Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home

187. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego

Email Drukuj PDF

Uroczystą akademią z racji Powstania Listopadowego rozpoczęliśmy w naszej szkole przygotowania do przypadającej w 2018 roku -- 100. rocznicy Niepodległej. Celem projektu jest pogłębienie wiedzy o burzliwej historii naszej Ojczyzny i jej drodze ku niepodległości. Pragniemy m.in. poprzez organizację akademii, apeli, programów nadawanych przez szkolny radiowęzeł oraz wydanie specjalnych dodatków do gazetki szkolnej przypominać wydarzenia i ważne postaci historyczne, o których każdy Polak wiedzieć powinien. Kultywowanie tradycji i pamięci jest naszym obowiązkiem.

Stąd też obchody 187. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego w naszej szkole miały wyjątkowy charakter. O tym wielkim, choć tragicznie zakończonym zrywie niepodległościowym przypomnieli nam uczniowie klasy I i II PLO. W przygotowanym przez nich programie zostały przywołane wydarzenia nocy listopadowej 1830 roku i najważniejsze bitwy w okresie powstania listopadowego (1830 – 1831). Podkreślona została ogromna jego rola w podtrzymaniu świadomości narodowej i uczuć patriotycznych Polaków pozbawionych Ojczyzny. Dzięki m.in. poświeceniu tych powstańców dziś możemy cieszyć się wolnością i im oddajemy cześć.

Więcej zdjęć w GALERII!