Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Cała Polska czyta dzieciom

Email Drukuj PDF

"Cała Polska czyta dzieciom - LO też"

W ramach corocznej akcji czytania bajek młodszym koleżankom i kolegom z przedszkoli i szkół podstawowych kosowskie licealistki z klas pierwszych: Patrycja, Magda, Karolina i Paulina odwiedziły wraz z dyrektorem Hanną Przesmycką w piątek 9 stycznia 2015 roku Przedszkole w Kosowie Lackim i Szkołę Podstawową w Telakach. W obydwu tych placówkach byli przyjęci bardzo ciepło i życzliwie. Cztery ciekawe bajki i slajdy z wykorzystaniem ilustracji z najpiękniejszych książek dla dzieci bardzo się maluchom podobały i zrobiły na nich ogromne wrażenie. Osiągnięte zostały główne cele akcji: promocja czytelnictwa zarówno wśród najmłodszych uczniów z terenu Gminy Kosów Lacki jak i wśród licealistów. Dodatkowo wybrane bajki realizowały cele wychowawcze: promowały dobre wychowanie, szacunek dla dorosłych, skromność, pomaganie innym. Bajki i prezentacja multimedialna były przygotowane przez uczennice LO pod kierunkiem pań Jolanty Onyśk i Agnieszki Ajdys. Przed licealistkami jeszcze wyjazd do Szkoły Podstawowej w Rytelach Święckich oraz do klas "0" w Kosowie Lackim.


 

Sukcesy naszej „pani od w-f”

Email Drukuj PDF

Końcówka 2014 roku to szereg bardzo dobrych wyników w rywalizacji sportowej Marii Jasko – naszej „pani od w-f” prowadzącej grupę karate w naszym Zespole Szkół.

Pani Maria zajęła 3 miejsce w rywalizacji o Puchar Polski oraz 4 miejsce podczas Mistrzostw Europy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jest pani dla nas niedościgłym wzorem.