Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Święto Flagi i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Email Drukuj PDF

Dnia 30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Święta Narodowego 3 Maja. Aby przypomnieć i uczcić historię naszego kraju, uczniowie z klas pierwszych pod opieką nauczyciela przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie.


Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: poniedziałek, 04 maja 2015 10:57
 

Serdecznie zapraszamy do LO i ZSZ

Email Drukuj PDF

 

 

Kolejny wielki sukces licealistki z Kosowa Lackiego

Email Drukuj PDF

Dorota Drężek z klasy III była druga podczas etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się 21 kwietnia 2015 roku  w Drohiczynie.

Konkurs Biblijny organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Jego etap diecezjalny składał się z części pisemnej i części ustnej. W części pisemnej młodzież rozwiązywała test, w których należało odnieść się do problematyki z zakresu Księgi Jonasza, Ewangelii wg św. Łukasza i Dziejów Apostolskich, stanowiących tegoroczny zakres. Dorota z powodzeniem przeszła obydwa etapy uzyskując bardzo wysokie wyniki. W czerwcu będzie reprezentowała Diecezję Drohiczyńską w ogólnopolskim finale Konkursu 1-2 czerwca w Niepokalanowie.  Tam nagrodami będą indeksy na wiele kierunków różnych uczelni wyższych, zagraniczne pielgrzymki, w tym do Ziemi Świętej i Rzymu oraz atrakcyjne upominki rzeczowe.

Życzymy Dorocie powodzenia podczas czerwcowych zmagań i głęboko wierzymy, że jej się powiedzie.

 

Poprawiony: poniedziałek, 27 kwietnia 2015 11:01
 

Uroczystość pożegnania Absolwentów 2015 w LO w Kosowie Lackim

Email Drukuj PDF

24 kwietnia 2015 roku w Liceum w Kosowie odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły uczniom klasy III.

Na tę wyjątkową uroczystość przybyli zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie LO i ZSZ. Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły, którego uroczyście dokonała klasa mundurowa i od odśpiewania hymnu państwowego. Uczniowie klasy III, wchodzący w skład szkolnego pocztu sztandarowego, przekazali sztandar szkoły swoim następcom z klas I, a ci, przyjmując sztandar, zobowiązali się go otaczać należnym szacunkiem.


Poprawiony: poniedziałek, 27 kwietnia 2015 11:43 Więcej…
 

Nowe mundury dla przyszłuch uczniów klasy mundurowej.

Email Drukuj PDF

LO w Kosowie ma już kompletne umundurowanie dla przyszłych uczniów klasy mundurowej.

W poniedziałek 20 kwietnia 2015 roku do szkoły dostarczone zostały wojskowe bluzy, spodnie i kurtki z podpinką. Liceum ma już kompletne umundurowanie nie tylko dla tegorocznych uczniów klasy mundurowej, ale też dla przyszłego naboru. Pierwszaki, którzy rozpoczną naukę w kosowskim ogólniaku już 1 września 2015 roku otrzymają bezpłatnie kompletne umundurowanie, które będą wykorzystywać podczas "mundurowych" piątków, uroczystości szkolnych i gminnych, wyjazdów na poligony itp.

Wszystkich zainteresowanych edukacją wojskową zachęcamy do nauki w LO w Kosowie w klasie "mundurowej".

Osobom z innymi zainteresowaniami proponujemy klasę "ogólną" lub szkołę zawodową.

 

Poprawiony: poniedziałek, 27 kwietnia 2015 09:56
 


Strona 96 z 126

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości