Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Home Galeria zdjęć Rok szkolny 2019/2020 Rozdanie świadectw 2020
Rozdanie świadectw 2020 - Rozdanie świadectw 2020

 

W piątek, 26 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły absolwentom liceum oraz pierwszym w historii absolwentom szkoły branżowej (wcześniej była szkoła zawodowa).

Scenariusz wydarzenia wyglądał podobnie jak w latach poprzednich, choć wiele osób, które zazwyczaj towarzyszyło absolwentom w tej wyjątkowej chwili, nie mogło wziąć udziału w uroczystości z powodu obostrzeń związanych z pandemią.

Najpierw okolicznościowe przemówienie pani dyrektor Hanny Przesmyckiej, potem - przybyłych gości: pani Angeliki Grabowskiej, przedstawiciela organu prowadzącego –Gminy Kosów Lacki, pani Wiesławy Wicenciuk, przewodniczącej Rady Rodziców, wychowawców oraz słowa podziękowania absolwentów. W treści niektórych wystąpień pojawiły się odniesienia do trudnych doświadczeń czasu epidemii, ale - jak zwykle – dominowały w nich serdeczneżyczenia powodzeniai wskazówki na dalszą drogę. Po nich jeszcze - zgodnie ze zwyczajem naszej szkoły – zostały odtworzone prezentacje multimedialne wychowawców - garść wspomnień z trzech wspólnie spędzonych lat. Następnie zaprezentowano program przygotowany przez młodzież z klasy II LO. Niełatwemu wyzwaniu, przed jakim stanęli uczniowie, udało się sprostać przy użyciu nowoczesnych technologii. Pomysł okazał się trafionym i bardzo podobał się wszystkim obecnym. Trochę na wesoło, trochę na poważnie, w sumie - rewelacyjnie.

Od lat ostatnim punktem uroczystości było jeszcze wspólne spotkanie przy herbatce, ale nie tym razem. Trochę żal i niedosyt towarzyszył wszystkim zebranym. Nie tak wyobrażali sobie ostatni dzień w szkole, nie o takim spotkaniu marzyli, przekładając termin pożegnania, ale trudno…

Z uwagi na stan epidemii w kraju wydarzenie przebiegało z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących uczestników i dotyczących organizacji przestrzeni. Konieczność przebywania w dwumetrowej odległości od siebie, nakaz nakładania maseczek zakrywających usta i nos, bez tradycyjnej akademii, programów artystycznych na żywoz udziałem młodszych uczniów, żegnających swoich starszych kolegów, bez uścisku dłoni,a zamiast tradycyjnego wręczania świadectw ukończenia szkoły, nagród, podziękowań i dyplomów jedynie słowa i odebranie teczki z ww. dokumentami, książek ze stołu - takiobraz wyjątkowego zakończenia roku szkolnego 2019/2020 pozostaniezapamiętany i zapisany w historii szkoły. Na pewno nie takich wpisów oczekiwalibyśmy w kronice szkolnej, ale te podyktowały okoliczności. Nowa rzeczywistość, w jakiej przyszło nam żyć, wymagała zastosowania wszelkich środków ostrożności w trosce o swoje i innych zdrowie. Trzeci miesiąc epidemii trochę nas do nich przyzwyczaił i nie wzbudzał już takiego przerażenia jak wcześniej, niemniej jednak ….

Szczególny czas i okoliczności, zdalna nauka, wideospotkanie z maturzystami w kwietniu, matury w czerwcu, wspólna – branżówki i licelistów - uroczystość na zakończenie nauki w szkole to wydarzenia, które kojarzyć się będą z wyjątkowym rokiem 2020.

Absolwentom życzymy sukcesów w dorosłym życiu. Mamy też nadzieję, że trudne ostatnie doświadczenia dodadzą im siły i odwagi w przezwyciężaniu wszelkich przeciwności losu, że zarówno oni, jak i my wszyscy wyciągniemy właściwe wnioski z wciąż niezakończonej lekcji życia.

zak 1
zak 1
Szczegóły
zak 2
zak 2
Szczegóły
zak 3
zak 3
Szczegóły
zak 4
zak 4
Szczegóły
zak 5
zak 5
Szczegóły
zak 6
zak 6
Szczegóły
zak 7
zak 7
Szczegóły
zak 8
zak 8
Szczegóły
zak 9
zak 9
Szczegóły
zak 10
zak 10
Szczegóły
zak 11
zak 11
Szczegóły
zak 12
zak 12
Szczegóły
zak 13
zak 13
Szczegóły
zak 14
zak 14
Szczegóły
zak 15
zak 15
Szczegóły
zak 16
zak 16
Szczegóły
zak 17
zak 17
Szczegóły
zak 18
zak 18
Szczegóły
zak 19
zak 19
Szczegóły
zak 20
zak 20
Szczegóły
 
Pokaż ilość 
Strona 1 z 12
 
 
Powered by Phoca Gallery

Menu Główne

Wirtualny spacer

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama