Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Spotkanie z przedstawicielem V Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

Email Drukuj PDF

29 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim wzięli udział w spotkaniu z sierżantem Pawłem Grelikiem reprezentującym 5. Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej. Sierżant Grelik przedstawił między innymi zasady naboru żołnierzy do OT, umiejętności, które można nabyć podczas szkoleń, zasady organizacji szkoleń i korzyści z zostania żołnierzem. Podczas spotkania obecny był również Radek z klasy II kosowskiego ogólniaka, który w listopadzie złożył przysięgę wojskową i jest pełnoprawnym "terytorialsem".

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Kampania ,, Hazard? Nie, dziękuję”

Email Drukuj PDF

W czwartek 29 listopada 2018 roku w naszej szkole realizowana była kampania Krajowej Administracji Skarbowej ,, Hazard? Nie, dziękuję”, której organizatorem na terenie województwa mazowieckiego jest Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

W owej kampanii uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły - zarówno licealiści jak i uczniowie szkoły branżowej.

Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi młodzieży na ryzyko związane z uzależnieniem od  gier hazardowych, na powszechność i dostępność gier tego typu, na mechanizm uzależnienia i w końcu na konsekwencje uprawiania hazardu.

 

Wszystkim zainteresowanym tematyką proponujemy filmik wykorzystywany podczas spotkania dostępny na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=siHM8Gw9jjw&feature=youtu.be

 

Więcej zdjęć w GALERII!!!

Poprawiony: środa, 05 grudnia 2018 11:25
 

Przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej w Węgrowie

Email Drukuj PDF

W niedzielę 25 listopada na Rynku w Węgrowie odbyła się kolejna przysięga żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Punktualnie o 13.00 w obecności rodzin, przedstawicieli samorządu lokalnego, dowództwa WOT oraz mieszkańców przysięgę na sztandar Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej złożyło 102 żołnierzy.

Wśród 6 mieszkańców powiatu sokołowskiego składających przysięgę był uczeń LO w Kosowie - Radek, a w związku z tym wśród obecnych na Rynku gości - dyrektor szkoły Hanna Przesmycka.

Radek wstąpił do służby 10 listopada rozpoczynając 16-dniowe szkolenie podstawowe WOT dla kandydatów, którzy nie byli w wojsku. Po złożeniu przysięgi wojskowej jest pełnoprawnym "terytorialsem".

Gratulujemy naszemu koledze i uczniowi sprawności fizycznej i wytrwałości w spełnianiu planów i życzymy satysfakcji ze służby w szeregach OT.

Więcej zdjęć i bardziej szczegółowe informacje na stronie:

Galeria zdjęć!

 

Zaproszenie na przysięgę wojskową

Email Drukuj PDF

 

 

Konkurs recytatorski

Email Drukuj PDF

19 listopada 2018 roku w Publicznym LO w Kosowie Lackim odbył się konkurs recytatorski - wyjątkowy konkurs, a jego wyjątkowość wynikała z faktu, że licealiści recytowali poezję anglojęzyczną lub rosyjskojęzyczną.

Chętnych było wielu i komisja konkursowa, w skład której weszła dyrektor Hanna Przesmycka oraz nauczyciele języków obcych Barbara Szczekutek i Paulina Makolewska, nie miała łatwego zadania.

Zwycięzcami rywalizacji zostali: Przemek z I LO recytujący w języku angielskim oraz Katarzyna z II LO recytująca w języku rosyjskim.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 4 z 130

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości