Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zapoznanie z ofertą edukacyjną

Email Drukuj PDF

Co po szkole? Praca czy nauka? A może i to, i to? Takie dylematy dręczą wszystkich uczniów kończących szkołę. Myślę, że w tej sytuacji bardzo przydatnym dla trzecioklasistów z zawodówki okazało się spotkanie w czwartek, 24 maja z przedstawicielem ,,Żaka”. Młodzież została zapoznana z aktualną ofertą edukacyjną Centrum Nauki i Biznesu ,,Żak” w Siedlcach, zasadami rekrutacji, kierunkami kształcenia, rodzajami kursów.

 

List gratulacyjny

Email Drukuj PDF

Szanowna Pani Dyrektor,

na Pani ręce składam serdeczne gratulacje za wybitną postawę sportową nauczycielki Zespołu Szkół w Kosowie Lackim Pani Marii Jasko.

Pani Maria Jasko jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek Polskiego Związku Karate. W 2018 roku reprezentowała Polskę na Wagowych Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin w Tokio/Japonia oraz na Mistrzostwach Europy w Warnie/ Bułgaria. W obu tych turniejach po bardzo dobrych pojedynkach wywalczyła miejsce w finale.

Jednocześnie z ogromną satysfakcją pragnę przekazać, iż powyższe osiągnięcia były podstawą do powołania zawodniczki Marii Jasko w skład Reprezentacji Polski na All American Open International Karate Championships, które odbędą się 22 -23 czerwca 2018 r. w Nowym Jorku. Jest to turniej klasyfikacyjny do Mistrzostw Świata Open które odbędą się 2019 roku w Tokio.


Łączę wyrazy szacunku


Jacek Czerniec

Sekretarz Generalny

Polskiego Związku Karate

 

Poprawiony: wtorek, 05 czerwca 2018 09:25
 

Biegające dyktando

Email Drukuj PDF

We środę 30 maja już po raz trzeci miał miejsce konkurs dla gimnazjalistów Biegające Dyktando. Uczniowie klas trzecich z okolicznych szkół gimnazjalnych mieli możliwość wzięcia udziału w tym konkursie, który łączył w sobie elementy języka obcego i wychowania fizycznego. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielkę języka angielskiego panią Beatę Maseko. Zadanie konkursowe polegało na jak najdokładniejszym przepisaniu tekstu dyktanda. Uczniowie mieli za zadanie zapamiętać na korytarzu i następnie w klasie napisać zapamiętane wyrazy, frazy, zdania. Czas przeznaczony na to zadanie to 7 minut. Uczniowie w tym czasie wielokrotnie pokonali odcinek korytarz-sala. Tegorocznym tematem były pieniądze i finanse, a dodatkowym utrudnieniem była zróżnicowana czcionka. Spośród zgłoszonych kandydatów wyłoniono i nagrodzono dwoje zwycięzców ze szkoły w Kosowie Lackim: Przemek zajął pierwsze miejsce. a Alicja drugie. Nagrody i dyplomy za udział otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

Dziękujemy za obecność i zapraszamy za rok!

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Warsztaty profilaktyki przeciwdziałania agresji

Email Drukuj PDF

W czwartek, 24 maja uczniowie klas II i III ZSZ uczestniczyli w warsztatach profilaktyki przeciwdziałania agresji, w tym agresji słownej. Zajęcia prowadziły panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim. Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie poznawali przyczyny i mechanizmy powstawania agresji, jej objawy oraz sposoby zapobiegania niewłaściwym zachowaniom.

Takich spotkań nigdy dosyć, zwłaszcza w sytuacji gdy niemal codziennie można usłyszeć o różnych rodzajach przemocy w wielu środowiskach i miejscach.

 

Finał Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego ,,Literacka twórczość Jana Pawła II”

Email Drukuj PDF

W poniedziałek, 28 maja 2018 r. w Zespole Szkół w Kosowie Lackim odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego ,,Literacka twórczość Jana Pawła II”.O dużym zainteresowaniu poezją naszego wielkiego rodaka świadczy niewątpliwie liczba uczestników konkursu – aż dwudziestu gimnazjalistów z siedmiu szkół: z Ceranowa, Kamionny, Kosowa Lackiego, Małkini Górnej (Zespołu Szkół nr 2), Prostyni, Skibniewa i Sterdyni. Dla najlepszych czekały cenne rzeczowe nagrody ufundowane przez organizatora – Zespół Szkół w Kosowie Lackim, a dla wszystkich uczestników - upominki od władz samorządowych Kosowa Lackiego.

Konkurs objęty był honorowym patronatem Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej Biskupa Tadeusza Pikusa, którego obecność uświetniła wydarzenie. Na uroczystość przybyli także Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak oraz ks. Jarosław Wojasiński.pełniący obowiązki proboszcza Parafii NNMP w Kosowie Lackim.Wśród zgromadzonych nie zabrakło także młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

Jury konkursu przyznało: I miejsce Katarzynie Fabisiak ze szkoły w Ceranowie, II miejsce - Darii Ołtarzewskiej z Prostyni oraz III miejsce – Julii Kur ze Sterdyni.

Ks. bp Tadeusz Pikus w słowie skierowanym do uczestników wszystkich nazwał zwycięzcami, dziękował młodym ludziom za piękną postawę i zachęcał do wysiłku, do zgłębiania twórczości Jana Pawła II. Odnosząc się do wysłuchanych wierszy, wskazywał na mądre, metaforyczne ich przesłanie, podkreślał wartości etyczne, moralne, patriotyczne oraz bogactwo osobowości Papieża ujawniające się w pięknym poetyckim języku, Biskup na ręce pani dyrektor Hanny Przesmyckiej serdecznie gratulował inicjatywy i dziękował wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu.

Dla nauczycieli Zespołu Szkół w Kosowie Lackim był to pierwszy w historii placówki konkurs recytatorski dotyczący twórczości Karola Wojtyły - Jana Pawła II adresowany do uczniów klas trzecich gimnazjalnych. Głównym celem konkursu była popularyzacja poezji najsłynniejszego Polaka - dobrze znanego jako papieża, ale mniej jako poety. Wybór wynikał także z planu działań szkoły w związku z Rokiem dla Niepodległej.

Organizatorzy gratulują laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu,serdecznie dziękują dyrektorom szkół za umożliwienie młodzieży udziału, a zainteresowanym opiekunom - za pomoc w przygotowaniu recytacji.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: wtorek, 05 czerwca 2018 08:51
 


Strona 4 z 122

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości