Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home

Obchody Światowego Dnia Ziemi

Email Drukuj PDF

Dnia 20 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół w Kosowie Lackim odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi. W tym roku przebiegał on pod hasłem "End Plastic Pollution", czyli „Koniec zanieczyszczeniom plastikiem” i dotyczył problemu zanieczyszczenia planety plastikowymi odpadami.

Na ten wyjątkowy dzień uczniowie klas I i II PLO przygotowali plakaty oraz interesujące prezentacje pt.: „Moje codzienne działania, a ochrona środowiska”, aktywnie włączając się w promocję działań na rzecz przyrody w naszym najbliższym otoczeniu. Wszyscy uczestnicy akademii po zapoznaniu się z informacjami o najważniejszych problemach związanych w dzisiejszych czasach z ochroną środowiska oraz z propozycjami na ich rozwiązanie, mogli w bezpośredni sposób włączyć się w obchody Światowego Dnia Ziemi. W tym celu otrzymali kolorowe kartki, na których zapisali własne propozycje działań na rzecz przyrody, pamiętając o tym, że nawet najdrobniejsze działania w skali światowej mogą przyczynić się do poprawy stanu jakości środowiska naturalnego.

Na zakończenie wszyscy autorzy prezentacji i plakatów otrzymali zaświadczenia uczestnictwa w działaniach promocyjnych na rzecz ochrony przyrody i pamiątkowe nagrody ufundowane przez panią dyrektor Hannę Przesmycką.

Za zaangażowanie wszystkim uczniom bardzo dziękujemy.

Więcej zdjęć w GALERII!