Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Konkurs Operation 2015

Email Drukuj PDF

W dniu 12 marca 2015 w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu Operation 2015. Jest to konkurs skierowany do uczniów klas maturalnych. Pierwszy etap to test pisemny w którym można uzyskać maksymalnie 100 punktów. Pytania dotyczą głównie leksyki czyli znajomości słownictwa, idiomów, frazeologizmów. Test trwa 90 minut. W naszej szkole do tego konkursu przystąpiły 4 osoby. Mamy nadzieję, że znajdziemy się w czołówce i zakwalifikujemy się do drugiego etapu, który odbędzie się 23 marca na terenie Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych. Tym razem będzie to test typowo praktyczny sprawdzający umiejętności posługiwania się językiem angielskim w mowie w sytuacjach codziennych.

Za naszych uczniów trzymamy kciuki!


 

"Nie dla wypalania traw" - spotkanie z przedstawicielem OSP

Email Drukuj PDF

11 marca w środę w LO i ZSZ   odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielem OSP w Kosowie Lackim. Spotkanie miało charakter profilaktyczny. Pan Maciej Stański - strażak ochotnik oddelegowany przez OSP - obalał mity dotyczące korzyści z wypalenia wiosną suchych traw oraz podawał przykłady skutków i konsekwencji takiego działania. Z życia wzięte konkretne przykłady z naszego terenu mocno przemawiały do wyobraźni zebranych. Wielokrotnie padało "Nie dla wypalania traw!" i to nie tylko z ust naszego gościa.
Dodatkowo uczestnicy spotkania poznali nieco więcej szczegółów dotyczących pracy strażaka - ochotnika np. dowiedzieli się co robi strażak jak "nic nie robi", co trzeba zrobić, aby zostać strażakiem ochotnikiem, kto finansuje ochotników, kto i w jaki sposób kontroluje ich gotowość bojową, na jakich zasadach prawnych funkcjonują OSP, jakie są rodzaje mundurów strażackich, z czego składa sie strój strażaka, a nawet ile kosztuje i wiele innych.

Mamy nadzieję, że wiosną 2015 nie będzie pożarów, a w szczególności takich pożarów, które są wynikiem zwykłej ludzkiej bezmyślności i braku umiejętności przewidywania konsekwencji pewnych działań.

"Nie dla wypalania traw!"

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 12 marca 2015 13:36
 

Połączone święto - Dzień Kobiet i Mężczyzn

Email Drukuj PDF

Poniedziałek 9 marca należał do wyjątkowych dni w szkole. Cała społeczność świętowała. Z okazji Dnia Kobiet i przypadającego 10 marca Dnia Mężczyzn Samorząd Uczniowski złożył wszystkim paniom i panom życzenia. Pracownikom szkoły i Zespołu Obsługi Szkół zostały wręczone kwiaty, a uczniowie otrzymali lizaki. Przez cały dzień za pośrednictwem szkolnego radiowęzła można było usłyszeć dedykowane piosenki.

Więcej zdjęć w GALERII!!!

 

Poprawiony: środa, 11 marca 2015 13:50
 

Sukces naszej uczennicy Doroty

Email Drukuj PDF

5 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbył się diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej w diecezji drohiczyńskiej, w którym wzięło udział aż trzech uczniów Publicznego LO z Kosowa Lackiego: Dorota z klasy III, Weronika z klasy I "mundurowej" i Damian z klasy Io. Uczestnicy Olimpiady w Drohiczynie rozwiązywali test, który został sprawdzany był przez komisję pod kierunkiem ks. dra Krzysztofa Mielnickiego, dyrektora Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego. Nasza uczennica Dorota Drężek uzyskała najwięcej punktów i zdobyła pierwsze miejsce - czego jej bardzo gratulujemy. Dorota będzie reprezentowała diecezję drohiczyńską w finale ogólnopolskim Olimpiady,

który odbędzie się już od 16 do 18 kwietnia w Łomży. Bardzo wysokie miejsca, bo 9 i 10 na 27 uczestników, zajęli też pozostali kosowscy licealiści, którzy jako uczniowie klas I w Olimpiadzie brali udział po raz pierwszy i od razu uplasowali się w najlepszej dziesiątce.

Wszyscy reprezentanci naszej szkoły otrzymali z rąk biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa dyplomy i nagrody: Dorota - bon o wartości 300zł, a pozostali - nagrody książkowe.

Zdjęcie ze strony:

http://www.podlasie24.pl/drohiczyn/kosciol/diecezjalny-etap-olimpiady-teologii-katolickiej-w-drohiczynie-16863.html.

Nasi uczniowie to kolejno Weronika, Dorota i Damian w rzędzie pierwszym od lewej, a ksiądz Karol Biegluk, który przygotowywał uczniów do Olimpiady i który jest współautorem ich sukcesów na zdjęciu jest widoczny w ostatnim rzędzie na środku.


 

Poprawiony: wtorek, 10 marca 2015 10:53
 

Ogólnopolski Dzień Matematyki

Email Drukuj PDF

W najbliższy czwartek 12 marca 2015 roku w naszej szkole obchodzony będzie Ogólnopolski Dzień Matematyki.

W programie m.in.:

- otwarta debata z udziałem wszystkich zainteresowanych: "Czy warto uczyć się matematyki?"

- matematyczne "śniadanie"

- quiz matematyczny

- rebusy matematyczne

- krzyżówki

- gry (MEMO, domino)

- konkurs na plakat promujący matematykę

Główne uroczystości planowane są od godziny 11.00.

Zapraszamy wszystkich chętnych!!!

 

Poprawiony: poniedziałek, 09 marca 2015 19:43
 


Strona 108 z 134

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości