Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home Galeria zdjęć Rok szkolny 2017/2018 Jak uczyć się efektywnie?
Jak uczyć się efektywnie? - Jak uczyć się efektywnie?

Jak się uczyć, żeby się nauczyć? W jaki sposób przyswajać wiedzę, żeby osiągnąć oczekiwane rezultaty? Co zrobić, aby uczyć się skuteczniej, szybciej i przyjemniej?

Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące procesu uczenia się poszukiwali nasi uczniowie 21 maja podczas warsztatów prowadzonych przez panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim. Zajęcia rozpoczęły się od ankiety, dzięki której każdy mógł sprawdzić, czy jest wzrokowcem, czy słuchowcem, czy kinestetykiem. Znajomość bowiem własnego typu pamięci, indywidualnych predyspozycji pomaga w wyborze odpowiednich metod nauki i wpływa na jej skuteczność. Pracując w grupach, uczniowie zastanawiali się nad najważniejszymi składowymi efektywnego uczenia się: organizacją przestrzeni, motywacją, koncentracją, zarządzaniem czasem, właściwym odżywianiem, umiejętnością szybkiego czytania i znajomością technik zapamiętywania. Panie zapoznały też młodzież z piramidą Dale'a (trójkątem umiejętności zapamiętywania) i zwróciły uwagę na wartość aktywnego modelu uczenia się (np. udział w dyskusji) pozwalającego osiągnąć nawet próg 70%. Natomiast analiza tzw. krzywej zapominania uświadomiła uczniom znaczenie powtórek wiadomości.

Temat warsztatów, choć znany już uczniom z wcześniejszych etapów, budzi ich ciągle zainteresowanie, co świadczy o potrzebie organizowania takich zajęć.

warsztaty 1
warsztaty 1
Szczegóły
warsztaty 2
warsztaty 2
Szczegóły
warsztaty 3
warsztaty 3
Szczegóły
warsztaty 4
warsztaty 4
Szczegóły
warsztaty 5
warsztaty 5
Szczegóły
warsztaty 6
warsztaty 6
Szczegóły
 
Pokaż ilość 
 
 
Powered by Phoca Gallery

Menu Główne

Wirtualny spacer

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama