Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Wymiana młodzieży 2014

Email Drukuj PDF

W dniach od 24 do 26 października 2014 roku grupa uczniów klasy III naszego LO wzięła udział w Międzynarodowych Warsztatach Młodych Liderów, które odbyły się w gospodarstwie agroturystycznym „Ziołowy Zakątek” w Korycinach k. Grodziska. Oprócz uczniów z Polski, wśród których znaleźli się kosowscy licealiści, w warsztatach wzięli udział ich rówieśnicy z Litwy.

Głównymi celami zorganizowanego spotkania było nawiązanie i wzmocnienie partnerskiej współpracy pomiędzy przedstawicielami aktywnych środowisk lokalnych z Polski i z Litwy, poznanie i nabycie umiejętności w zakresie form, zasad, roli, zadań, funkcji animacji lokalnej, identyfikacja i rozwój indywidualnych cech bycia liderem i/lub animatorem lokalnej społeczności.

Interesująca tematyka, ciekawe miejsce i nowo poznani rówieśnicy sprawili, że licealiści z Kosowa wrócili z wymiany bardzo zadowoleni i pełni nowych pomysłów do działania.

Organizatorem wymiany była Lokalna Grupa Działania „Tygiel Doliny Bugu”.

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: piątek, 31 października 2014 10:37
 

Porządkowanie cmentarza 2014

Email Drukuj PDF

Wzorem lat ubiegłych uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kosowie Lackim w październiku 2014 roku porządkowali cmentarz parafialny w części, w której znajdują się groby małych dzieci. W tym roku wspierali ich w wykonaniu tego zadania uczniowie nowo powstałej Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Na 1 Listopada wszystko będzie w nienagannym porządku.


 

Poprawiony: piątek, 31 października 2014 07:01
 

Odznaczenie dla Pani Dyrektor

Email Drukuj PDF

Dnia 23 października 2014 roku dyrektor Zespołu Szkół w Kosowie Lackim- pani Hanna Przesmycka podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Siedlcach odebrała ,,Medal Komisji Edukacji Narodowej''. Jest to polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: środa, 29 października 2014 13:32
 

Jesteśmy razem 2014

Email Drukuj PDF

21 października 2014 roku w Zespole Szkół w Kosowie Lackim odbyły się warsztaty z udziałem młodzieży izraelskiej i naszych licealistów. Warsztaty edukacyjne dla młodzieży odbyły się w ramach organizowanego już po raz piąty w naszej szkole projektu „Jesteśmy razem” organizowanego z inicjatywy pana Jacka Kozłowskiego- Wojewody Mazowieckiego, we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Organizatorem warsztatów dla młodzieży i samorządowców było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które od kilku lat prowadzi między innymi program Polskich Międzykulturowych Spotkań Młodzieży (PIYE). W jego ramach prowadzone są warsztaty oraz wymiany licealne i studenckie.

Poprawiony: środa, 29 października 2014 13:13 Więcej…
 

Nasza publikacja

Email Drukuj PDF

Osoby zainteresowane (absolwenci, uczniowie, nauczyciele, rodzice) mogą

otrzymać publikacje „10 lat działalności dydaktyczno-wychowawczej

Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kosowie Lackim” po refundacji

kosztów wydruku i przesyłki w wysokości 20zł.


 

 


Strona 108 z 122

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości