Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Spływ kajakowy

Email Drukuj PDF

13 czerwca uczniowie LO oraz uczniowie ZSZ z Kosowa Lackiego uczestniczyli w spływie kajakowym rzeką Bug. Dla większości uczestników wyprawy był to pierwszy spływ kajakowy w życiu, więc wydarzenie rozpoczęliśmy od szczegółowego szkolenia ze sterowania kajakiem i zasad bhp. Towarzyszący grupie ratownik - instruktor podzielił się swoją wiedzą na temat wsiadania do kajaków, skręcania, wytracania prędkości, przybijania do brzegu itp.  Zastosowanie w praktyce wyżej wymienionych zasad teoretycznych okazało się łatwe i grupa świeżo upieczonych zdolnych kajakarzy z Kosowa dzielnie i bezpiecznie pokonywała kolejne kilometry malowniczej rzeki Bug, stawiając czoła falom i wiejącemu w twarz wiatrowi, który tego dnia cudownie utrudniał nam wykonanie zadania, które na siebie przyjęliśmy. Nasze zaangażowanie w spływ było na tyle duże, że nawet trudno nam było utrwalić piękne krajobrazy i nasz wysiłek na zdjęciach (czego nie da się ukryć). Do brzegu przybiliśmy po kilku godzinach - przemoczeni, zmęczeni ale też zadowoleni i dumni z siebie. Polecamy spływy kajakowe. Szkolnym organizatorem wyjazdu była dyrektor Hanna Przesmycka.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: środa, 21 czerwca 2017 13:47
 

Warsztaty rękodzieła

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 12 czerwca licealiści i uczniowie szkoły zawodowej mieli możliwość wzięcia udziału w wyjątkowych warsztatach.

Członkinie oraz wolontariusze Kosowskiego Klubu Seniora, w ramach realizowanego projektu dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski, przygotowały warsztaty rękodzieła dla młodzieży. Zaprezentowały swoje prace wykonane na drutach, na szydełku oraz haftowane i wyszywane np. haftem krzyżykowym. Przeprowadziły pokaz oraz umożliwiły uczniom podjęcie prób wykonania własnych prac udostępniając niezbędne materiały i narzędzia. Chętnie i szczegółowo odpowiadały na pytania młodzieży, wyjaśniały wątpliwości i rozwiewały obawy.

Mamy nadzieję, że wielu uczniów udało się zarazić pasją seniorek i że wielu podejmie, być może podczas okresu wakacyjnego, próby wykonania własnych prac w całości.

Szkolnym koordynatorem projektu była dyrektor Hanna Przesmycka.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: środa, 21 czerwca 2017 10:53
 

Szkolny Dzień Ekologii

Email Drukuj PDF

W dniu 12 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbył się Dzień Ekologii, nawiązujący tematycznie do obchodzonych na wiosnę Dnia Wody i Dnia Ziemi.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację która zwyciężyła w konkursie autorstwa Beaty Szymanik, dotyczącą wpływu człowieka na środowisko naturalne. Następnym punktem w tym dniu było wykonanie plakatów o tematyce proekologicznej, a na górnym holu szkoły powstała gazetka dotycząca Dnia Wody, a także zostały powieszone plakaty z powszechnie stosowanymi na różnych produktach oznaczeniami ekologicznymi.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: wtorek, 20 czerwca 2017 12:35
 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

Email Drukuj PDF

 

 

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

Email Drukuj PDF

Pełna wersja

 

Poprawiony: poniedziałek, 19 czerwca 2017 14:03
 


Strona 10 z 101

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości