Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home Galeria zdjęć Rok szkolny 2017/2018 Ostatni dzień listopada w naszej szkole poświęcony był profilaktyce
Ostatni dzień listopada w naszej szkole poświęcony był profilaktyce - Warsztaty „Pokonać niepokój”.

Uczniowie Liceum uczestniczyli w warsztatach „Pokonać niepokój”. Ich celem była pomoc młodym ludziom w pokonywaniu lęku, oswojeniu się z negatywnymi emocjami, nauczenie się pozbywania ich z organizmu. Lęk potrafi być destrukcyjny, potrafi zablokować człowieka, zamyka człowieka w jego wewnętrznym więzieniu. Warsztaty pokazywały uczniom w jaki sposób wyzwolić się z tego wewnętrznego więzienia, Umożliwiały przetrenowanie technik pozbywania się z umysłu i ciała napięć emocjonalnych.

Zajęcia odbywały się w formie dramy. Główny bohater, rówieśnik uczestników warsztatów, przeprowadził się do dużego miasta, a tam dopadły go różnego rodzaju uczucia i emocje: rozpacz, tęsknota, euforia, poczucie niezależności. Młody człowiek czuł się dziwnie w nowym otoczeniu, w głowie plątało mu się setki pytań, do kogo pójść po radę, po pomoc? Na te pytania licealiści poszukiwali odpowiedzi podczas warsztatów.

Uczniowie Szkoły Branżowej uczestniczyli w warsztatach "Silna osobowość bez przemocy". Poznawali mechanizmy powstawania frustracji, która jest przyczyną i zaczątkiem wyładowań agresywnych i zachowań przemocowych. Podczas ćwiczeń uczniowie uczyli się wyrażać złość w sposób konstruktywny oraz uczyli się pozbywania  destrukcyjnych dla osobowości i społeczności emocji. Podczas treningu asertywności nabywali kompetencje, dzięki którym mogą ochronić siebie i innych przed agresorem, a także rozwiązać

sprawę najbardziej konstruktywnie społecznie dla wszystkich. Uczyli się bycia ratownikami, przychodzenia na pomoc osobom, których dotyka agresja i przemoc ze strony innych.

Rodzice i nauczyciele uczestniczyli w warsztatach "Pokonać stres i lęk", podczas których uczyli się jak pomagać młodzieży w radzeniu sobie ze stresem, lękiem, wewnętrzną niemocą. Na szkoleniu rodzice poznawali techniki, dzięki którym mogą wspierać swoje pociechy oraz proste ćwiczenia, które można wykonywać w domu, rozbrajające stres, lęk, napięcia.

Pomysłodawczynią i organizatorem warsztatów w szkole była dyrektor Hanna Przesmycka.

l profi 1
l profi 1
Szczegóły
l profi 2
l profi 2
Szczegóły
l profi 3
l profi 3
Szczegóły
l profi 4
l profi 4
Szczegóły
 
Pokaż ilość 
 
 
Powered by Phoca Gallery

Menu Główne

Wirtualny spacer

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama