Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Konkurs Recytatorski „Literacka twórczość Jana Pawła II”

Email Drukuj PDF

 

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

Oświadczenie rodzica

Plakat

 

Poprawiony: sobota, 28 kwietnia 2018 18:19
 

Gość specjalny Dnia Otwartego ZS w Kosowie

Email Drukuj PDF

Gościem specjalnym Dnia Otwartego w Zespole Szkół w Kosowie Lackim będzie Kasia Rodzik Maliszewska - wyjątkowa dziewczyna pochodząca z Kosowa, związana ze sportem od najmłodszych lat, kiedy to wraz z zespołem tanecznym zdobywała tytuł Mistrza Polski i III Vicemistrza Europy w Hip Hopie, która podczas studiów zakochała się w fitness i tej miłości wierna jest do tej pory.

Pani Kasia na swoim koncie ma wiele sukcesów, zaszczytnych tytułów uzyskanych i podczas zawodów lokalnych, ale też Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata. Na co dzień jest cenionym trenerem interpersonalnym.

Warto poznać Panią Kasię, co będzie możliwe już 25 kwietnia w Zespole Szkół w Kosowie Lackim.

Zapraszamy około 12.00.

(zdjęcia: facebook)

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: wtorek, 24 kwietnia 2018 11:09
 

Akcja #Komórkomania DKMS w szkole

Email Drukuj PDF

W czwartek 19 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół w Kosowie Lackim zakończyła się akcja #Komórkomania.

Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany był do wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz uczestników I Kosowskiego Maratonu Fitness.

Celem głównym projektu było przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji potencjalnym dawcom szpiku, uwrażliwienie środowiska szkolnego na potrzeby drugiego człowieka, w tym konkretnym przypadku, każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi.

Inicjatorem akcji rejestracji potencjalnych Dawców jest Fundacja DKMS. Szkolnym inicjatorem i organizatorem akcji była dyrektor Hanna Przesmycka. Akcję w dniach od 13 do 19 kwietnia przeprowadził szkolny Klub Wolontariatu.

Zebrany materiał genetyczny został przekazany do Fundacji DKMS.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Maraton Fitness

Email Drukuj PDF

W sobotę 14 kwietnia na hali sportowej Zespołu Szkół w Kosowie Lackim odbył się I Kosowski Maraton Fitness.

W tym niezwykłym wydarzeniu sportowym wzięło udział około 60 osób i to nie tylko kobiet - wynik imponujący tym bardziej, że to pierwszy tego typu Maraton w Kosowie.

Zajęcia prowadziły trzy wyjątkowe instruktorki: Maria Jasko, Iwona Wyszomierska i Katarzyna Rodzik Maliszewska.

Maria Jasko - medalistka Mistrzostw Świata i multimedalistka Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin, a na co dzień nauczycielka w Zespole Szkół w Kosowie Lackim, postawiła na fitness siłowy. Skutecznie motywowani uczestnicy Maratonu doskonale radzili sobie z zadaniami stawianymi przez trenerkę.

Iwona Wyszomierska - choreograf i trener Zespołu Tanecznego "Tempo" oraz nauczycielka Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim, zaproponowała zumbę. Taneczność i rytmiczność tej części Maratonu stanowiła doskonałe uzupełnienie dla wyzwań siłowych z części pierwszej  Maratonu.

Kasia Rodzik Maliszewska - pochodząca z Kosowa Wicemistrzyni Polski, wielokrotna Finalistka Olympia Amateur Spain, Miss Universe i trenerka Bikini Fitness zaproponowała zestaw ćwiczeń rzeźbiących sylwetkę, jak widać po sylwetce Mistrzyni - bardzo skutecznych. Pani Kasia dodatkowo zaprezentowała swój medal i puchar niedawno zdobyte podczas zawodów na Malcie oraz opowiedziała uczestniczkom Maratonu o swojej drodze zawodowej z małego miasteczka, jakim jest Kosów Lacki, na światowe wybiegi Bikini

Fitness.

W przerwach pomiędzy treningami organizatorzy zapewnili dodatkowe atrakcje: spotkanie z dietetykiem, degustację pełnowartościowych soków owocowych oraz możliwość przyłączenia się do akcji #Komórkomania prowadzonej przez Zespół Szkół w Kosowie Lackim, a polegającej na zbieraniu materiału genetycznego od osób, które chcą trafić na listy potencjalnych dawców szpiku kostnego i być może w przyszłości uratować życie swoim bliźniakom genetycznym chorym na białaczkę.

Wszyscy uczestnicy Maratonu otrzymali pamiątkowe certyfikaty potwierdzające udział w tym wyjątkowym i historycznym wydarzeniu, a trenerki prowadzące zajęcia otrzymały specjalne podziękowania z rąk pana Jana Słomiaka - Burmistrza Kosowa Lackiego, który sprawował patronat honorowy nad wydarzeniem.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 3 z 117

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości