Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Konkurs ortograficzny z języka angielskiego

Email Drukuj PDF

Kolejna edycja konkursu ortograficznego z języka angielskiego już za nami. W tym roku „na tapetę” wzięliśmy piosenkę Pink „What about us?”. Tegoroczne zadanie polegało na uzupełnieniu tekstu piosenki brakującymi wyrazami. Zadanie to z pozoru łatwe, jednakże były tam dwa małe haczyki. Po pierwsze: wyrazów było dwa razy więcej aniżeli luk; po drugie: wyrazy były o bardzo podobnym brzmieniu, np. want i won’t, sold i salt. Uczniowie musieli nie tylko wyostrzyć swój zmysł słuchu, ale również wziąć pod uwagę znaczenie słów i związki gramatyczne między wyrazami.

Z tym zadaniem najlepiej poradził sobie tegoroczny maturzysta, uzyskując wynik 24 punków na 25 możliwych. Ten konkurs, podobnie do zeszłorocznego, jest powiązany z konkursem tłumaczeniowym, w tym roku dwujęzycznym. W drugim semestrze, po konkursie tłumaczeniowym, zostaną wyłonieni zwycięzcy. Na nich czekają drobne upominki.


 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Email Drukuj PDF

Wybory do Samorządu Uczniowskiego to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły. Za ich organizację i przebieg odpowiedzialni są nowo wybrani opiekunowie SU.

W tym roku termin wyborów ustalono na czwartek 28 września. Czwartek jest jedynym dniem w tygodniu, kiedy obecne są wszystkie klasy szkół wchodzących w skład Zespołu, co znacznie usprawnia przygotowanie różnych wydarzeń i daje możliwość udziału w nich wszystkim uczniom.

Opiekunowie zadbali o demokratyczny  charakter wyborów i ich zgodność z Regulaminem SU. Do 26 września przyjmowane były zgłoszenia kandydatów na przewodniczącego SU. Kandydaci  mogli prowadzić kampanię wyborczą,  a  na szkolnym korytarzu pojawiły się plakaty informujące o wybranych punktach programów oraz zachęcające do udziału w głosowaniu.

Wybory odbyły się na długiej przerwie międzylekcyjnej. Wyborcy otrzymali dwie karty do głosowania. Jedna zawierała nazwiska kandydatów na  przewodniczącego, druga - nazwiska osób wchodzących  w skład rad oddziałowych – potencjalnych kandydatów na członków Zarządu.

Spośród czterech osób ubiegających się o stanowisko przewodniczącego SU wygrała Patrycja Steć, uczennica klasy II PLO.  Do Zarządu wybrani zostali: Mateusz Poszust, uczeń klasy I PLO oraz  Piotr Wincenciuk, uczeń klasy I Branżowej Szkoły I stopnia.

Gratulujemy wszystkim nowo wybranym i życzymy  powodzenia w pracy.

 

Serdeczne  podziękowania składamy dotychczasowemu Zarządowi SU, a w szczególności przewodniczącej Beacie Szymanik.


Poprawiony: piątek, 24 listopada 2017 06:30
 

WYBORY OPIEKUNÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Email Drukuj PDF

W czwartek, 21 września wszyscy uczniowie Zespołu Szkół wybierali ,,nowych” opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Wybory miały charakter bezpośredni. Najwięcej głosów zdobyły panie Maria Jasko oraz Jolanta Onyśk. Obie panie po raz kolejny zostały obdarzone zaufaniem wyborców i w roku szkolnym  2017/2018 będą kontynuować opiekę nad Samorządem Uczniowskim.

 

Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy z SU.

Poprawiony: czwartek, 23 listopada 2017 09:54
 

Zebranie z rodzicami

Email Drukuj PDF

ZEBRANIE RODZICÓW UCZNIÓW

ZESPOŁU SZKÓŁ W KOSOWIE LACKIM

Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły I stopnia
z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej

odbędzie się

w środę 27 września 2017 roku
od godziny 16.15

 

Narodowe Czytanie 2017

Email Drukuj PDF

5 września w naszej szkole odbyło się wspólne czytanie ,,Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Decyzją internautów dramat jednego z najwybitniejszych twórców polskiej literatury został wybrany do kolejnej, 6. już edycji Narodowego Czytania, akcji organizowanej od 2012 r. pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Nasza społeczność – jak zwykle - chętnie uczestniczyła w tym przedsięwzięciu. Wtorkowe lekcje rozpoczynały się fragmentami dzieła ze słynnymi cytatami, które do dziś są używanymi zwrotami, a niektóre wręcz stały się przysłowiami. Podobnie jak w latach poprzednich wykorzystano szkolny radiowęzeł. Dzięki takiej formie organizacji wydarzenia do udziału zgłaszają się nawet najbardziej nieśmiali uczniowie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy!

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: wtorek, 19 września 2017 10:28
 


Strona 7 z 101

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości