Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Spotkanie wigilijne

Email Drukuj PDF

19 grudnia w LO i ZSZ odbyło się wspólne spotkanie wigilijne z udziałem uczniów obu szkół, nauczycieli i innych pracowników oraz zaproszonych gości.

 

Tradycją LO, kultywowaną od kilku lat, była wspólna wigilia z udziałem całej społeczności szkolnej. W tym roku wigilia była wyjątkowa, bo wzięli w niej udział również uczniowie nowo utworzonej szkoły zawodowej.

Był opłatek, życzenia świąteczno-noworoczne, wspólne kolędowanie i postne potrawy wigilijne przygotowane w ramach warsztatów kulinarnych prowadzonych przez członkinie z kosowskiego Klubu Seniora. Była wzajemna życzliwość, sympatia - atmosfera prawdziwej rodziny, bo taką tworzy społeczność szkół ponadgimnazjalnych w Kosowie Lackim. I oby spełniły się złożone tego dnia życzenia ...

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: środa, 07 stycznia 2015 14:05
 

Warsztaty kulinarne

Email Drukuj PDF

Wyjątkowe warsztaty kulinarne w LO i ZSZ w Kosowie Lackim

19 grudnia grupa licealistów i uczniów szkoły zawodowej uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez członkinie Kosowskiego Klubu Seniora.

 

Głównym celem zajęć było przekazanie młodzieży przepisów na tradycyjne potrawy wigilijne oraz pokazanie jak takie potrawy przygotować i podać na stół wigilijny. W dzisiejszych pełnych pośpiechu i zabiegania czasach nie zawsze i nie wszyscy rodzice mogą wystarczającą ilość czasu poświęcić na wspólne z dziećmi przygotowywanie potraw świątecznych. Tradycje zanikają a przepisy odchodzą w niepamięć. Stąd taki pomysł na wspólne gotowanie z seniorkami w naszej szkolnej rodzinie.

Efektem warsztatów była postna kapusta z grzybami, pierogi, paszteciki, ciasto drożdżowe, barszcz, ryba po grecku, sałatka śledziowa itd. Wszystko pyszne. Nie zmarnował się ani jeden okruszek, bo wszystkie dania zostały podane podczas wigilii ogólnoszkolnej i bardzo wszystkim smakowały.

Składamy ogromne podziękowania pani Teresie Kowalskiej - Prezesowi Klubu Seniora za pomoc w organizacji warsztatów oraz paniom Zofii Ogrzewała, Barbarze Niemirze, Danucie Stefaniak, Marii Wyszomierskiej i Elżbiecie Słoniewskiej prowadzącym zajęcia z uczniami za przekazaną wiedzę i umiejętności.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: środa, 07 stycznia 2015 14:05
 

ŻYCZENIA

Email Drukuj PDF

Poprawiony: piątek, 19 grudnia 2014 12:13
 

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF

OGŁOSZENIE

22, 23, 29, 30 XII hala sportowa i siłownia będą czynne od 12.00 do 20.00

 

 

24 i 31 XII hala sportowa i siłownia nie będą udostępnione

 

Poprawiony: piątek, 19 grudnia 2014 12:09
 

Akcja "Wypadki na drogach - porozmawiajmy"

Email Drukuj PDF

18 i 19 grudnia 2014 roku LO i ZSZ włączy się w realizację projektu "Wypadki na drogach - porozmawiajmy" .

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest widoczność w ruchu drogowym.

Akcja została objęta patronatem honorowym m.in. Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.


 


Strona 93 z 113

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości