Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home Galeria zdjęć Rok szkolny 2017/2018 Droga do Niepodległości
Droga do Niepodległości - Droga do Niepodległości

W Kosowie powstaje "Droga do Niepodległości".

W ramach projektu realizowanego przez Zespół Szkół w Kosowie Lackim na terenie przyszkolnym pojawiły się pierwsze elementy ścieżki edukacji historycznej zwanej "Drogą do Niepodległości", której utworzenie jest jedną z form uczczenia stulecia niepodległości.

Ścieżka ma służyć efektywnej edukacji historycznej i patriotycznej nie tylko uczniów Liceum i Szkoły Zawodowej.

Zgodnie z projektem na terenie przylegającym do budynku szkoły zostało posadzonych sto dębów  - drzewka szkoła otrzymała od Nadleśnictwa Sokołów Podlaski, a sadzili je i licealiści i uczniowie "zawodówki" i nauczyciele i inni pracownicy.

Poszczególne dęby wkrótce zostaną poświęcone wydarzeniom ważnym w historii Polski oraz lokalnej historii Kosowa. W wybór wydarzeń zostaną przede wszystkim zaangażowani uczniowie LO w Kosowie, ale też lokalni pasjonaci historii m.in. dzięki ankiecie on-line umożliwiającej wszystkim zainteresowanym zgłaszanie wydarzeń wartych umieszczenia na ścieżce, a następnie głosowanie na zgłoszone wcześniej wydarzenia w celu wyboru wydarzeń mających najistotniejsze znaczenie, ale też w celu zainteresowania

historią, zmotywowania do zgłębiania wiedzy historycznej, wywołania dyskusji. Link do ankiety wkrótce zostanie udostępniony na stronie internetowej i koncie facebook szkoły.

Każdy dąb otrzyma tabliczkę z informacją o tym jakiemu wydarzeniu jest poświęcony. Osoby indywidualne, instytucje, lokalni pracodawcy itp. mogą objąć opieką poszczególne drzewa.

Zgodnie z pomysłem autorów projektu ścieżka edukacyjna będzie wykorzystywana do prowadzenia edukacji historycznej oraz wychowania patriotycznego. Być może powstanie też audio przewodnik, który LO będzie udostępniać osobom zainteresowanym spacerującym Aleją Dębów.

Projekt "Droga do Niepodległości" został zgłoszony do Konkursu KO "Laur Michała Anioła" - na wyniki konkursu czekamy mając niewątpliwą nadzieję, że pomysł na powstanie ścieżki i jej wyjątkowe walory edukacyjne zostaną docenione.

d 1
d 1
Szczegóły
d 2
d 2
Szczegóły
d 3
d 3
Szczegóły
d 4
d 4
Szczegóły
d 5
d 5
Szczegóły
d 6
d 6
Szczegóły
d 7
d 7
Szczegóły
d 8
d 8
Szczegóły
d 9
d 9
Szczegóły
 
Pokaż ilość 
 
 
Powered by Phoca Gallery

Menu Główne

Wirtualny spacer

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama