Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Certyfikat Wagarowicza

Email Drukuj PDF

 

 

Rekolekcje wielkopostne 2017

Email Drukuj PDF

Wielki Post to czas łaski, pokuty i nawrócenia. Tę prawdę przypomina Liturgia wielkopostna celebrowana w Kościele, sprawowane nabożeństwa: Droga Krzyżowa, Gorzkie żale, a także rekolekcje organizowane w szkołach i w parafiach. Zachęcają one do podjęcia refleksji nad własnym życiem, jego kruchością i ulotnością. Dla uczniów naszej szkoły, okazją do takiej refleksji stało się spotkanie rekolekcyjne, które odbyło się 20 marca 2017 r, przewodniczył mu ks. Bartłomiej Wink z Radomia. W trakcie spotkania ks. Bartłomiej poruszył bardzo wiele tematów i spraw, które dotyczą relacji Bóg-człowiek, człowiek-człowiek. Wiele usłyszeliśmy o miłości, przyjaźni, szacunku, otwartości na drugiego człowieka, uczciwości i szacunku do własnej ojczyzny. Proste, a jednocześnie pełne treści słowa, mocno zakorzeniły się w naszych sercach i umysłach. Dodały nam one otuchy i odwagi do podjęcia wewnętrznej pracy, wszak zmieniając siebie zmieniamy świat.

 

Dyplom

Email Drukuj PDF

 

 

8 marca

Email Drukuj PDF

8 marca 2017 roku LO i ZSZ w Kosowie Lackim uroczyście obchodziło Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka.

Już od rana zespół redakcyjny radiowęzła szkolnego zadbał o wprowadzenie wszystkich w odświętny nastrój emitując podczas przerw miedzy lekcjami piosenki o kobietach i dla kobiet.

Uroczystości rozpoczęły się po lekcjach ogólnoszkolnym spotkaniem wszystkich uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Panowie złożyli pełne humoru życzenia paniom z okazji Święta Kobiet, a panie – chłopakom z racji zbliżającego się Dnia Mężczyzn. Były słodkie upominki i różnobarwne tulipany.

Główne uroczystości miały miejsce na hali sportowej. Tym razem postawiono na zdrowie i urodę oraz dobre samopoczucie nieco rezygnując z tradycyjnej akademii.

Nauczyciel Zespołu Szkół w Kosowie Lackim, a jednocześnie wicemistrzyni Europy w karate – Maria Jasko - zorganizowała pokaz fitness z udziałem uczennic LO oraz innych zainteresowanych pań, gdyż na wydarzenie obowiązywało zaproszenie open, z którego skorzystało wiele kobiet w różnym wieku, głównie mieszkanek Kosowa.

Wiele pań, i nie tylko pań, korzystało z wydarzeń towarzyszących pokazowi fitness. Licznych klientów miały pracownia fryzjerska i pracownia makijażu, a pracownia manicure obsługiwała gości na długo po zakończeniu całej imprezy.

Szkoła zadbała też o poczęstunek przygotowując ciasteczka dla wszystkich uczestników 8-marcowego świętowania.

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Email Drukuj PDF

Już od kilku lat pierwszego marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” . Święto to ma na celu upamiętnienie żołnierzy tzw. Drugiej Konspiracji, którzy stanowili ruch niepodległościowy walczący o suwerenność Polski, uniezależnienie od wpływów ZSRR. Tradycyjnie już uroczystości ku czci „Żołnierzy Niezłomnych” w naszej gminie rozpoczynają się mszą świętą, po której następuje przemarsz ulicami Kosowa Lackiego pod pomnik poświęcony miejscowym bohaterom podziemia. W obchodach uczestniczą władze samorządowe, dyrektorzy, poczty sztandarowe szkół oraz lokalna społeczność. Nasi ,,mundurowi” - jak co roku - pełnią wartę przy pomniku.

W szkole natomiast tego dnia młodzież ogląda film pt. ,,Żołnierze Wyklęci”, który przybliża tragiczny los walczących.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: czwartek, 16 marca 2017 08:59
 


Strona 10 z 92

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości