Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home Galeria zdjęć Rok szkolny 2015/2016 Zrozumieć statystykę
Zrozumieć statystykę - Projekt Urzędu Statystycznego

Matematyka nie jest uważana za łatwy przedmiot przez uczniów, więc szkoła podejmuje różne działania ułatwiające młodzieży zrozumienie i naukę kolejnych działów matematyki.

16 lutego LO i ZSZ w Kosowie wzięły udział w kolejnej edycji projektu Urzędu Statystycznego pomagającego uczniom lepsze poznanie statystyki - jednego z działów matematyki realizowanego w szkołach ponadgimnazjalnych.

W ramach III edycji projektu "Zrozumieć statystykę" w szkole odbyły się aż cztery zajęcia prowadzone przez pracownice najbliższego szkole terytorialnie Urzędu Statystycznego w Siedlcach - Joannę Dębską i Annę Fiodrów.

Uczniowie klasy I ZSZ oraz klas I - III LO, podzieleni na grupy, poznawali rynek pracy w województwie mazowieckim z wykorzystaniem podstawowych danych statystycznych, uczyli się poprawnie interpretować dane statystyczne, poznawali tajniki prowadzenia i wykorzystywania badań ankietowych oraz poznawali historię i współczesność statystyki publicznej.

Kosowskim uczniom, dzięki udziałowi w projekcie, zapewne łatwiej będzie nie tylko "zrozumieć statystykę" podczas lekcji matematyki.

statystyka 1
statystyka 1
Szczegóły
statystyka 2
statystyka 2
Szczegóły
statystyka 3
statystyka 3
Szczegóły
statystyka 4
statystyka 4
Szczegóły
 
Pokaż ilość 
 
 
Powered by Phoca Gallery

Menu Główne

Wirtualny spacer

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama