Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Wigilia szkolna 2017

Email Drukuj PDF

21 grudnia zgodnie z tradycją cała społeczność Zespołu Szkół w Kosowie Lackim spotkała się na ogólnoszkolnym spotkaniu wigilijnym. Był opłatek, życzenia świąteczno-noworoczne, wspólne kolędowanie i potrawy wigilijne. Cała uroczystość przebiegała w rodzinnej atmosferze, która jest charakterystyczna dla naszej szkoły.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE 2017

Email Drukuj PDF

 

 

Zgodnie z tradycją bożonarodzeniową

Email Drukuj PDF

Zwyczajem Zespoły Szkół w Kosowie Lackim jest wspólne ubieranie przez wszystkich przedstawicieli społeczności szkolnej choinki bożonarodzeniowej na tydzień przed świętami.

Tak też się stało i w tym roku. W samo południe w czwartek 14 grudnia uczniowie wszystkich klas i Liceum i Szkoły Branżowej oraz nauczyciele i inni pracownicy szkoły spotkali się na holu głównym na piętrze, by wspólnie przyozdobić świąteczne drzewko. W tym roku główną ozdobą choinki są własnoręcznie przygotowane przez licealistów i uczniów klasy I szkoły branżowej pachnące pierniki.

Gdy już wszystkie pachnące ciasteczka zawisły na tegorocznej choince nastąpiło uroczyste zapalenie świecidełek, które oficjalnie rozpoczęło okres przygotowania do wigilii i do świąt.

Zespół redakcyjny radiowęzła szkolnego dodatkowo zadbał o bożonarodzeniowy nastrój podczas wydarzenia emitując popularne kolędy.

Bożonarodzeniowe drzewko jednoczy całą szkolną rodzinę kosowskich szkół ponadgimnazjalnych, roztacza blask na całe piętro, pachnie w całym budynku szkoły.

A organizatorzy wydarzenia ciekawi są ile osób zastanawia się jak smakują świąteczne pierniki - wkrótce się o tym przekonamy.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

PODZIĘKOWANIE OD WOJEWODY

Email Drukuj PDF

 

 

Warsztaty pieczenia i ozdabiania pierników

Email Drukuj PDF

Już pachnie świętami w naszej szkole. W wtorek 12 grudnia w szkole odbyły się warsztaty pieczenia i ozdabiania pierników świątecznych. Zainteresowani uczniowie Liceum, a szczególnie klasy pierwszej, zagniatali ciasto, wykrawali gwiazdki, bombki, mikołaje itp. a potem zdobili pisakami, lukrem i innymi ozdobami spożywczymi. W całej szkole unosił się przyjemny, kojarzący się z Bożym Narodzeniem zapach korzenny. Wszystkie pierniki tradycyjnie trafią na choinkę szkolną, będą ją zdobiły  a ich zapach będzie przypominał o zbliżających się świętach.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 7 z 109

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości