Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

O dyskryminacji w szkołach i ksenofobii

Email Drukuj PDF

W piątek 13 marca 2015 roku w LO i ZSZ w Kosowie Lackim gościło u siebie Oficera Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim - asp. sztab. Sławomira Tomaszewskiego. Spotkanie z uczniami zorganizowane było na wniosek Kuratorium Oświaty w Warszawie w związku z dyspozycją Rady ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i związanej z nimi Nietolerancji, stanowiącej organ pomocniczy Rady Ministrów.

Główna tematyka dyskusji podczas spotkania to:

1. Dyskryminacja w szkole. Kogo dotyka?

2. Jak rozwiązywać problemy związane z ksenofobią?

Oprócz tego poruszone zostały ogólne kwestie bezpieczeństwa w szkołach i poza nimi, zagrożeń, w tym cyberprzemocy, sprzecznych z prawem zachowań młodych ludzi i konsekwencji, które za nie ponieśli choć nie zawsze byli świadomi, że łamią prawo. Nasz gość, z racji swojego zakresu obowiązku i zainteresowań, doskonale zna problemy naszej społeczności. Młodzież szkolna z uwagą słuchała relacji asp. Tomaszewskiego i, zapewne, będzie dużo rozważniejsza i bardziej świadoma w swoim postępowaniu.


Więcej zdjęć w GALERII!!!

Poprawiony: środa, 18 marca 2015 13:18
 

Powiatowe Zawody w Piłce Ręcznej Chłopców

Email Drukuj PDF

Rozpoczęły się Powiatowe Zawody w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

Gospodarzem turnieju jest Zespół Szkół w Kosowie Lackim. Rozgrywki prowadzone są systemem każdy z każdym. Pierwszy turniej odbył się 10 marca w hali sportowej ZS w Kosowie Lackim, rozegrano 5 meczy z 10. Już w najbliższy czwartek okaże się kto zdobędzie 1 miejsce w powiatowych zmaganiach. Na złoto może liczyć ILO w Sokołowie Podlaskim, ZS nr1 w Sokołowie Podlaskim, SLO w Sokołowie podlaskim i ZS w Kosowie Lackim.

Czwartkowy turniej 19 marca wyłoni mistrzów powiatu w piłce ręcznej.

Więcej zdjęć w GALERII!!!

 

Poprawiony: środa, 18 marca 2015 13:33
 

Jabłka w naszej szkole

Email Drukuj PDF

W LO w Kosowie Lackim uczniowie już trzeci tydzień mają możliwość korzystania z bezpłatnych jabłek. Owoce do szkoły są dostarczane przez prywatnego producenta spod Grójca. Umowa o dostawę jabłek dotyczy okresu od lutego do 30 czerwca 2015 roku.

Szkoła, jako jedyna w Kosowie Lackim, bierze udział w mechanizmie "Dalsze tymczasowe wsparcie producentów owoców i warzyw" wprowadzonym w związku z embargiem rosyjskim. Jest wpisana na listę podmiotów uprawnionych do otrzymywania wsparcia pod numerem 297. Jabłka są finansowane przez Unię Europejską. Formalności i mechanizmy działania programów mniej interesują uczniów, ale smaczne jabłka, którymi można się częstować na każdej przerwie, zarówno na holu dolnym jak i na parterze, są doceniane przez wszystkich. Uczniowie chętnie i licznie korzystają z tej możliwości. Wszystkim życzymy smacznego i jesteśmy przekonani, ze zdrowe polskie owoce wszystkim korzystającym pójdą na zdrowie.

Więcej zdjęć w GALERII!!!

 

Poprawiony: wtorek, 17 marca 2015 11:22
 

Konkurs Operation 2015

Email Drukuj PDF

W dniu 12 marca 2015 w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu Operation 2015. Jest to konkurs skierowany do uczniów klas maturalnych. Pierwszy etap to test pisemny w którym można uzyskać maksymalnie 100 punktów. Pytania dotyczą głównie leksyki czyli znajomości słownictwa, idiomów, frazeologizmów. Test trwa 90 minut. W naszej szkole do tego konkursu przystąpiły 4 osoby. Mamy nadzieję, że znajdziemy się w czołówce i zakwalifikujemy się do drugiego etapu, który odbędzie się 23 marca na terenie Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych. Tym razem będzie to test typowo praktyczny sprawdzający umiejętności posługiwania się językiem angielskim w mowie w sytuacjach codziennych.

Za naszych uczniów trzymamy kciuki!


 

"Nie dla wypalania traw" - spotkanie z przedstawicielem OSP

Email Drukuj PDF

11 marca w środę w LO i ZSZ   odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielem OSP w Kosowie Lackim. Spotkanie miało charakter profilaktyczny. Pan Maciej Stański - strażak ochotnik oddelegowany przez OSP - obalał mity dotyczące korzyści z wypalenia wiosną suchych traw oraz podawał przykłady skutków i konsekwencji takiego działania. Z życia wzięte konkretne przykłady z naszego terenu mocno przemawiały do wyobraźni zebranych. Wielokrotnie padało "Nie dla wypalania traw!" i to nie tylko z ust naszego gościa.
Dodatkowo uczestnicy spotkania poznali nieco więcej szczegółów dotyczących pracy strażaka - ochotnika np. dowiedzieli się co robi strażak jak "nic nie robi", co trzeba zrobić, aby zostać strażakiem ochotnikiem, kto finansuje ochotników, kto i w jaki sposób kontroluje ich gotowość bojową, na jakich zasadach prawnych funkcjonują OSP, jakie są rodzaje mundurów strażackich, z czego składa sie strój strażaka, a nawet ile kosztuje i wiele innych.

Mamy nadzieję, że wiosną 2015 nie będzie pożarów, a w szczególności takich pożarów, które są wynikiem zwykłej ludzkiej bezmyślności i braku umiejętności przewidywania konsekwencji pewnych działań.

"Nie dla wypalania traw!"

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 12 marca 2015 13:36
 


Strona 103 z 130

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości