Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Noc filmów

Email Drukuj PDF

Matura tuż tuż ...

Wiedzą o tym nasi licealiści i dlatego 11 grudnia zdecydowali się na udział w „Nocy lektur”. Wspólnie oglądali filmy - ekranizacje lektur obowiązkowych, aby w ten sposób przypomnieć sobie czytane wcześniej książki. Kolejna „Noc lektur” już wkrótce.


 

Podróż do Betlejem

Email Drukuj PDF

W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia kosowscy licealiści zwiedzali Betlejem, a w szczególności Grotę Narodzenia. Na razie tylko wirtualnie, dzięki programowi Wojciecha Cejrowskiego „Boso przez świat". Niewielu uczniów było osobiście w Betlejem, więc filmowa wędrówka bardzo się spodobała i umożliwiła poznanie współczesnego obrazu miejsca, w którym narodził się Jezus Chrystus.


 

Poprawiony: środa, 17 grudnia 2014 14:42
 

Jak zachęcić do czytania?

Email Drukuj PDF

Coraz mniej ludzi sięga po książki. Dane statystyczne są przerażające. Nie czytają dzieci, uczniowie, dorośli. Jak to zmienić?

Ciekawą propozycją jest ankieta – konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Wybierzmy wspólnie lektury najmłodszych uczniów”. ,,To od tego, czy są ciekawe, wciągające, inspirujące, zależy, czy uczeń będąc nastolatkiem, a później dorosłym, sięgnie po książki” – mówi minister Joanna Kluzik-Rostkowska.

Nasza szkoła przyłączyła się do tej inicjatywy. Zachęcamy wszystkich nauczycieli, uczniów oraz rodziców do odwiedzenia strony internetowej MEN , zapoznania się z regulaminem konkursu i złożenia propozycji lektury dla najmłodszych.

Termin przeprowadzenia ankiety – do 31 stycznia 2015 r.

 

Międzynarodowy Dień Praw Człowieka

Email Drukuj PDF

 

10 grudnia obchodziliśmy 64. rocznicę ustanowienia Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Podczas akademii uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi prawami człowieka, sposobami ochrony oraz organizacjami, które bronią tych wartości. Ponadto zwrócono uwagę na równość wszystkich ludzi bez względu na płeć, pochodzenie rasowe lub etniczne, religię, przekonania, wiek, orientację seksualną oraz niepełnosprawność. Do prezentacji multimedialnej wykorzystano m.in. materiały dostępne na stronie Amnesty International (Animacja o prawach człowieka przygotowana z okazji 50-lecia Amnesty International).

Więcej zdjęć w GALERII!

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 15 grudnia 2014 23:00
 

Mikołajki

Email Drukuj PDF

 

 

5 grudnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w LO i w ZSZ obchodzone były "mikołajki". Każdy z uczniów, który tego dnia przyszedł do szkoły w czapce Św. Mikołaja nie był pytany, więc zainteresowanych było wielu. Poza tym Św. Mikołaj wraz z dwoma pomocnikami - przysłani przez Zarząd Samorządu - odwiedzili wszystkie klasy ze słodkimi upominkami. Tego dnia nikt nie wątpił w istnienie Świętego z Laponii.

 Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: wtorek, 09 grudnia 2014 11:21
 


Strona 108 z 126

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości