Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Kampania ,, Hazard? Nie, dziękuję”

Email Drukuj PDF

W czwartek 29 listopada 2018 roku w naszej szkole realizowana była kampania Krajowej Administracji Skarbowej ,, Hazard? Nie, dziękuję”, której organizatorem na terenie województwa mazowieckiego jest Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

W owej kampanii uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły - zarówno licealiści jak i uczniowie szkoły branżowej.

Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi młodzieży na ryzyko związane z uzależnieniem od  gier hazardowych, na powszechność i dostępność gier tego typu, na mechanizm uzależnienia i w końcu na konsekwencje uprawiania hazardu.

 

Wszystkim zainteresowanym tematyką proponujemy filmik wykorzystywany podczas spotkania dostępny na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=siHM8Gw9jjw&feature=youtu.be

 

Więcej zdjęć w GALERII!!!

Poprawiony: środa, 05 grudnia 2018 11:25
 

Przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej w Węgrowie

Email Drukuj PDF

W niedzielę 25 listopada na Rynku w Węgrowie odbyła się kolejna przysięga żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Punktualnie o 13.00 w obecności rodzin, przedstawicieli samorządu lokalnego, dowództwa WOT oraz mieszkańców przysięgę na sztandar Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej złożyło 102 żołnierzy.

Wśród 6 mieszkańców powiatu sokołowskiego składających przysięgę był uczeń LO w Kosowie - Radek, a w związku z tym wśród obecnych na Rynku gości - dyrektor szkoły Hanna Przesmycka.

Radek wstąpił do służby 10 listopada rozpoczynając 16-dniowe szkolenie podstawowe WOT dla kandydatów, którzy nie byli w wojsku. Po złożeniu przysięgi wojskowej jest pełnoprawnym "terytorialsem".

Gratulujemy naszemu koledze i uczniowi sprawności fizycznej i wytrwałości w spełnianiu planów i życzymy satysfakcji ze służby w szeregach OT.

Więcej zdjęć i bardziej szczegółowe informacje na stronie:

Galeria zdjęć!

 

Zaproszenie na przysięgę wojskową

Email Drukuj PDF

 

 

Konkurs recytatorski

Email Drukuj PDF

19 listopada 2018 roku w Publicznym LO w Kosowie Lackim odbył się konkurs recytatorski - wyjątkowy konkurs, a jego wyjątkowość wynikała z faktu, że licealiści recytowali poezję anglojęzyczną lub rosyjskojęzyczną.

Chętnych było wielu i komisja konkursowa, w skład której weszła dyrektor Hanna Przesmycka oraz nauczyciele języków obcych Barbara Szczekutek i Paulina Makolewska, nie miała łatwego zadania.

Zwycięzcami rywalizacji zostali: Przemek z I LO recytujący w języku angielskim oraz Katarzyna z II LO recytująca w języku rosyjskim.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Flaga

Email Drukuj PDF

Zaszczyceni jesteśmy faktem posiadania, od 11 listopada 2018 roku, flagi, która otrzymaliśmy od Premiera RP Mateusza Morawieckiego w jego siedzibie w Warszawie.

Piękne opakowanie, godne zawartości, i list w zalakowanej kopercie niezmiernie nas zachwyciły.

Flagę od Premiera można zobaczyć w gablocie na holu głównym na piętrze w siedzibie szkoły, tuż obok Flagi od Prezydenta RP.

 

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: piątek, 14 grudnia 2018 14:43
 


Strona 10 z 135

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości