Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home Galeria zdjęć Rok szkolny 2017/2018 SPOTKANIE U BURMISTRZA
SPOTKANIE U BURMISTRZA - SPOTKANIE U BURMISTRZA

Już od kilku lat na terenie Kosowa Lackiego trenują karatecy.

Od ponad roku zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz innych zainteresowanych prowadzone są przez Akademię Karate Yokozuna , której prezesem i założycielem jest medalistka Mistrzostw Świata, multimedalistka Mistrzostw Europy w Karate Kyokuzhin, a jednocześnie nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Kosowie Lackim - Maria Jasko.

Akademia Yokozuna, choć nie największa i istniejąca od roku ma na swoim koncie liczne i znaczące sukcesy: zdobyła już około 30 medali podczas prestiżowych zawodów ogólnopolskich, zajęła czołowe miejsca podczas Pucharu Polski, uzyskała dwa Wicemistrzostwa Europy oraz brązowy medal Mistrzostw Świata.

Prezes Maria Jasko, dumna z tak licznych sportowych osiągnięć swoich zawodników i własnych, nigdy nie zapomina o osobach i instytucjach wspierających Akademię.

Jedną z takich życzliwych osób jest pan Jan Słomiak, Burmistrz Kosowa Lackiego.

Chcąc podziękować panu Burmistrzowi karatecy z Akademii osobiście złożyli wizytę włodarzowi Kosowa. Zabrali ze sobą puchary i dyplomy, w zdobyciu których pan Słomiak miał pośrednio swój udział np. wspierając przejazd zawodników na zawody. Wśród karateków był uczeń Zespołu Szkół w Kosowie Lackim, Daniel Ostrowski, który choć krótko należy do Akademii osiąga znaczące sukcesy oraz absolwentka tej samej szkoły, Karolina Marczak, od wielu lat odnosząca wysokiej rangi sukcesy sportowe, a obecnie już trenerka młodszych zawodników. Grupie przewodziła sama Prezes Maria Jasko, a towarzyszyła dyrektor ZS Hanna Przesmycka i rodzice zawodników.

Już wkrótce przed karatekami kolejne znaczące sportowe rywalizacje: Maria Jasko wybiera się w kwietniu na zawody do Japonii, a Karolina Marczak chciała by wziąć udział w zawodach w Bułgarii.

burm 1
burm 1
Szczegóły
burm 2
burm 2
Szczegóły
burm 3
burm 3
Szczegóły
 
Pokaż ilość 
 
 
Powered by Phoca Gallery

Menu Główne

Wirtualny spacer

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama