Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home

Projekt "Podstępne WZW"

Email Drukuj PDF

20 lutego w Zespole Szkół w Kosowie Lackim realizowany był projekt "Podstępne WZW".

Wirusowe zapalenie wątroby (WZW) to zakażenie wywołujące choroby wątroby o ostrym przebiegu czasem nawet nowotworowe. WZW to prawdziwy cichy zabójca - objawy choroby nie dają o sobie znać przez długi czas i dlatego są aż tak bardzo groźne. Wirusowe zapalenie wątroby (WZW) stanowi już ósmą przyczynę zgonów na świecie. Jakie są przyczyny i objawy wirusowego zapalenia wątroby? Jak można się zarazić? Jakie trzeba wykonać badania? Na czym polega leczenie? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi.

Zainteresowanym tą jakże ważną tematyką polecamy stronę internetową i materiały Fundacji Gwiazda Nadziei, z których my również korzystaliśmy podczas realizacji programu: http://www.gwiazdanadziei.pl/index.php/podstepne-wzw.

Doskonałym wprowadzeniem do tematu WZW typu C i wirusa HCV jest komiks dostępny w bibliotece szkolnej oraz na stronie internetowej:  http://www.gwiazdanadziei.pl/hcv-komiks.pdf.

Zachęcamy wszystkich, nie tylko uczniów, do poszerzenia swojej wiedzy na temat WZW, podjęcia działań profilaktycznych i zabezpieczenia siebie i najbliższych przed tym "cichym zabójcą".