Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home Galeria zdjęć Rok szkolny 2019/2020 Narodowe Czytanie 2019
Narodowe Czytanie 2019 - Narodowe Czytanie 2019

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w akcji Narodowe Czytanie. Nieco wcześniej, bo już w piątek, 6 września czytaliśmy utwory wybrane przez Parę Prezydencką do tegorocznej – ósmej - edycji akcji. Tym razem były to nowele polskie – aż osiem tekstów, których ,,(…)wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem(…) – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w Liście zamieszczonym na oficjalnej stronie Prezydent.pl. Wybrane lektury to: ,,Dobra pani” E. Orzeszkowej, ,,Dym” M. Konopnickiej, ,,Katarynka” B. Prusa, ,,Mój ojciec wstępuje do strażaków”(ze zbioru: ,,Sanatorium pod Klepsydrą”) B. Schulza, ,,Orka” A. S. Reymonta, ,,Rozdzióbią nas kruki, wrony …” S. Żeromskiego, ,,Sachem” H. Sienkiewicza i ,, Sawa” (z cyklu: ,,Pamiątki Soplicy”) H. Rzewuskiego.

Piątkowe lekcje w naszej szkole wyglądały inaczej niż codziennie. Rozpoczynały się od wysłuchania fragmentów nowelek czytanych przez chętnych uczniów. Każdemu z wybranych tekstów poświęcono ok. 10 minut, podczas których lektorzy starali się ukazać piękno tych – mimo niewielkich rozmiarów - dzieł uczących wrażliwości i przypominających o naszej historii.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku wykorzystaliśmy szkolny radiowęzeł. Taka forma organizacji wydarzenia zachęca do udziału nawet najbardziej nieśmiałe osoby.

Dziękujemy wszystkim i życzymy miłej lektury, odkrywania i poznawania bogactwa ojczystej literatury.

n cz 1
n cz 1
Szczegóły
n cz 2
n cz 2
Szczegóły
n cz 3
n cz 3
Szczegóły
n cz 4
n cz 4
Szczegóły
n cz 5
n cz 5
Szczegóły
 
Pokaż ilość 
 
 
Powered by Phoca Gallery

Menu Główne

Wirtualny spacer

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama