Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Dzień Przedsiębiorczości

Email Drukuj PDF

,,Czas na nowe marzenia” – tak brzmiał przewodni temat spotkania w naszej szkole 5 kwietnia w ramach Dnia Przedsiębiorczości i realizacji projektu Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Głównym celem spotkania było zainteresowanie młodych ludzi zagadnieniami ekonomii i zarządzania oraz wskazanie możliwości wykorzystania ich w praktyce.

Prelegent, zwracając się - być może - do przyszłych przedsiębiorców, wielokrotnie podkreślał znaczenie pracy zespołowej, precyzji ofert kierowanych do odbiorcy (reklamy) oraz determinacji - elementów niezbędnych w prowadzeniu działalności gospodarczej i gwarantujących powodzenie. Przywoływał historie ludzi sukcesu i ich postawy. Cechy ich wyróżniające to przede wszystkim wytrwałość w dążeniu do urzeczywistnienia marzeń i szacunek dla pracy.

Prowadzący zachęcał młodych do podejmowania zadań wykraczających poza ich codzienne obowiązki, zaangażowania się w działalność społeczną, gdyż jest to sposób na odkrycie własnego potencjału i … często pomysłu na przyszłość.

Powodzenia!

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: wtorek, 11 kwietnia 2017 11:19
 

Sukces Jakuba Wrzoska, ucznia kl. II ZSZ

Email Drukuj PDF

Gratulujemy Jakubowi!

Jakub został jednym z laureatów konkursu plastycznego ,,Maski depresji”, ogłoszonego przez Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sokołowie Podlaskim we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kosowie Lackim oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Kosów Lacki. Ze względu na nieobecność podczas obchodów Światowego Dnia Zdrowia w MGOK, nagrodę otrzymał później. Osobiście wręczyła mu ją dyrektor MGOK, p. Ewa Rutkowska w szkole w obecności kolegów z klasy.

Podziękowania za udział w konkursie i pamiątkowe upominki otrzymali także dwaj uczniowie klasy II ZSZ, Konrad Jakubik oraz Cezary Wójcik.

Pani dyrektor MGOK wyraziła swoje zadowolenie z uczestnictwa chłopców i zachęcała również innych do aktywnego włączenia się w działania podejmowane przez placówkę.

Brawo chłopcy!

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: wtorek, 11 kwietnia 2017 09:52
 

Plakat LO i ZSZ

Email Drukuj PDF

 

Piłka ręczna chłopców - II miejsce

Email Drukuj PDF

 

 

Dzień otwarty 21.03.2017r. w UPH

Email Drukuj PDF

21 marca 2017 roku nasi licealiści "wagarowali" w UPH w Siedlcach. Uczelnia zorganizowała dzień otwarty, podczas którego swoją ofertę prezentował Wydział Nauk Ścisłych.

Podczas wizyty w budynku Wydziału uczniowie z Kosowa spotkali się ze studentami  siedleckiego uniwersytetu oraz wzięli udział w pokazach odbywających się w pracowniach instytutów: Chemii, Matematyki i Fizyki oraz Informatyki.

W pracowni chemicznej rządziły kolory."Chemiczny kameleon", "niebieska butelka", "lampa dżina", "trąba słonia" i inne podstawowe reakcje były bardzo efektowne, a szczególne zainteresowanie budziły te doświadczenia, które można było wykonać samodzielnie.

Drukowanie w trój-wymiarze odbywało się w pracowni informatycznej.

W pracowni matematycznej odbywało się ... poszukiwanie złota. Co prawda cennego kruszcu nie znaleziono, ale informacje na temat złotego podziału odcinka i praktyczne kreślenie Złotej Spirali i owszem.

Eksperymenty fizyczne oraz sprzęt doświadczalny prezentowała pracownia fizyki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy z optyki.

Dzięki wizycie w murach UPH licealiści z Kosowa dużo lepiej znają ofertę tej najbliżej położonej od naszej szkoły uczelni wyższej, a niektórzy dodatkowo przywieźli po kilka praktycznych gadżetów będących nagrodami w konkursach prowadzonych przez studentów.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: wtorek, 04 kwietnia 2017 09:29
 


Strona 10 z 93

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości