Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home

10 – lecie LO oraz inauguracja ZSZ w Kosowie Lackim

Email Drukuj PDF

W piątek 10 października 2014 roku w budynku przy ulicy Armii Krajowej 6 w Kosowie Lackim miała miejsce niezwykle ważna podwójna uroczystość: świętowano 10 lat istnienia Publicznego Liceum Ogólnokształcącego imienia Orła Białego w Kosowie Lackim oraz inaugurację działalności Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Kosowie Lackim.

Przejdź do Galerii klikając na zdjęcie!

 

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły, którego tym razem bardzo efektownie dokonali uczniowie z klasy „mundurowej” i odśpiewania hymnu państwowego. Dyrektor Hanna Przesmycka powitała przybyłych na uroczystość, a byli to m.in. Waldemar Kraska Senator RP, Janina Ewa Orzełowska - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Andrzej Silny- Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, Agnieszka Jankowska – specjsalista KO w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Tomasz Pełszyk- Proboszcz Parafii w Kosowie Lackim, Tadeusz Mróz - Członek Zarządu Powiatu Sokołowskiego, Jan Godlewski - Radny Powiatu Sokołowskiego, Marta Sosnkowska – Zastępca Starosty Powiatu Sokołowskiego, Wójtowie i Burmistrzowie okolicznych Gmin i Miast, były Burmistrz Kosowa Lackiego Andrzej Krasnodębski, Stanisław Kuziak - Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki, Longina Oleszczuk - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki wraz z Pracownikami UMiG w Kosowie Lackim, przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Siedlcach, przedstawiciele powiatowych i gminnych instytucji i organizacji związanych ze szkołą, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sokołowskiego, okolicznych gimnazjów, szkół i przedszkola z terenu Gminy Kosów Lacki, byli i obecni nauczyciele i pracownicy szkoły, absolwenci wraz z rodzicami, uczniowie wraz z rodzicami, przedstawiciele mediów.

Na początek dyrektor Przesmycka dokonała prezentacji szkół - jubilatek. Z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przypomniała historię powstania szkół ponadgimnazjalnych w Kosowie oraz wskazała osoby, którym te szkoły zawdzięczają swoje istnienie. Pokazała, wykorzystując zdjęcia, w jakich warunkach LO pracowało podczas pierwszych sześciu lat swego istnienia w pomieszczeniach użyczonych przez gimnazjum i jak przez lata zmieniała się baza dydaktyczna szkoły: powstał nowy budynek dla LO, przekazano szkole w administrowanie halę sportową, wybudowano boisko wielofunkcyjne, szkoła, z wykorzystaniem środków zewnętrznych i z pomocą rodziców uczniów, którzy m.in. organizowali bale na rzecz doposażenia, znacząco rozbudowała zestaw nowoczesnych pomocy dydaktycznych takich jak platforma zdalnego nauczania, zestawy do zdalnego testowania, tablice interaktywne, wizualizery, tablety itd. Dyrektor przedstawiła najważniejsze założenia pozadydaktyczne pracy szkoły, podała przykłady stałych działań i działań okazjonalnych. Podała przykłady wycieczek, wyjazdów, zielonych szkół, realizowanych projektów, działań wynikających z „profilowania” klas…. Na zakończenie pani Przesmycka wymieniła aktualnie realizowane w szkole innowacje zgłoszone do KO („Klasa mundurowa” i „Matematyka drogą do sukcesu”) oraz realizowane w bieżącym roku szkolnym projekty (np. „Szkoła Promująca Zdrowie”, „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń”, „Wf z klasą”). Dyrektor wymieniła sukcesy i osiągnięcia kosowskich licealistów z poszczególnych lat i, choć szkoła liczyła średnio 60 uczniów rocznie i zatrudniała na pełnym etacie jednego nauczyciela poza dyrektorem, tych sukcesów było od kilku do kilkunastu w każdym roku szkolnym. Wielość i różnorodność podejmowanych w Liceum działań oraz ogromny udział środków zewnętrznych zrobił na zebranych duże wrażenie.

Podczas swoich przemówień zaproszeni goście również wskazywali na pozytywy istnienia i pracy LO w Kosowie oraz ZSZ w Kosowie.

W ramach części artystycznej Liceum zaproponowało pokaz talentów swoich uczniów. Były piosenki i taniec nowoczesny oraz prezentacja szczególnych uzdolnień wybranych uczniów takich jak wykonywanie ozdób z bibuły
(Ola z klasy III), wykonywanie przedmiotów użytkowych (w tym butów) ze skóry (Rafał z klasy III), umiejętności w zakresie karate i piłki nożnej.

Po części artystycznej pani Burmistrz Longina Oleszczuk, a następnie Dyrektor Hanna Przesmycka podziękowały wszystkim wspierającym pracę szkół ponadgimnazjalnych w Kosowie Lackim.

Na zakończenie uroczystości zebrani skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez pracowników szkoły i rodziców uczniów.

Uroczystość nie była sponsorowana przez podmioty zewnętrzne ani ze środków budżetowych.

 

 

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama