Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

APEL DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH

Email Drukuj PDF

Treść pisma

Poprawiony: wtorek, 17 marca 2020 15:56
 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

Email Drukuj PDF

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej w okresie od 12 do 25 marca zajęcia dydaktyczno-wychowawcze są odwołane - uczniowie nie przychodzą do szkoły.
Uczniowie będący młodocianymi pracownikami realizują przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach.
Od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników.

Należy nadal na bieżąco śledzić komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.
Uczniowie zobowiązani są na bieżąco odbierać informacje przesyłane za pośrednictwem dziennika elektronicznego oraz realizować w domu zadania zdalnie zlecane przez nauczycieli.
Uczniowie powinni unikać miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe), powinni spędzić czas w domu i odpowiedzialnie wykorzystać czas zawieszenia zajęć.
W domu również należy często myć ręce przy użyciu mydła i wody, przy kasłaniu i kichaniu zakrywać usta i nos, zachować co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
Osoby podejrzewające u siebie koronawirusa powinny dzwonić pod numer 800 190 590!

 

Wystawa w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury

Email Drukuj PDF

6 marca Zespół Szkół w Kosowie Lackim kontynuował działania zaplanowane z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury grupa licealistów, realizujących program edukacji filmowej, uczestniczyła w dyskusji o filmie ,,Rzeczpospolita – Reaktywacja”. Film ten został uhonorowany Nagrodą Specjalną Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu za najlepszą reżyserię na Polish Film Festival in America w Chicago (największym w USA przeglądzie filmów polskich) w 2018 roku, a jego projekcja miała miejsce 1 marca w MGOK w ramach gminnych obchodów Święta Żołnierzy Niezłomnych.

Nasza młodzież obejrzała również wystawę Fundacji Polska Wielki Projekt. Wystawa dokumentuje historię dziewięciu Kongresów PWP i przedstawia laureatów Honorowej Nagrody im. Lecha Kaczyńskiego, takich jak: Wojciech Kilar, Marek Nowakowski, Michał Lorenc, Jarosław Marek Rymkiewicz, Antoni i Andrzej Krauze, Antoni Libera, prof. Andrzej Nowak.

Serdecznie dziękujemy MGOK w Kosowie Lackim za współpracę w realizacji ww. przedsięwzięcia.

 

Poprawiony: czwartek, 12 marca 2020 14:52
 

WYKŁAD O ŻOŁNIERZACH PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO

Email Drukuj PDF

5 marca uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim uczestniczyli w kolejnych działaniach zaplanowanych w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Licealiści i uczniowie branżowej szkoły wysłuchali wykładu pracownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim dotyczącego żołnierzy podziemia niepodległościowego naszej gminy i okolic.

To była niezwykła lekcja historii. Wiedza i widoczna pasja prelegenta sprawiły, iż uczniowie z zainteresowaniem słuchali o wydarzeniach, które toczyły się w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”

Email Drukuj PDF

4 marca w naszej szkole odbył się apel poświęcony żołnierzom podziemia antykomunistycznego. Podczas uroczystości przedstawione zostały okoliczności ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych” oraz sylwetki m.in. Zygmunta Szendzielarza pseud. Łupaszka, Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny pseud. Inka, Tadeusza Kuncewicza pseud. Podkowa. Wspomniani zostali także nasi lokalni patrioci, których nazwiska widnieją na pomniku znajdującym się w centrum miasta.

Słuchając montażu słowno – muzycznego, młodzież poznawała losy tych, których władze komunistyczne skazały na zapomnienie, a dzisiaj mówi się o nich z dumą i nazywa Żołnierzami Niezłomnymi.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 3 z 152

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości