Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Wizyta w Pałacu Paderewskich

Email Drukuj PDF

6 grudnia 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim  spędzili w wyjątkowym miejscu - w wybudowanym w 1904 r. Pałacu Paderewskich w Kaliskach koło Łochowa.

Ten wyjątkowy obiekt od niedawna jest własnością Samorządu Województwa Mazowieckiego i przeznaczony jest na potrzeby Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych, w tym Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, a w przyszłości ma być przeznaczony na Mazowieckie Centrum Edukacji Ekologicznej im. Heleny i Ignacego Jana Paderewskich.

W zabytkowych murach licealiści i uczniowie szkoły branżowej zwiedzali stałą wystawę poświęconą Helenie i Ignacemu Paderewskim. Uczestniczyli też w zajęciach edukacyjnych przybliżających życie i osiągnięcia wyjątkowych właścicieli tego miejsca pt. "Helena i Ignacy Paderewscy - droga do niepodległości, działalność dobroczynna, społeczna i polityczna".

Korzystając z oferty NPK poszerzyli swoją wiedzę na temat zwierząt w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym, ich śladów i tropów.

Ciekawym obiektem był też niedawno odsłonięty pomnik Ojców Niepodległości Polski pochodzących z Mazowsza pięknie położony w przypałacowym parku.

Tegoroczny prezent dla uczniów z Kosowa bardzo udał się Mikołajowi - wyjątkowe piękne miejsce, ciekawe opowieści ludzi z pasją, różnorodna tematyka - wszystko to sprawiło, że uczniowie wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Stypendia dla młodych sportowców

Email Drukuj PDF
Fundusz Natalii Partyki uruchomił IV edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. To wyjątkowy program, który wspiera młodych, utalentowanych ludzi, szukających dofinansowania swojego rozwoju sportowego. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 zł. na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

Natalia Partyka - czterokrotna mistrzyni paraolimpijska, trzykrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, medalista mistrzostw Europy, wielokrotna reprezentantka Polski w tenisie stołowym - utworzyła fundusz stypendialny, który od trzech lat przyznaje stypendia dla zdolnych sportowców.

Informacja prasowa


 

Poprawiony: poniedziałek, 10 grudnia 2018 09:13
 

ZAPROSZENIE NA CASTING

Email Drukuj PDF

 

Akcja MEN "Razem na Święta"

Email Drukuj PDF
Szkoły Zespołu Szkół w Kosowie Lackim tzn. Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Kosowie Lackim oraz Branżowa Szkoła I Stopnia w Kosowie Lackim przystąpiły do akcji MEN "Razem na Święta".

(oznaczenie akcji #RazemNaŚwięta)

 

Gabinet stomatologiczny

Email Drukuj PDF

W Zespole Szkół w Kosowie Lackim powstaje gabinet stomatologiczny. Wyposażenie gabinetu finansowane jest z programu Ministerstwa Zdrowia "Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.".

Celem głównym Programu jest zwiększenie dostępności dzieci i młodzieży do świadczeń stomatologicznych udzielanych w gabinetach dentystycznych w szkołach publicznych oraz objęcie jak najliczniejszej grupy dzieci i młodzieży efektywną opieką stomatologiczną oraz działaniami edukacyjnymi w zakresie zdrowia jamy ustnej.

Zgodnie z projektem na parterze budynku, w którym mieści się Zespół Szkół zostało przeznaczone na potrzeby gabinetu oddzielne pomieszczenie, w którym już przeprowadzone zostały niezbędne remonty i przyłącza. Zamontowany też został nowy, zakupiony ze środków MZ, unit dentystyczny. Wkrótce nastąpi montaż mebli i innego wyposażenia.

W ramach projektu odbyły się spotkania informacyjno-edukacyjne z rodzicami dzieci i młodzieży we wszystkich placówkach oświatowych na terenie Gminy, a w najbliższym czasie zaplanowane są podobne spotkania z uczniami.

Wszyscy czekamy na kontrakt z NFZ i otwarcie gabinetu.

Więcej zdjęć!!!

 


Strona 3 z 130

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości