Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Konferencja- „Wychowanie ku wartościom …”

Email Drukuj PDF

17 kwietnia w Warszawie odbyła się, z udziałem dyrektor naszej szkoły - p.Hanny Przesmyckiej, konferencja „Wychowanie ku wartościom, jako nieustające wyzwanie i zadanie szkoły” poświęcona roli szkoły w procesie wychowania uczniów.

Podczas konferencji prezentowane były dobre praktyki i wzorce wychowania zaczerpnięte z historii i tradycji.

Organizatorem przedsięwzięcia był Mazowiecki Kurator Oświaty.

W konferencji wzięło udział około 200 uczestników, w tym dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy i bibliotekarze z województwa mazowieckiego.

Prelegentami byli m.in. Łukasz Mikołajczyk – Senator RP, dr Witold Wasilewski z Instytutu Pamięci Narodowej, a także przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Muzeum Wojska Polskiego oraz dyrektorzy szkół i nauczyciele, w tym nasza pani dyrektor.

Celem konferencji było zachęcenie do kultywowania w środowisku szkolnym wartości takich jak: wolność, patriotyzm, pamięć i szacunek do historii, zwłaszcza w kontekście Roku dla Niepodległej.

Podczas konferencji przedstawiciele szkół zaprezentowali wybrane projekty historyczne, społeczne i kulturowe, jako metodę przekazywania wartości w procesie nauczania. Została również omówiona m.in. rola patrona szkoły w przekazywaniu wartości w procesie wychowania dzieci i młodzieży.

Dyrektor Hanna Przesmycka prezentowała projekt kulturowy Wojewody Mazowieckiego "Jesteśmy razem", w którym uczestniczy od 2010 roku.

W ramach projektu „Jesteśmy razem” odbywają się:

-warsztaty wspólne dla młodzieży z Polski i Izraela (z udziałem uczniów naszej szkoły) – łącznie ok. 600-800 osób, za organizację których odpowiada Muzeum POLIN;

-spotkanie samorządowców – średnio 100 osób, za organizację którego odpowiada Biuro Wojewody przy wsparciu Burmistrza Kosowa i MGOK w Kosowie Lackim;

-wspólne uroczystości na terenie byłego obozu w Treblince – ok. 1000 osób organizowane przez Wojewodę Mazowieckiego przy wsparciu Muzeum w Treblince;

Jak podaje Wojewoda Mazowiecki w materiałach dotyczących XVIII edycji projektu: „Celem projektu jest uczczenie pamięci i oddanie hołdu pomordowanym w Obozie Zagłady w Treblince. Tradycyjna ceremonia uroczystości połączona z panelami edukacyjnymi, dzięki którym uczestnicy poznają historię obozu w Treblince i dowiadują się,w jaki sposób przeciwdziałać uprzedzeniom, nietolerancji i ksenofobii. Dzięki udziałowi młodzieży w uroczystościach projekt zyskuje międzynarodowy wymiar i umożliwia nawiązanie bezpośrednich kontaktów między młodymi ludźmi z Polski i Izraela. Przyczynia się ponadto do zbliżenia obu państw i budowania obrazu Polski, jako kraju otwartego na inne kultury i religie.”

"Jesteśmy razem" to projekt cieszący się dużą popularnością, projekt uznawany za wartościowy.

W 2018 roku mamy nadzieję na IX edycję.

Zdjęcia!

 

Poprawiony: wtorek, 24 kwietnia 2018 12:26
 

Radni III Kadencji Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki wybrani

Email Drukuj PDF

Niepełnoletni uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kosowie Lackim oraz Branżowej Szkoły I Stopnia w Kosowie Lackim, zamieszkujący na terenie Gminy Kosów Lacki, w demokratycznych wyborach wybrali swoich przedstawicieli do MRG.

Liceum będzie reprezentować 5 osób, a szkołę zawodową 3 osoby, zgodnie z aktualnie obowiązującą Uchwałą Rady Miasta i Gminy w Kosowie Lackim.

Tym razem wybrani zostali tylko uczniowie klas pierwszych - prawdopodobnie dlatego, ze uczniowie klas trzecich już są pełnoletni, a klas drugich uzyskają pełnoletniość w najbliższych miesiącach i ich mandat radnego by wygasł.

Wszystkim wybranym gratulujemy zaufania, którym zostali obdarzeni przez wyborców i życzymy wielu sukcesów podczas pełnienia obowiązków radnego.

Wkrótce pierwsza sesja MRG i zaprzysiężenie.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Flaga Kosowa w Tokio

Email Drukuj PDF

Nauczycielka Zespołu Szkół w Kosowie Lackim - p.Maria Jasko - aktualnie przebywa w Japonii, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata w karate. Dzięki niej flagę Kosowa Lackiego można zobaczyć na ulicach Tokio.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Informacja o Stypendium akademickim im. Jerzego Juzonia

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,
Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia już 09 lipca 2018 roku rozpocznie rekrutację do VII Edycji stypendiów akademickich.
Celem Fundacji jest zwiększanie szans edukacyjnych młodzieży z małych miejscowości, realizowane poprzez pomoc finansową, która niejednokrotnie jest jedyną szansą na podjęcie studiów wyższych w większych miastach.

Stypendia w wysokości 5000zł. przyznawane są na okres pierwszego roku studiów stacjonarnych na uczelniach akademickich.

https://www.facebook.com/FEimJJ/photos/a.1051484991636107.1073741826.251874844930463/1606150342836233/?type=3&theater

 

 

 

ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY

Email Drukuj PDF

 

 

 

Poprawiony: piątek, 20 kwietnia 2018 13:36
 


Strona 4 z 117

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 98 gości