Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Lekcja Enter

Email Drukuj PDF

W 2020 roku Zespół Szkół w Kosowie Lackim wziął udział w projekcie rekomendowanym przez MEN pt. Lekcja:Enter.

Lekcja:Enter to ogólnopolski projekt dla nauczycieli podnoszący kompetencje z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych - TIK. Wśród jego uczestników nie mogło zabraknąć nauczycieli licealistów i branżowców z Kosowa z Zespołu Szkół - szkół nowoczesnych, wykorzystujących nowoczesne technologie na co dzień i dbających o rozwój uczniów i nauczycieli oraz podejmujących szereg działań służących podnoszenia efektywności prowadzonego nauczania.

W związku z pandemią szkolenia odbywały się wyłącznie online. Wzięli w nich udział nauczyciele różnych specjalności oraz dyrektor szkoły. Uczestnicy szkoleń między innymi poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności na temat tego: jak wzmacniać kompetencje cyfrowe swoje i swoich uczniów, jak odpowiedzialnie, kreatywnie i bezpiecznie korzystać z nowych technologii, jak korzystać z aktywizujących metod nauczania, jak urozmaicić swoje lekcje i na stałe zmienić sposób ich prowadzenia oraz jak tworzyć własne treści cyfrowe.

Przystępując do projektu Lekcja:Enter Szkoła wypełniła jeden z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021: „Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych”.

Po ukończeniu 40 godzinnego, bezpłatnego szkolenia nauczyciele otrzymali certyfikaty a Szkoła może realizować program  „Aktywna Lekcja z TIK”.

Szkolenia były współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Polecamy projekt Lekcja:Enter innym szkołom i nauczycielom - wkrótce kolejna edycja szkoleń.

 

Choinka 2020

Email Drukuj PDF

Poprawiony: piątek, 08 stycznia 2021 18:48
 

24 grudnia

Email Drukuj PDF

 

Informujemy, że

24 grudnia 2020 r.

został ustalony jako dzień wolny od pracy w zamian za święto przypadające w sobotę 26 grudnia 2020 r.

W związku powyższym Zespół Szkół w Kosowie Lackim tego dnia będzie nieczynny.

 

 

Poprawiony: piątek, 08 stycznia 2021 18:20
 

„Pamiętaj o swoich prawach”

Email Drukuj PDF

17 listopada w ZS realizowany był projekt promujący PRAWA KONSUMENTA - projekt „Pamiętaj o swoich prawach” Fundacji Akademia Integracji.

Podczas warsztatów on-line prowadzonych za pośrednictwem MS TEAMS omawiane były prawa konsumenta oraz zasady rozsądnego prowadzenia zakupów produktów i usług, sprzedaży na odległość, zakupu większych usług lub produktów, jak np. kredyt konsumencki, odstąpienie od umowy,  wystąpienia z praw rękojmi itp. Jak ważne to kwestie i przydatne nikogo nie trzeba przekonywać.

Uczestnikami warsztatów byli chętni licealiści oraz uczniowie klas I i II szkoły branżowej.

Szkolnym koordynatorem projektu była dyrektor Hanna Przesmycka.

Szczegóły na stronie Fundacji: http://akademiaintegracji.pl/.../pamietaj-o-swoich-prawach/

 

Olimpiada Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości

Email Drukuj PDF

30 października 2020roku uczniowie naszej szkoły ( Ewelina Laskowiecka, Mateusz Dybowski, Krzysztof Wojtkowski, Sylwia Wilgos, Jakub Mikołajczyk, Klaudia Zakrzewska, Sandra Królikowska, Paulina Spalitabaka) wzięli udział I Etapie Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości organizowanym przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości. I Etap Olimpiady odbył się online, a konkurencja była duża ponieważ wzięło w nim udział około 2400 uczniów z innych szkół.

Najlepszy wynik spośród uczniów naszej szkoły uzyskała Ewelina Laskowiecka.

Wszystkim uczniom, którzy byli uczestnikami Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości gratulujemy wiedzy i życzymy kolejnych, jeszcze bardziej znaczących sukcesów.

 


Strona 11 z 174

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości