Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home Galeria zdjęć Rok szkolny 2016/2017 Zajęcia w Zakładzie Karnym
Zajęcia w Zakładzie Karnym - "Więzienie - stracony czas"

19 października 2016 roku uczniowie klas I i II obydwu szkół uczestniczyli w wyjątkowym programie profilaktyczno-edukacyjnym.

Zajęcia prowadzone były w Zakładzie Karnym w Siedlcach. Opierały się na filmie "Więzienie - stracony czas" przygotowanym przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie oraz Mazowiecką Komendę Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. W filmie - na przykładzie trzech młodych ludzi: Wojciecha, Marcina i Adama - pokazano konsekwencje wyborów życiowych, które mogą skończyć się złamaniem prawa i w rezultacie długoletnim więzieniem. W filmie pokazano też codzienność życia w celi tzw. falę,

rozstanie z dziewczyną, utratę przyjaciół, monotonny rytm dnia.

Odbywająca się po projekcji rozmowa kierowana prowadzona przez pracownika więzienia mającego doświadczenie w pracy również z młodymi ludźmi, którzy popadli w konflikt z prawem zmuszała do przemyśleń i refleksji, zwracała uwagę na przyczyny powodujące, że młodzi ludzie stykają się z wymiarem sprawiedliwości oraz powagę konsekwencji nieprzemyślanego zachowania i błędnie podjętych decyzji.

Dodatkowo zajęcia przeprowadzone na terenie czynnego więzienia wzmacniały przekaz ukazując realia izolacji takie jak np. widok i szczęk wszechobecnych krat.

Według uczestników zajęć lekcje takie są potrzebne, gdyż zmuszają do myślenia i dzięki temu mogą sprawić, że choć  część osób uniknie konfliktu z prawem i nie "straci czasu".

zk 1
zk 1
Szczegóły
zk 2
zk 2
Szczegóły
 
Pokaż ilość 
 
 
Powered by Phoca Gallery

Menu Główne

Wirtualny spacer

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama