Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home Galeria zdjęć Rok szkolny 2018/2019 UROCZYSTE OTWARCIE GABINETU STOMATOLOGICZNEGO
UROCZYSTE OTWARCIE GABINETU STOMATOLOGICZNEGO - UROCZYSTE OTWARCIE GABINETU STOMATOLOGICZNEGO

1 kwietnia rozpoczął w Zespole Szkół w Kosowie Lackim odbyła się uroczystość inauguracji działalności szkolnego gabinetu stomatologicznego..

Wyposażenie gabinetu zostało sfinansowane ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach programu pn. „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 roku”.

Historia powstania gabinetu sięga lipca 2018 roku, kiedy to na stronie MZ pojawiła się informacja o możliwości uzyskania przez organy prowadzące szkoły dofinansowania, na którą trafiła dyrektor Zespołu Szkół – Hanna Przesmycka. Pomysł utworzenia szkolnego gabinetu spodobał się panu Janowi Słomiakowi – Burmistrzowi Kosowa, który zadecydował o ubieganiu się o środki z MZ. Wniosek został złożony jeszcze w sierpniu 2018 roku. Już we wrześniu Kosów cieszył cię znajdując swoją szkołę i gminę na liście podmiotów, które otrzymają dofinansowanie. 11 października 2018 roku nastąpiło ostateczne rozstrzygnięcie konkursu ofert, a 5 listopada 2018 – podpisanie umowy na realizację projektu. Kwota przyznana Kosowowi z MZ to 118 770zł.

W listopadzie i grudniu projekt był realizowany zarówno w części tzw. miękkiej w formie spotkań edukacyjnych z rodzicami oraz uczniami i przedszkolakami, jak i tzw. twardej czyli dostosowywania pomieszczenia na potrzeby gabinetu stomatologicznego i zakupu wyposażenia.

Gabinet będzie czynny w poniedziałki oraz wtorki od 8.00 do 13.00 i w czwartki od 13.00 do 18.00. Na prowadzenie gabinetu zdecydowała się mieszkająca w Kosowie lekarz stomatolog Katarzyna Chojnowska. Oferowane świadczenia będą refundowane przez NFZ.

Jak ważne i potrzebne jest tworzenie gabinetów stomatologicznych w szkołach zapewne świadczy między innymi obecność na uroczystości licznych gości, wśród których znalazł się Senator RP Waldemar Kraska, Wizytatorzy Kuratorium Oświaty Hanna Bolesta i Barbara Radman, Starosta Elżbieta Sadowska, wójtowie okolicznych gmin, dyrektorzy okolicznych szkół oraz wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy Kosów Lacki, przedstawiciele wychowawców i uczniów okolicznych szkół, przedstawiciele lokalnej służby zdrowia i inni.

Kosów z dumą zaprezentował nowo otwarty gabinet, a jego wyświęcenia dokonał proboszcz parafii w Kosowie Lackim ks. kan. Paweł Anusiewicz.

2 kwietnia w gabinecie pojawią się pierwsi pacjenci.

 

gab stom 1
gab stom 1
Szczegóły
gab stom 2
gab stom 2
Szczegóły
gab stom 3
gab stom 3
Szczegóły
gab stom 4
gab stom 4
Szczegóły
gab stom 5
gab stom 5
Szczegóły
gab stom 6
gab stom 6
Szczegóły
gab stom 7
gab stom 7
Szczegóły
gab stom 8
gab stom 8
Szczegóły
gab stom 9
gab stom 9
Szczegóły
gab stom 10
gab stom 10
Szczegóły
gab stom 11
gab stom 11
Szczegóły
gab stom 12
gab stom 12
Szczegóły
gab stom 13
gab stom 13
Szczegóły
 
Pokaż ilość 
 
 
Powered by Phoca Gallery

Menu Główne

Wirtualny spacer

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama