Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zaświadczenie

Email Drukuj PDF

 

 

Narodowe Święto Niepodległości

Email Drukuj PDF

10 listopada 2019 roku społeczność Zespołu Szkół w Kosowie Lackim wzięła udział w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w intencji Ojczyzny, w której uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły, uczniowie z klas mundurowych, inni uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy szkoły na czele z dyrektor Hanną Przesmycką.

Następnie cała społeczność szkolna uczestniczyła w odświętnym przemarszu mieszkańców ulicami miasta. Nasi "żołnierze" wraz z harcerzami zaciągnęli warty pod pomnikami na trasie przemarszu oraz uczestniczyli w składaniu wieńców w hołdzie obrońcom Ojczyzny w różnych okresach historycznych.

Ostatnim punktem programu była część artystyczna poświęcona 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademię przygotowała nasza szkoła tj. Zespół Szkół w Kosowie Lackim oraz Gminne Przedszkole w Kosowie Lackim.

"Pociąg do wolności" przypomniał wszystkim burzliwe dzieje naszej Ojczyzny i trudną drogę do Wolności oraz podkreślał jak wielkim szczęściem jest móc żyć w czasach pokoju.

Na zakończenie na uczestników uroczystości przy wyjściu czekała grochówka z autentycznej polowej kuchni wojskowej.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Wybory do MRMiG

Email Drukuj PDF

30 października 2019 roku uczniowie LO i uczniowie BS wybierali swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki IV kadencji. W tajnych wyborach licealiści wyłonili pięciu nowych radnych, a "zawodowcy" trzech.

Wyborcami i wybieranymi byli uczniowie mieszkający na terenie Gminy Kosów Lacki, którzy w dniu wyborów nie ukończyli osiemnastu lat.

12 listopada 2019 roku o 10.00 odbędzie się pierwsza sesja nowo wybranej "młodzieżówki".

Więcej zdjęć w GALERII!

 

"Szkoła Pamięta"

Email Drukuj PDF

25 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Podczas apelu uczczona została pamięć żołnierzy podziemia niepodległościowego oraz cywilnych mieszkańców ziemi kosowskiej, poległych i pomordowanych w walce z komunistycznym zniewoleniem w latach 1944-1950. Uczniowie poznali nazwiska, pseudonimy i okoliczności śmierci 16 osób, których nazwiska są wyryte na pomniku „Żołnierzy Wyklętych”.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

BEZPIECZNA PLACÓWKA OŚWIATOWA

Email Drukuj PDF

 

 


Strona 10 z 153

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości