Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Eliza Steć została Mistrzynią Województwa Podlaskiego

Email Drukuj PDF

Eliza Steć z klasy Im LO odniosła kolejny ogromny sukces kolarski uzyskując zaszczytny tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego. Zawody odbywały się w minioną niedzielę 21 maja w Supraślu. Eliza startowała w jeździe indywidualnej na czas w kategorii Juniorka na dystansie 10 km gdzie okazała się nie do pokonania.

Gratulujemy NASZEJ MISTRZYNI!!! 

Kolejny wielki sukces kolarski Elizy Steć.

Email Drukuj PDF

Eliza Steć - uczennica klasy Im LO wyjątkowo spedziła weekend 13 - 14 maja. Wzięła udział w Międzynarodowym  Wyścigu Kolarskim w Lutrach dookoła jeziora Luterskiego. 13 maja podczs jazdy  indywidualnej na czas na dystansie 15 km Eliza zajęła bardzo wysokie, bo 2 miejsce. Równie dobrze wypadła 14 maja podczas wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 60 km - również zajęła 2 miejsce. W klasyfikacji ogólnej po dwóch etapach Eliza uplasowała się na 2 miejscu.

Gratulujemy naszej koleżance i uczennicy, podziwiamy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Ankieta dla uczniów klas III PG

Email Drukuj PDF

Uczestników DNIA OTWARTEGO w naszej szkole prosimy o wypełnienie ankiet ewaluacyjnych.

W związku z prowadzoną w naszej szkole wewnętrzną ewaluacją Dnia Otwartego Szkoły, który odbył się 11 maja 2017 roku, prosimy naszych gości z gimnazjów w Kosowie, Ceranowie, Sterdyni, Skibniewie, Prostyni i Małkini o wypełnienie ankiet ewaluacyjnych.

Ankieta składa się z 15 pytań zamkniętych, a jej wypełnienie zajmuje około 5 minut.

Kwestionariusz będzie aktywny do 7 czerwca.

Z góry dziękujemy.

Link do ankiety:  https://goo.gl/forms/1bOQTkbHytBIz2P53


Poprawiony: czwartek, 25 maja 2017 05:41
 

DZIEŃ OTWARTY

Email Drukuj PDF

11 maja nasza szkoła zorganizowała dzień otwarty. Z zaproszenia do odwiedzenia LO i ZSZ w Kosowie skorzystało około 200 osób ze wszystkich okolicznych gimnazjów. Grupy zorganizowane przybyły z gimnazjów z Ceranowa, Sterdyni, Skibniewa, Prostyni oraz dwóch gimnazjów z Małkini i oczywiście z Kosowa Lackiego. Pozostali goście to były osoby indywidualne.

Wydarzenie rozpoczęto spotkaniem ogólnym w budynku szkoły, podczas którego głos zabrał obecny na dniu otwartym Burmistrz Kosowa pan Jan Słomiak zachęcając do wyboru szkół ponadgimnazjalnych w Kosowie Lackim, a dyrektor Hanna Przesmycka przypomniała ofertę kosowskich szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2017/2018 oraz zasady ubiegania się o przyjęcie do szkoły. Dodatkowo zebrani obejrzeli prezentację multimedialną z życia jednej z klas – klasy IIIm LO, która w tym roku ukończyła szkołę – zebrani zachwyceni byli wielością i różnorodnością zajęć, konkursów, warsztatów, wyjazdów i innych wydarzeń, które dodatkowo zapewniła szkoła umożliwiając młodzieży rozwój pasji, zainteresowań i zdobywanie dodatkowych umiejętności i kwalifikacji.

Aby umożliwić gimnazjalistom pełne poznanie szkoły nauczyciele i uczniowie zorganizowali w różnych pomieszczeniach, z których korzysta szkoła warsztaty dla gimnazjalistów. Na hali sportowej nauczycielka wychowania fizycznego Maria Jasko umożliwiła gościom wspinanie się na szkolnej ściance wspinaczkowej, a tegoroczna absolwentka senpai Karolina Marczak przeprowadziła pokaz karate. Mocną stroną naszych szkół są nowoczesne pomoce, dlatego też podczas dnia otwartego gimnazjaliści mogli spróbować swoich sił w tworzeniu ozdób z wykorzystaniem długopisu 3D, „produkcji” użytecznych drobiazgów z wykorzystaniem drukarki 3D, czy budowie i uruchamianiu nowoczesnego robota interaktywnego. Dużą popularnością cieszyło się też dyktando prowadzone z wykorzystaniem szkolnego zestawu pilotów do zdalnego testowania, praktyczny pokaz możliwości mikroskopu elektronowego oraz wykorzystanie monitora dotykowego do nauki języka angielskiego. Tradycyjnie duże wrażenie zrobiły ciecze nienewtonowskie, których właściwości można było poznać w ramach warsztatu „zagadkowej chemii”. Za najbardziej praktyczny uznano warsztat nauki tabliczki mnożenia na palcach. W bibliotece szkolnej gimnazjaliści testowali nowoczesny system wypożyczeń z wykorzystaniem czytnika kodów kreskowych i zdalnego dostępu do katalogów.

Dla wszystkich uczestników dnia otwartego szkoła przygotowała tradycyjne zapiekanki wydawane w kawiarence szkolnej.

Przez cały dzień w szkołach ponadgimnazjalnych w Kosowie wiele się działo. Po zakończeniu wydarzenia gimnazjaliści byli zmęczeni, gdyż atrakcji przygotowano dla nich mnóstwo, ale jednocześnie zadowoleni, ponieważ każdy znalazł coś dla siebie i każdemu coś wyjątkowo się spodobało.

Społeczność LO i ZSZ liczy na dobry nabór na rok 2017/2018.

Dyrektor Zespołu Szkół w Kosowie Lackim składa podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizację wydarzenia: nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły, uczniom i absolwentom oraz organowi prowadzącemu na czele z Burmistrzem Janem Słomiakiem. Podziękowania kierujemy też do dyrekcji i nauczycieli gimnazjów, z których uczniowie uczestniczyli w dniu otwartym naszej szkoły oraz do samych gimnazjalistów, którzy szkołę odwiedzili.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: środa, 17 maja 2017 09:45
 

Edukacja wojskowa w maju i czerwcu

Email Drukuj PDF

 


Strona 7 z 95

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości