Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Kolejny wielki sukces naszej "pani od wf"

Email Drukuj PDF

Choć pani Maria Jasko - nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole, przyzwyczaiła nas już do tego, że jako zawodnicza karate odnosi ogromne sukcesy i z każdych zawodów przywozi nowe tytuły i puchary, to każdy kolejny sukces cieszy nas nie mniej i jest kolejnym powodem do dumy z naszej nauczycielki i koleżanki z pracy i powodem do kolejnych szczerych gratulacji.

Miniony weekend, 25-26 listopada 2017 roku, pani Maria Jasko spędziła w Bukareszcie w Rumunii rywalizując z innymi zawodniczkami karate podczas Mistrzostw Europy w Karate. Pani Jasko zajęła zaszczytne 2. miejsce w kategorii Open uzyskując ponownie tytuł WICEMISTRZYNI EUROPY. Dodatkowy tytuł  - NAJLEPSZEGO DUCHA WALKI ZAWODÓW mówi sam za siebie i wskazuje nie tylko jakim zawodnikiem, ale też jakim człowiekiem jest pani Maria Jasko.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: poniedziałek, 04 grudnia 2017 14:02
 

Warsztaty dla rodziców i nauczycieli

Email Drukuj PDF

Warsztaty dla rodziców i nauczycieli

pt: ,,Pokonać stres i lęk”

odbędą się 30 listopada 2017 roku (czwartek)

w sali multimedialnej

od godz. 1600 do 1700

Poprawiony: czwartek, 30 listopada 2017 08:42
 

Film "Dwie korony"

Email Drukuj PDF

W czwartek, 23 listopada nasi uczniowie wybrali się do MGOK w Kosowie Lackim na projekcję filmu ,,Dwie korony”, będącego historią o. Maksymiliana Marii Kolbego. Młodzież poznała sylwetkę tego wyjątkowego franciszkanina, który poświęcił własne życie, aby ocalić inne.

O Świętym tak napisał prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników warszawskiej premiery filmu: "Jego dokonania oraz przesłanie wiary i miłości, które nam pozostawił, mają wymiar uniwersalny, poruszający ludzkie serca i umysły, a jednocześnie tak wiele mówią o naszej Ojczyźnie, o kraju, w którym ojciec Kolbe urodził się, wychowywał się, o ludziach i miejscach, które ukształtowały jego osobowość i religijne skupienie".

Podzielamy słowa Prezydenta, które w pełni oddają przesłanie filmu i zachęcają do jego obejrzenia.


 

Wigilia bez granic 2017

Email Drukuj PDF

Ulotka - Wigilia bez granic 2017

 

Porozumienie o współpracy z WKU w Siedlcach

Email Drukuj PDF

22 listopada 2017 roku dyrektor Hanna Przesmycka podpisała, w imieniu Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Kosowie Lackim, POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY z Wojskową Komendą Uzupełnień w Siedlcach.

Siedleckie WKU reprezentował ppłk Michał Oździński.

Efektem zawartego Porozumienia mają być wspólne działania na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem umacniania etosu oraz kultywowania chlubnych tradycji Wojska Polskiego jak też integracja środowiska żołnierskiego i młodzieży szkolnej, w szczególności uczniów "klas mundurowych".

Poprzednie Porozumienie pomiędzy stronami zawarte było w 2014 roku.Poprawiony: wtorek, 28 listopada 2017 22:31
 


Strona 10 z 109

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości