Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Akcja "Wypadki na drogach - porozmawiajmy"

Email Drukuj PDF

18 i 19 grudnia 2014 roku LO i ZSZ włączy się w realizację projektu "Wypadki na drogach - porozmawiajmy" .

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest widoczność w ruchu drogowym.

Akcja została objęta patronatem honorowym m.in. Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.


 

Poznajemy Zambię

Email Drukuj PDF

Dnia 17 grudnia w naszej szkole było dużo gości, jednym z nich był p. Eneya Maseko pochodzący z Zambii. Podczas spotkania ze wszystkimi uczniami opowiedział nam o Zambii. Zaskoczyło nas to, że jest to jeden z bardzo nielicznych narodów, który nigdy nie toczył wojny ani żaden inny naród nigdy nie toczył wojny przeciwko Zambijczykom. Kolejne zaskoczenie to kolor skóry obecnego prezydenta – biały, ale posiada obywatelstwo zambijskie. Dowiedzieliśmy się, że jest to bardzo zróżnicowany kraj pod względem religii, kultury i obyczajów. Zambia to kraj pełen różnorodności, języków oficjalnych jest 6 i ponad 60 języków plemiennych.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i bardzo nam się podobało.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: środa, 24 grudnia 2014 12:54
 

Wyjazd na lodowisko

Email Drukuj PDF

17 grudnia uczniowie LO w Kosowie Lackim wybrali się na lodowisko do Siedlec. Wokół plucha i ani jednego płatka śniegu, więc 2 godziny na lodowisku sprawiły licealistom wiele przyjemności i dały możliwość, choć na chwilę, skorzystania z atrakcji zimowych, o które nie łatwo.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: środa, 24 grudnia 2014 12:44
 

Matury próbne

Email Drukuj PDF

Od 15 do 18 grudnia 2014 roku uczniowie klasy III LO w Kosowie piszą próbne egzaminy maturalne z wykorzystaniem arkuszy OKE. W poniedziałek mierzyli się z językiem polskim, we wtorek diagnozowali swoje umiejętności matematyczne, w środę sprawdzali jak bardzo nie obce są im języki obce, a w czwartek przelewali na papier arkuszy swoja wiedzę z poziomu rozszerzonego z geografii, biologii, matematyki, języka angielskiego i języka polskiego.

Wyniki matur próbnych - już w styczniu, a matura właściwa tuż, tuż....

 

 

Poprawiony: piątek, 19 grudnia 2014 09:41
 

Akademia Młodego Piłkarza

Email Drukuj PDF

W sobotę 13 grudnia 2014 roku na hali sportowej administrowanej przez LO odbył się półfinał V Wielkiego Turnieju Świąteczno – Noworocznego w Kosowie Lackim, zorganizowanego przez Akademię Młodego Piłkarza Gool.
W piłkarskich rozgrywkach wzięły udział dzieci w trzech grupach wiekowych: żaczki (4 – 6 lat), orliki (7 – 9) i Dream Team (10+). Rywalizacja była niezwykle emocjonująca.
Bardzo cieszy nas fakt, że do wielkiego finału V Wielkiego Turnieju Świąteczno – Noworocznego, który odbędzie się już 10 stycznia 2015 roku, z grupy wiekowej żaczków awansowała AMP Kosów Lacki, a w pozostałych kategoriach wiekowych AMP Kosów zajęła III miejsce.


Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: środa, 24 grudnia 2014 12:36
 


Strona 103 z 122

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości