Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin w Bułgarii

Email Drukuj PDF

20 maja w Warnie w Bułgarii odbyły się kolejne Mistrzostwa  Europy Karate Kyokushin, w których brała udział nasza nauczycielka Maria Jasko oraz, po raz pierwszy w zawodach tej rangi, nasza absolwentka Karolina Marczak.

Pani Jasko, mimo że po Mistrzostwach Świata borykała się z kontuzją, postanowiła wystartować również w tych zawodach.  Było warto - przegrywając tylko z aktualną Mistrzynią Świata, pani Maria zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce. Karolina Marczak znalazła się w pierwszej  dziesiątce  najlepszych zawodniczek w Europie, co jako debiut tej zawodniczki, rokuje bardzo dobrze na przyszłość.

Gratulujemy!

Wyjazd na zawody nie byłby możliwy bez wsparcia Pana Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki Jana Słomiaka oraz firmy "Mado" Pana Andrzeja Mroza i firmy "Staoil" z Kosowa Lackiego.

Bardzo dziękujemy.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 21:27
 

Zawiadomienie - Wiarygodna Szkoła

Email Drukuj PDF

E-mail i pismo, które otrzymał nasz organ prowadzący.

Dzień dobry,

pragnę poinformować, że po rekrutacji placówek w Państwa regionie, Ogólnopolskie Wyróżnienie otrzymuje Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego i  Branżowa Szkoła I Stopnia w Kosowie Lackim.

Program Wiarygodna Szkoła stanowi Ranking najlepszych szkół w całej Polsce. Nadany certyfikat jest gwarantem spełniania przez placówkę wysokich standardów edukacyjnych. Wyróżniona placówka, dzięki właściwemu poziomowi nauczania, osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, posiada ciekawą bazę i zapewnia młodzieży bezpieczeństwo.

 

Załączam certyfikat wyróżnionej szkoły oraz oficjalny list. Portfolio wszystkich uczestników naszego programu znajdą Państwo na stronie internetowej www.wiarygodnaszkola.pl w zakładce Laureaci oraz na naszym profilu na Facebooku.

 

Z poważaniem,

Marzena Pasek

List do organu prowadzącego.

 

 

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 07:44
 

Zebranie z rodzicami

Email Drukuj PDF

17 maja w naszej szkole odbyło się zebranie z rodzicami, podczas którego rodzice uczestniczyli w szkoleniu profilaktycznym. Dzięki uprzejmości policji oraz wykorzystaniu zawartości "walizki profilaktycznej" uczestniczący w zebraniu mogli zobaczyć, jak wyglądają popularne narkotyki oraz akcesoria używane przez osoby je przyjmujące.

Nie sposób przecenić korzyści z udziału w tego typu szkoleniu, w szczególności, że rodzice mogli brać próbki do rąk, oglądać, zadawać pytania, zapoznawać się z opisami itd.

Pomysłodawczynią szkolenia była dyrektor Hanna Przesmycka.

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 21:31
 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LAUR MICHAŁA ANIOŁA

Email Drukuj PDF

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie szkół zakwalifikowanych do ogólnopolskiego konkursu Laur Michała Anioła.

Szczegóły na stronie:

http://phavi.targikielce.pl/at/attachments/2018/0518/lista-zakwalifikowanych-szkol-i-placowek-oswiatowych.pdf

 


 

 

Wycieczka do oczyszczalni ścieków

Email Drukuj PDF

W dniu 17 maja 2018 r. odbyła się wycieczka uczniów klas I i II PLO do oczyszczalni ścieków. Uczniowie mieli okazję poznać metody i technologie stosowane w oczyszczalni, która przyjmuje ścieki z terenu naszego miasta oraz najbliższych zakładów przemysłowych. Zapoznali się z infrastrukturą i obejrzeli działające tam urządzenia. Mieli również okazję zbadać przejrzystość oczyszczonej wody, porównać ją z woda pochodzącą z kranu oraz poznać jej parametry chemiczne.

Naszym przewodnikiem po oczyszczalni był pan Prokopczuk, któremu serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę i poświęcony czas.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 7 z 124

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości