Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

#SzkołaPamięta

Email Drukuj PDF

W październiku 2020 roku szkoły Zespołu Szkół w Kosowie Lackim: LO i BSI przystąpiły do akcji MEN: „Szkoła pamięta”.

Celem głównym podejmowanych działań było upamiętnienie ważnych rocznic i wydarzeń historycznych oraz postaci historycznych, ze szczególnym uwzględnieniem historii małych ojczyzn oraz pamięci o lokalnych bohaterach.

Ze względu na obostrzenia związane z epidemią, tegoroczna akcja koncentrowała się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych i były ograniczone zasięgiem tylko do naszej szkoły.

MEN proponowało następujące działania:

· przygotowanie wystawy/gazetki ściennej poświęconej lokalnemu bohaterowi lub lokalnemu miejscu pamięci,

· przygotowanie prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych,

· zorganizowanie konkursu literackiego lub plastycznego upamiętniającego ważne postaci lokalnej historii,

· opracowanie prezentacji multimedialnej, która będzie mogła być wykorzystana podczas zajęć lekcyjnych poświęconych np. jakieś rocznicy lub postaci historycznej,

· przygotowanie w formie prezentacji mapy miejsc pamięci z najbliższej okolicy,

· opracowanie wirtualnego kalendarza na stronie szkoły, który będzie zawierał opisy i grafiki dotyczące ważnych wydarzeń historycznych,

· odszukanie w domu pamiątek rodzinnych (zdjęcia, przedmioty) przekazywanych z pokolenia na pokolenie i przygotowanie prezentacji na ten temat,

· wsparcie organizacji pomagających Polakom i Polonii za granicą.

W Zespole Szkół w Kosowie Lackim miedzy innymi powstała mapa miejsc pamięci Kosowa i okolic.

Szkolnym koordynatorem akcji była pani Anna Kobus.

#SzkołaPamięta.


 

#SzkołaDoHymnu

Email Drukuj PDF

We wtorek, 10 listopada 2020 roku, w przeddzień Święta Niepodległości, szkoły Zespołu Szkół w Kosowie Lackim: LO i BSI, przystąpiły do akcji Ministra Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

Punktualnie o symbolicznej porze - dokładnie o 11.11 -podczas prowadzonych zdalnie lekcji został odtworzony i odśpiewany przez uczniów i nauczycieli "Mazurek Dąbrowskiego".

Członkowie społeczności szkolnej przypomnieli sobie, korzystając z nagrania programu TVP Historia, historię powstania naszego hymnu narodowego.

Tegoroczny udział w akcji MEN, wraz z 16 000 innych szkół, był szczególnie ważny, gdyż pandemia uniemożliwiła tradycyjne świętowanie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

#SzkołaDoHymnu

 

Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

Email Drukuj PDF

11 listopada przedstawiciele Zespołu Szkół w Kosowie Lackim wzięli udział w akcji charytatywnej organizowanej przez portal dyktanda.pl.

Uczniowie o 17.00 i nauczyciele o 18.00 pisali Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości. Organizatorzy zobowiązali się do wpłaty złotówki za każdego uczestnika akcji na cel charytatywny np. dla Michałka z Nura.

Łączna liczba zainteresowanych przekroczyła możliwości serwerów i uczestnicy oprócz zmagań z ortografią zmagali się jeszcze z dostępem do portalu, ale – było warto – polecamy.

Poprawiony: sobota, 21 listopada 2020 20:51
 

Code Week 2020

Email Drukuj PDF

Code Week 2020 w Zespole Szkół w Kosowie Lackim

Roboty coraz częściej spotykane są w życiu codziennym. Towarzyszą nam w różnych sytuacjach od zabawy z dziećmi, przez roboty sprzątające po wysoko funkcjonujące maszyny w przemyśle czy medycynie. Trend ten jest chyba nieodwracalny. Robotyka i programowanie to nasza przyszłość.

W dniach 12.10.2020 i 19.10.2020 odbyły się otwarte lekcje kodowania. Klasa 1 LO p z nauczycielem informatyki p. Moniką Denisiuk-Świstek włączyła się w Europejski Tydzień Kodowania 2020. Tematem zajęć były „Roboty wokół nas”. Warsztaty z robotami miały na celu nie tylko rozbudzenie zainteresowań informatyką, ale uświadomienie korzyści płynących z etapów programowania. Przypomnieliśmy, w krótkim filmie, programowanie w Pythonie, zapoznaliśmy się z praktycznym wykorzystaniem programowania w robotyce (pokaz robotów własnoręcznie zrobionych -Arduino). Wyjaśniliśmy co to jest rzeczywistość rozszerzona AR.

 

"Aktywna tablica"

Email Drukuj PDF

Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego, wchodzące w skład Zespołu Szkół w Kosowie Lackim, zostało zakwalifikowane do objęcia wsparciem finansowym w ramach Rządowego programu "Aktywna tablica" w 2020 roku.

Uzyskane środki szkoła przeznaczy na zakup: monitora interaktywnego, projektora przenośnego oraz komputerów przenośnych do edukacji zdalnej.

 

Poprawiony: sobota, 21 listopada 2020 20:29
 


Strona 4 z 166

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 138 gości