Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Dziewiąta edycja międzynarodowego projektu Jesteśmy Razem

Email Drukuj PDF

KOMUNIKAT PRASOWY

HARMONOGRAM

 

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Email Drukuj PDF

 

Poprawiony: czwartek, 06 grudnia 2018 12:13
 

Otwarcie wystawy "TREBLINKA. PIEKŁO NA ZIEMI"

Email Drukuj PDF

W czwartek, 13 września 2018 roku uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kosowie Lackim wraz z dyrektor Hanną Przesmycką uczestniczyli w Muzeum w Treblince w otwarciu wystawy prac uczniów z Saksonii - Anhalt pt. "TREBLINKA. PIEKŁO NA ZIEMI".

W latach 2016 i 2017 uczniowie ze szkół powiatu Saalekreis realizowali szczególny projekt pod hasłem „Szkoła bez rasizmu - Szkoła z odwagą”. Jednym z efektów programu jest prezentowana w Muzeum Treblinka wystawa. Wystawa zaplanowana i stworzona przez niemiecką młodzież ukazuje osobiste spojrzenie młodych ludzi na tragizm życia uwięzionych w nazistowskim obozie zagłady w Treblince w latach 1941-1944. W centrum zainteresowania młodzieży pojawiła się zarówno infrastruktura obozu, oprawcy i ich ofiary, jak również wpływ tych przerażających wydarzeń na kolejne pokolenia. Wystawą tą młodzi Niemcy zwracają również uwagę na konieczność wspólnego, odpowiedzialnego bycia w Europie.
Po zakończeniu części oficjalnej w budynku Muzeum uczniowie LO i dyrektor Przesmycka wraz z innymi uczestnikami wernisażu udali się pod Pomnik Ofiar Obozu Zagłady i zapalili znicze oraz oddali hołd zamordowanym.

Kosowscy licealiści, mieszkający i uczący się tak blisko tego ogromnego cmentarza II wojny światowej, jakim jest teren byłego obozu zagłady i pracy w Treblince, niezwykle ucieszyli się z możliwości spotkania z rówieśnikami z Niemiec i w pełni docenili działania podejmowane przez uczniów z Saksonii oraz działania podejmowane przez Muzeum Treblinka służące integracji młodych pokoleń mimo trudnej wspólnej historii.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: wtorek, 09 października 2018 12:16
 

Podziękowanie KOSOWSKIE LATO

Email Drukuj PDF

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Email Drukuj PDF

 

 

ZEBRANIE RODZICÓW UCZNIÓW

ZESPOŁU SZKÓŁ W KOSOWIE LACKIM

Publicznego Liceum Ogólnokształcącego

oraz Branżowej Szkoły I Stopnia

z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej

odbędzie się

w czwartek 27 września 2018 roku

 

od godz.16:15

 

 


Strona 7 z 130

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości