Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home

Dzień Otwarty na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym

Email Drukuj PDF

15 grudnia uczniowie wszystkich klas liceum, szkoły zawodowej i branżowej udali się na wycieczkę do Siedlec. Pierwszym i priorytetowym punktem programu był Dzień Otwarty na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Uczniowie mieli okazję, aby zwiedzić budynek przy ulicy Żytniej, w którym mieści się Wydział Humanistyczny, w szczególności pracownie artystyczne, mogli porozmawiać ze studentami różnych kierunków studiów oraz zapoznać się z aktualną ofertą uczelni.

Następnie uczniowie z Kosowa poznawali podstawy języka migowego podczas zajęć warsztatowych. Każdy uczeń zamigał swoje imię, co okazało się wcale nie takie łatwe. W praktyce przekonaliśmy się, że alfabet migowy jest różny dla różnych języków i, podobnie jak w językach mówionych, mały błąd może kompletnie zmienić znaczenie wyrazu czy też wyrażenia.

Kolejnym punktem wycieczki, nieco enigmatycznym, był wykład, podczas którego spacerowaliśmy wraz z bohaterem powieści Bolesława Prusa Stanisławem Wokulskim po ulicach Warszawy. Niestety, nie udało nam się spotkać pięknej Izabeli.

Po części naukowej nadszedł czas na chwile wytchnienia na tafli siedleckiego lodowiska.

Więcej zdjęć w GALERII!