Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zebranie z rodzicami 9 maja 2017r.

Email Drukuj PDF

 

 

Informacja dla pracodawców i uczniów ZSZ/BS

Email Drukuj PDF

 

Co powinien wiedzieć pracodawca zatrudniający młodocianego w celu nauki zawodu

 

Co powinien wiedzieć uczeń, który będzie młodocianym pracownikiem

 

Poprawiony: czwartek, 04 maja 2017 12:56
 

Ogromny sukces naszej nauczycielki - pani Marii Jasko

Email Drukuj PDF

Tegoroczne VI Wagowe Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin w Tokio zakończone ogromnym sukcesem naszej nauczycielki!

15 oraz 16 kwietnia odbył się kolejny bardzo ważny turniej w karierze pani Marii Jasko. Były to Mistrzostwa Świata, w których Maria wzięła udział po raz drugi. Swój wyjazd do Japonii poprzedziła kilkunastotygodniowymi i przeogromnie ciężkimi treningami, które odbywały się nawet kilka razy dziennie. Pierwszą walkę odbyła z Mistrzynią Rosji, której się obawiała. Pojedynek jednak zakończył się sukcesem Polki i tym samym nasza nauczycielka weszła do strefy medalowej. Kolejne starcie, mimo bardzo dobrej i wyrównanej walki, przegrała ostatecznie, zajmując trzecie miejsce.

Trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata to największe jak do tej pory osiągnięcie pani Marii.

"Jednak marzenia się spełniają. Wagowe Mistrzostwa Świata kończę z 3 miejscem!!! (...) Jestem przykładem na to, że w życiu nie należy się poddawać, ale konsekwentnie dążyć do tego, o czym  się marzy mimo wielu trudności"- relacjonuje prosto z Japonii Maria Jasko.

Gratulujemy naszej nauczycielce i trzymamy kciuki, gdyż już 30 oraz 31 maja odbędą się 31. Wagowe Mistrzostwa Europy w Lyonie we Francji.


 

Poprawiony: poniedziałek, 15 maja 2017 21:32
 

Dzień Języków Obcych i Dzień Języka Ojczystego

Email Drukuj PDF

12 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych i Dzień Języka Ojczystego. Tym razem to idiomy stały się zagadnieniem, któremu postanowiono poświęcić więcej uwagi. Wszyscy mogli porównać wybrane przykłady i ich wersje w języku polskim, angielskim i rosyjskim. Niektóre wyrażenia zaskakiwały nawet najlepszych uczniów. Było to doskonałe ćwiczenie zwłaszcza dla tegorocznych maturzystów.

Uczniowie, nie tylko klas trzecich, mogli natomiast pobawić się polską ortografią, uczestnicząc w dyktandzie przeprowadzonym z wykorzystaniem zestawu do zdalnego testowania. Taka forma sprawia, że ortografię można polubić. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym nie brakowało chętnych. Uczniowie zmagali się z pisownią przyimków złożonych oraz wyrażeń przyimkowych. Dla osoby, która popełni najmniej błędów, przewidziano cząstkową ocenę bardzo dobrą z języka polskiego oraz upominek.

Na zakończenie p. Beata Maseko oraz p. Justyna Krysiak wręczyły nagrody zwycięzcom z wcześniej przeprowadzonych w szkole konkursów z języków angielskiego oraz rosyjskiego.

 

Forma zabawy i miła atmosfera z pewnością ułatwiają naukę nie tylko języków.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: wtorek, 25 kwietnia 2017 10:13
 

SPOTKANIE WIELKANOCNE

Email Drukuj PDF

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w środę 12 kwietnia odbyło się szkolne spotkanie wielkanocne. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni.

Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Hanna Przesmycka. Następnie o poprowadzenie spotkania w duchu religijnym zostali poproszeni obecni księża.

Ks. Mariusz Szymanik w swym wystąpieniu podkreślił znaczenie święta Zmartwychwstania Pańskiego dla chrześcijan. Natomiast ks. Maciej Łukasiewicz poprowadził wspólną modlitwę i udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Po okolicznościowych życzeniach oraz symbolicznym podzieleniu się jajkiem cała społeczność szkolna zasiadła przy wspólnym, obficie zastawionym stole. Królowały na nim mazurki, babki, jajka oraz owoce. Wszystkim bardzo smakował tradycyjny żurek przygotowany przez nasze panie z obsługi.

Rolę gospodarza pełnił – jak zwykle - Samorząd Uczniowski.

Spotkanie przebiegało w miłej rodzinnej atmosferze.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: środa, 26 kwietnia 2017 15:55
 


Strona 10 z 95

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości