Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

„Pamiętaj o swoich prawach”

Email Drukuj PDF

17 listopada w ZS realizowany był projekt promujący PRAWA KONSUMENTA - projekt „Pamiętaj o swoich prawach” Fundacji Akademia Integracji.

Podczas warsztatów on-line prowadzonych za pośrednictwem MS TEAMS omawiane były prawa konsumenta oraz zasady rozsądnego prowadzenia zakupów produktów i usług, sprzedaży na odległość, zakupu większych usług lub produktów, jak np. kredyt konsumencki, odstąpienie od umowy,  wystąpienia z praw rękojmi itp. Jak ważne to kwestie i przydatne nikogo nie trzeba przekonywać.

Uczestnikami warsztatów byli chętni licealiści oraz uczniowie klas I i II szkoły branżowej.

Szkolnym koordynatorem projektu była dyrektor Hanna Przesmycka.

Szczegóły na stronie Fundacji: http://akademiaintegracji.pl/.../pamietaj-o-swoich-prawach/

 

Olimpiada Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości

Email Drukuj PDF

30 października 2020roku uczniowie naszej szkoły ( Ewelina Laskowiecka, Mateusz Dybowski, Krzysztof Wojtkowski, Sylwia Wilgos, Jakub Mikołajczyk, Klaudia Zakrzewska, Sandra Królikowska, Paulina Spalitabaka) wzięli udział I Etapie Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości organizowanym przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości. I Etap Olimpiady odbył się online, a konkurencja była duża ponieważ wzięło w nim udział około 2400 uczniów z innych szkół.

Najlepszy wynik spośród uczniów naszej szkoły uzyskała Ewelina Laskowiecka.

Wszystkim uczniom, którzy byli uczestnikami Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości gratulujemy wiedzy i życzymy kolejnych, jeszcze bardziej znaczących sukcesów.

 

Szkoła do hymnu

Email Drukuj PDF

 

Fraktale

Email Drukuj PDF

Rocznica urodzin wybitnego matematyka, twórcy geometrii fraktalnej – Benoîta Mandelbrota stała się dobrą okazją, by uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kosowie Lackim mogli lepiej poznać fraktale.

W realizowanym zdalnie projekcie wykorzystano wykład z cyklu Labirynty geometrii pt. Fraktale w naturze, w którym prowadzący, dr Łukasz Lamża z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ, opowiada w nim m.in. o wielkim marzeniu Mandelbrota, czyli powiązaniu geometrii fraktalnej z badaniami przyrody oraz o obiektach naturalnych wykazujących cechy fraktalne.

 

Lekcje z Temidą

Email Drukuj PDF

29 października uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim wzięli udział w projekcie "Lekcje z Temidą" realizowanym zdalnie za pośrednictwem MS TEAMS.

"Lekcje z Temidą" to program edukacyjny dla uczniów, który ma na celu zainteresowanie młodzieży kwestiami prawnymi, a także zwiększenie ich świadomości prawnej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, czym jest prawo, skąd czerpać wiedzę o prawie oraz gdzie szukać pomocy prawnej, w szczególności jak padnie się ofiarą przestępstwa. Młodzieży przybliżony był przebieg edukacji i kariery prawniczej, jak również ich podstawowe prawa i obowiązki jako konsumentów i obywateli.

Uczniowie mieli szansę zadawania pytań o interesujące ich kwestie związane z prawem i pracą prawników.

Na zakończenie każdy uczeń mógł anonimowo sprawdzić swoją wiedzę w krótkim teście z wiedzy o prawie.

Program "Lekcje z Temidą" był prowadzony pod auspicjami Funduszu Sprawiedliwości - państwowej instytucji, której zadaniem jest niesienie pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz szerzenie wiedzy prawnej wśród obywateli, w szczególności dzieci i młodzieży.

Szkolnym koordynatorem projektu jest dyrektor Hanna Przesmycka.

 

 


Strona 10 z 173

Reklama
Reklama
Reklama

epuap

Reklama
Reklama

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości