Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home

PREZYDENT Z KOSOWA LACKIEGO

Email Drukuj PDF

16 kwietnia 2014 roku w Warszawie odbyły się wybory prezydenckie, w których o fotel prezydenta ubiegało się czterech kandydatów reprezentujących różne partie polityczne –zwyciężył kandydat z Kosowa Lackiego…

 

… a wszystko tym razem w ramach gry symulacyjnej „Kandydaci…” zorganizowanej przez Wojewodę Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

Do udziału w grze zostały zaproszone cztery szkoły ponadgimnazjalne z terenu województwa mazowieckiego, w tym kosowski „ogólniak” reprezentowany przez siedem uczennic: Karinę Maliszewską, Anetę Żochowską, Klaudię Szypulską, Małgorzatę Żochowską, Ewę Wojtczuk, Annę Prokopczuk i Magdę Mróz oraz opiekuna grupy dyrektor Hannę Przesmycką.

Gra prowadzona była przez dr Olgierda Annusewicza pracownika Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Licealistów wspierali studenci UW – z grupą z Kosowa współpracowali Ania i Rafał.


Zadaniem zespołu było przygotowanie i przeprowadzenie kampanii wyborczej swojego kandydata. Kosowskie licealistki wcieliły się w role sztabu wyborczego (Karina, Ania, Magda), kandydata na prezydenta (Klaudia), dziennikarzy z mediów sprzyjających kandydatowi (Aneta, Małgosia) oraz mediów niezależnych (Ewa).

Scenariusz gry zakładał, że o funkcję prezydenta Elekcji – kraju borykającego się z problemem bezrobocia, brakiem reform i zubożeniem części społeczeństwa – ubiegali się kandydaci z czterech politycznych sił. Uczniowie elektronicznie przekonywali urzędników, biorących udział w projekcie, aby oddali głos na konkretnego kandydata. Punktem kulminacyjnym gry były wiece wyborcze oraz panel dyskusyjny ubiegających się o fotel prezydenta.

Drużyna z Kosowa wyróżniła się szerokim wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi docierania z informacją do wyborców (Facebook, Twitter), przekonującym spotem reklamowym oraz pełnym ciepła i uroku osobistego kandydatem.

Te atuty prawdopodobnie zdecydowały o wygranej w grze i o tym, że Kosów Lacki ma wśród swoich mieszkańców prezydenta J - z czego bardzo się cieszymy.

Inicjatywa była częścią obchodów 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku – świetny pomysł i doskonałe wykonanie.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na profilu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego na Facebooku. Stamtąd też pochodzą zdjęcia dołączone do informacji.

 

 

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama