Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Spektakl "Alibi" - Historia pewnego "kibola"

W piątek 18 listopada uczniowie LO oraz ZSZ w Kosowie Lackim mieli możliwość obejrzenia w szkole spektaklu "Alibi".

Spektakl ten przedstawiał zakręty życiowe tzw. pseudokibica zwanego „kibolem”. Poruszał temat przestępczości, agresji i nietolerancji. Podkreślał destrukcyjny wpływ picia alkoholu, oraz jego skutki. Ukazywał uleganie negatywnym wpływom środowiska, przypodobywania się otoczeniu poprzez niekorzystną zmianę swego zachowania.

W zasadzie prosta historia:

Młody chłopak Darek wpadł w środowisko tzw. pseudokibiców i dresiarzy. Jedyną rozrywką tego środowiska były napady, bójki, rozboje, nadużywanie alkoholu. Pewnego dnia grupa Darka napadła bezdomnego w parku. Ten po pobiciu trafił do szpitala, gdzie musiał walczyć o życie. Darek mając na koncie inne podobne sprawki, obawiał się o wysoki wyrok. Spotkał na swojej drodze znajomą z lat szkolnych, która była prawnikiem. Próbował znaleźć sobie alibi, poprosił ją o pomoc.

Sprawa skończyła się wyrokiem...

Prosta historia, pomimo trudnego tematu częściowo przedstawiona w sposób humorystyczny, a jakże dająca do myślenia. Nie udało się chyba nikomu uniknąć refleksji nad tym, jakże łatwo młodym ludziom popaść w poważne problemy mające wpływ na całe przyszłe życie i jakże trudno potem się z tego wycofać, jakże łatwo zaufać niewłaściwym ludziom i jakże trudno w razie problemów liczyć na ich pomoc.

Spektakl "Alibi" sfinansowała Zespołowi Szkół Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

alibi 1
alibi 1
Szczegóły
alibi 2
alibi 2
Szczegóły
alibi 3
alibi 3
Szczegóły
alibi 4
alibi 4
Szczegóły
alibi 5
alibi 5
Szczegóły
alibi 6
alibi 6
Szczegóły
 
Pokaż ilość 
 
 
Powered by Phoca Gallery

Menu Główne

Wirtualny spacer

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama