Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home

Jeszcze przed maturą a już z indeksem na studia

Email Drukuj PDF

Karina Maliszewska, uczennica klasy IIIa naszego liceum, choć jeszcze nawet nie zaczęła zdawania matury, uzyskała indeks na wybraną wyższą uczelnię wyższą.

Karina w dniach od 24 do 26 kwietnia jako reprezentantka diecezji drohiczyńskiej brała udział w Ogólnopolskim Etapie XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej, który odbywał się w Bydgoszczy. Tam uzyskała wysoki wynik i tytuł FINALISTY.

Wtedy, gdy jej koleżanki i koledzy z klasy odbierali świadectwa ukończenia szkoły 25 kwietnia dzielnie walczyła o punkty i udało się. Teraz tylko wystarczy wybrać uczelnię i kierunek studiów z obszernej listy uczelni, zainteresowanych studentami osiągającymi tak znaczące sukcesy a są to m.in. UKSW w Warszawie, UAM w Poznaniu, UPJPII w Krakowie, Uniwersytet Opolski czy Uniwersytet Śląski w Katowicach i inne. Co prawda trzeba jeszcze w poniedziałek pójść do szkoły, aby odebrać świadectwo ukończenia LO i liczne nagrody książkowe i rzeczowe, ale to nic, gdy można spokojnie zdawać egzaminy w maju mając pewność bycia przyjętym na najlepsze polskie uczelnie.

Gratulujemy Karinie i księdzu Karolowi Bieglukowi, który wspierał finalistkę w przygotowaniach do Olimpiady.


[Fot. Monika Łukaszów, ze strony http://www.niedziela.pl/artykul/9109/Final-ogolnopolski-XXIV-Olimpiady]

 

 

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama