Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Turniej Piłki Nożnej

Email Drukuj PDF

5 marca w naszej szkole odbył  się Halowy Turniej Piłki Nożnej dla szkół ponadgimnazjalnych. W sportowej rywalizacji wzięło udział 5 szkół: z Małkini, z Sokołowa Podlaskiego (I LO, ZS Nr 1, CKR ) oraz z Kosowa Lackiego (ZS).

Po zaciętej rywalizacji, opartej na sportowych zasadach fair play, wyłoniono i nagrodzono zwycięzców. Najwyżej na podium zajęła miejsce drużyna Zespołu Szkół Nr 1 z Sokołowa Podlaskiego, tuż za nią na miejscu II drużyna I LO również z Sokołowa oraz na miejscu III drużyna Zespołu Szkół w Małkini.

Drużyna z Kosowa zajęła miejsce czwarte.

Fundatorem pucharów , wręczanych trzem najlepszym drużynom przez dyrektora ZS w Kosowie Hannę Przesmycką oraz nauczyciela wychowania fizycznego Michała Saczuka, był gospodarz Turnieju - Zespół Szkół w Kosowie Lackim.

Zespół Szkół w Kosowie, dysponujący nowoczesną pełnowymiarową halą sportową oraz nowoczesnym boiskiem wielofunkcyjnym ze sztuczną nawierzchnią, bardzo często i z przyjemnością gości u siebie uczniów innych szkół podczas sportowych rywalizacji rożnego typu i tak też było i tym razem.

 

Więcej zdjęć w GALERII!!!

Poprawiony: poniedziałek, 09 marca 2015 15:02
 

Dzień Języka Ojczystego

Email Drukuj PDF

Dzień Języka Ojczystego

Ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypada 21 lutego. W naszej szkole obchody święta mowy polskiej miały miejsce 4 marca.

Jak świętowaliśmy?

Panie uczące języka polskiego oraz informatyki przygotowały dla uczniów klas pierwszych dyktando z wykorzystaniem zestawu do zdalnego testowania, a dla wszystkich - zagadki językowe. Organizatorki ufundowały także nagrody dla zwycięzców i uczestników konkursów.

Zastosowanie nowoczesnych pomocy dydaktycznych przyczyniło się do uatrakcyjnienia zadań. Nikogo nie trzeba było ani zachęcać, ani przekonywać do uczestnictwa. Z trudną polską ortografią najlepiej poradził sobie Piotr Szczygieł, uczeń klasy ,,mundurowej”. Piotrek otrzymał kalendarz oraz ocenę bardzo dobrą z języka polskiego. Wiele emocji wzbudził także quiz dotyczący etymologii wyrazów oraz. zagadnień poprawnościowych. Oprócz wiedzy liczył się także czas. Jury nie miało łatwego zadania. Uczeń, który zgłosił się pierwszy i udzielił prawidłowej odpowiedzi, otrzymywał długopis. Dla osoby, której udało się zdobyć ich najwięcej, czekała jeszcze dodatkowa nagroda - kalendarz. Najsprytniejszym okazał się Łukasz Iwanowski , uczeń ,,mundurówki”. Poprawne formy najbardziej kłopotliwych wyrazów, związków frazeologicznych, które pojawiły się w konkursie, zostały umieszczone na tablicy Mów, pisz tylko tak!

Ponadto tego dnia podczas przerw międzylekcyjnych można było usłyszeć łamańce językowe, czyli bardzo trudne do wypowiedzenia zdania. W tym celu wykorzystano materiały ćwiczeniowe dołączone do publikacji nt. sztuki poprawnej wymowy.

Miejmy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do promowania języka polskiego.


Więcej zdjęć w GALERII!!!

Poprawiony: poniedziałek, 09 marca 2015 14:23
 

Zaproszenie dla uczniów

Email Drukuj PDF

Zaproszenie na wycieczkę do Obserwatorium Geofizycznego w Świdrze

Pobierz program wycieczki

Poprawiony: niedziela, 08 marca 2015 10:46
 

Konkurs Matematyczny PANGEA

Email Drukuj PDF

3 marca bieżącego roku kosowscy licealiści wzięli udział w szkolnym etapie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA.

Organizatorami Konkursu są Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnia Vistula. Szkolnym organizatorem była dyrektor Hanna Przesmycka.

Głównym celem Konkursu jest propagowanie matematyki wśród młodzieży. Cele szczegółowe to zwiększenie motywacji i zainteresowanie uczniów nauką, ocenienie poziomu wiedzy uczniów, rozwijanie zdolności uczniów do nauki, nagrodzenie najlepszych uczniów.

Uczniowie rozwiązywali zadania w trzech kategoriach na poziomie Banach: dla klas I, II i III. Łącznie do konkursu przystąpiło około 20 % licealistów.  Zadania wcale nie były łatwe - wymagały logicznego myślenia, wnioskowania, myślenia przestrzennego itp. ale uczniowie wytrwale starali się rozwiązać jak najwięcej zadań jak najlepiej.

Wyniki eliminacji szkolnych poznamy wkrótce - etap finałowy już 17 kwietnia.

Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesu i zakwalifikowania się do kolejnego etapu konkursu oraz zdobycia cennych nagród, które są przewidziane dla najlepszych.

Więcej…
 

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Email Drukuj PDF

W niedzielę 1 marca 2015 roku klasa mundurowa naszego kosowskiego "ogólniaka" uświetniła gminne uroczystości poświęcone Żołnierzom Wyklętym. Uczniowie, tworząc ozdobny szpaler przez środek kościoła, uczestniczyli we mszy świętej celebrowanej przez księdza proboszcza Tomasza Pełszyka. Licealiści pełnili też warty honorowe pod pomnikiem poświęconym Żołnierzom Wyklętym oraz brali udział w składaniu wieńców przez Burmistrza i Radnych naszej Gminy.

W uroczystościach LO było reprezentowane również przez szkolny poczet sztandarowy po raz pierwszy w swym składzie mający "mundurowych".


Więcej zdjęć w GALERII!!!

Poprawiony: wtorek, 03 marca 2015 19:30
 


Strona 96 z 121

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości