Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Konsultacje dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych

Email Drukuj PDF

15 listopada budynek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kosowie Lackim był miejscem realizacji projektu kierowanego do wszystkich lokalnych grup nieformalnych i wszystkich zainteresowanych  organizacji pozarządowych finansowanego z FIO.

Z konsultacji odbywających się w ramach projektu skorzystali między innymi przedstawiciele Kosowskiego Klubu Seniora, Klubu sportowego "Kosovia", Stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży gminy Kosów Lacki, Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i inni.

Dominująca tematyka to przede wszystkim pozyskiwanie środków na dalszą działalność, w tym środków z FIO, rozliczanie projektów i sporządzanie sprawozdań oraz zasady współpracy stowarzyszeń z wolontariuszami.

Konsultacje zostały sfinansowane w wyniku umowy zawartej pomiędzy Prezes Stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzież gminy Kosów Lacki - Hanną Przesmycką a Stowarzyszeniem "Europa i my".

Więcej zdjęć w GALERII!

 

 

SPOTKANIE Z NADLEŚNICZYM

Email Drukuj PDF

W dniu 15 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem nadleśniczym Maciejem Wójcickim. Pan Maciej jest zastępcą dyrektora Nadleśnictwa Sokołów Podlaski. Nasz gość przybliżył nam zagadnienia związane z lasami państwowymi i pracą leśnika. Pan Maciej opowiedział nam o zalesieniu Polski i planach zalesiania na przyszłość. Podał również wiele przykładów gatunków zwierząt zamieszkujących polskie lasy. Jednym z najciekawszych przykładów był łoś, który dzięki pracy leśników nie jest już gatunkiem zagrożonym.

Dziękujemy panu Maciejowi za wizytę w naszej szkole i poświęcony czas.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy pani Beaty Maseko.


 

 

DZIEŃ SENIORA

Email Drukuj PDF

15 listopada 2017 roku w Kosowie w MGOK obchodzony był Dzień Seniora.

Nasza szkoła w 2017 roku współpracowała z Kosowskim Klubem Seniora wielokrotnie, m.in. będąc gospodarzem "Dnia Ziemniaka" finansowanego z projektu realizowanego przez Klub oraz uczestnicząc w wycieczce do skansenu kurpiowskiego w Nowogrodzie bezpłatnej dla naszych uczniów.

Chcąc podziękować za współpracę przedstawiciele naszej szkoły: dyrektor i kilka uczennic z klasy II LO wybrali się na święto najstarszych mieszkańców naszej gminy. Delegacja przekazała na ręce pani Prezes Kosowskiego Klubu Seniora pani Teresy Kowalskiej piękny tort. Dyrektor złożyła życzenia licznie przybyłym seniorom, a licealistki w roli kelnerek pomogły w obsłudze gości.


Więcej zdjęć w GALERII!
Poprawiony: czwartek, 30 listopada 2017 09:10
 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Email Drukuj PDF

ZEBRANIE RODZICÓW UCZNIÓW

ZESPOŁU SZKÓŁ W KOSOWIE LACKIM

Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły I stopnia

z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej

odbędzie się

we wtorek 28 listopada 2017 roku

 

od godziny 16.15

 

Tomasz Sekielski w Kosowie

Email Drukuj PDF

 

W środę 15 listopada 2017 roku gościem Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły I stopnia w Kosowie Lackim był Tomasz Sekielski – znany z mediów dziennikarz najczęściej kojarzony z programami telewizyjnymi takimi jak „Kropka nad i”, „Prześwietlenie”, „Teraz my!”, „Po prostu”, „Woronicza 17”, „Czarno na białym”  itd.

Pan Sekielski opowiadał o tajnikach pracy dziennikarza śledczego, reportera i pisarza. Opowiadał  o początkach swojej kariery,  co w szczególności wzbudziło zainteresowanie młodzieży, która wkrótce rozpocznie lub już rozpoczyna swoją karierę zawodową, niektórzy, tak jak pan Sekielski już pracują w zespole redakcyjnym szkolnego radiowęzła. Opowiadał o kolejnych etapach w swoim bogatym i intensywnym życiu zawodowym, o doświadczeniach w pracy w kolejnych rozgłośniach radiowych i telewizjach, trochę o ludziach, z którymi współpracował. Swoje opowieści przeplatał  pokazami zdjęć np. z relacji dot. wojny w Kosowie,  ukraińskiego Majdanu, obozów dla uchodźców. Ciekawa dla uczestników spotkania była też najmniej znana sfera życia zawodowego prelegenta, a mianowicie pisarstwo – z książkami Tomasza Sekielskiego m.in. z serii „Od deski do deski” do tej pory zetknęło się niewielu spośród uczestników spotkania.

Spotkanie z Tomaszem Sekielskim zostało zorganizowane w Kosowie w wyniku przystąpienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kosowa Lackiego do projektu realizowanego przez Stowarzyszenie LGD „Tygiel Doliny Bugu”. Dzięki temu uczniowie LO i BSI oraz zaproszeni do Kosowa przedstawiciele okolicznych oddziałów gimnazjalnych m.in. z Kosowa, Skibniewa, Prostyni i Małkini  - a było ich łącznie około 250 osób – poznali wyjątkowego i uzdolnionego człowieka, poznali kulisy jego pracy, poznali tajniki pracy dziennikarza śledczego, reportera i pisarza, zdobyli autografy oraz selfie.


Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: wtorek, 28 listopada 2017 22:29
 


Strona 3 z 101

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości