Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim
 

Kosowskie lato

Email Drukuj PDF

Dnia 22 czerwca 2018 roku w strugach deszczu rozpoczęło się nasze przygotowanie do występu podczas Kosowskiego Lata. Jednak, w miarę upływu czasu i napływu gości, słońce nieśmiało zaczęło wyglądać zza chmur. Na scenie najpierw znaleźli się przedstawiciele podstawówki i nasi milusińscy z przedszkola. Następnie zahuczało, gdy grupa Tempo w takt muzyki hip-hop odtańczyła swoje aranżacje. Na zakończenie wystąpiliśmy my, z naszym przedstawieniem pt. Sport to zdrowie. Po krótkich wierszykach z

elementami gimnastyki, wróciliśmy myślami do roku 1974, kiedy to pan Jan Tomaszewski stał się bohaterem narodowym poprzez obronienie karnego. Uczniowie branżowej szkoły dali popis swoim umiejętnościom piłkarskim. Kulminacją naszego występu był mini-kabaret w wykonaniu uczniów już drugiej klasy liceum. Panowie, wcielając się w postaci Franciszka Smudy i budowlańca, przypomnieli nam jak to było z budową Stadionu Narodowego. Obaj rozbawili wszystkich zebranych i wszelkie wspomnienia o wcześniejszym zachmurzeniu zostały zapomniane.

 

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Stypendium Fundacji Efekt Motyla dla zdolnych uczniów

Email Drukuj PDF

Informacja o stypendium

Poprawiony: sobota, 07 lipca 2018 09:07
 

Pierwsze miejsce p. Marii Jasko

Email Drukuj PDF

Kolejny wielki sukces nauczycielki wychowania fizycznego w LO i szkole zawodowej w Kosowie Lackim pani Marii Jasko.

W ostatni weekend czerwca w Nowym Jorku odbyły się Mistrzostwa Ameryk w karate kyokushin, w których wzięła udział pani Jasko.

Mistrzostwa Ameryk, po mistrzostwach świata i mistrzostwach Japonii, są trzecim pod względem obsady turniejem karate na świecie. Pani Maria Jasko nie miała łatwego zadania, bo każda jej rywalka, na którą trafiła to zawodniczka z górnej światowej półki karate kyokushin.

Mimo to nasza zawodniczka nie dała się pokonać i z Nowego Jorku przywiozła największe trofeum - ogromny puchar za pierwsze miejsce.

 

Pani Maria Jasko poprzez swoje ogromne międzynarodowe sukcesy w karate rozsławia na świecie nie tylko Polskę, swój klub karate i siebie, ale też miasto Kosów i szkołę, w której pracuje - stąd na zdjęciach na słynnym Times Square w Nowy Jorku prezentuje się z flagą Kosowa.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: piątek, 29 czerwca 2018 13:02
 

Ankieta

Email Drukuj PDF

W ramach uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę młodzież Zespołu Szkół w Kosowie Lackim realizuje projekt utworzenia ścieżki edukacji historycznej. Na terenie przyszkolnym posadzono sto dębów, które wkrótce zostaną opatrzone tabliczkami upamiętniającymi wydarzenia z historii Polski i Kosowa Lackiego Zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie niniejszej ankiety, która pozwoli nam je wybrać.
Z GÓRY DZIĘKUJEMY

link do ankiety

 

 

 


Strona 3 z 124

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości