Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

Email Drukuj PDF

Link do strony Kuratorium Oświaty w Warszawie, na której został zamieszczony plik do pobrania z wersją elektroniczną Informatora dla rodziców i opiekunów dziecka z niepełnosprawnością.

 

http://www.kuratorium.waw.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/informacje-biezace/12068,Mazowiecki-Informator-dla-Rodzicow-i-Opiekunow-Dziecka-z-Niepelnosprawnoscia.html?search=991178343

 

24. Muzyczne Spotkania z Poezją "Skarabeusz"

Email Drukuj PDF

15 listopada uczennica naszej szkoły Patrycja Stepnowska (kl. I PLO) wzięła udział w 24. Muzycznych Spotkaniach z Poezją ,,Skarabeusz” organizowanych przez Komendę Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Sokołowie Podlaskim. Tegoroczna edycja była ,,Darem Serc dla  Michała”, druha z sokołowskiej drużyny harcerskiej, który niedawno uległ poważnemu wypadkowi.

 

Podczas  koncertu  wystąpiło wielu wykonawców w różnym wieku i z różnorodnym repertuarem. Usłyszeć można było zarówno piosenki dawne, jak i współczesne, wiersze recytowane przez samych autorów lub bliskich im osób. Nasza reprezentantka zaśpiewała piosenkę ,,Kamień z napisem LOVE”.

Muzyka łączy pokolenia -  te słowa najlepiej oddają  atmosferę wydarzenia w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

Gratulujemy i dziękujemy Patrycji!

Poprawiony: środa, 22 listopada 2017 22:08
 

Lekcja podstaw przedsiębiorczości z p. Ewą Nermer

Email Drukuj PDF

13 listopada 2017 r., w naszej szkole miało miejsce spotkanie pracownika Urzędu Miasta i Gminy Kosów Lacki z uczniami klasy pierwszej LO.

W ramach podstaw przedsiębiorczości zaproszono na lekcję panią Ewę Nermer, która przybliżyła treści związane z budżetem państwa i budżetem jednostek samorządowych, przedstawiła podstawowe źródła dochodów budżetowych państwa, wydatki finansowane z budżetu, wyjaśniła pojęcie deficytu budżetowego i długu publicznego.

Młodzież miała możliwość zapoznania się z przykładowym arkuszem zaplanowanych przychodów i wydatków na rok 2017 dla miasta i gminy Kosów Lacki.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadając wiele pytań na temat poruszanych zagadnień.Poprawiony: środa, 22 listopada 2017 22:09
 

11 LISTOPADA

Email Drukuj PDF

11 listopada 2017 r. w całej Polsce obchodzona była 99. rocznica odzyskania niepodległości. Świętowanie tego jednego z najważniejszych dni dla Polaków zawsze przybiera różne formy, ale wszystkie służą wspomnieniu wydarzeń z 1918 roku i idei wolności.

W naszej gminie obchody Święta Niepodległości  od lat mają podobny program. Uroczystość, z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych szkół, przedstawicieli instytucji oraz lokalnej społeczności,  rozpoczyna się mszą świętą w intencji Ojczyzny, następnie odbywa się przemarsz pod pomniki  Marszałka Józefa Piłsudskiego i ofiar wojny, przy których zostają złożone kwiaty oraz oddana honorowa salwa. Po tym wszyscy udają się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury na uroczystą akademię.

W tym roku obchody Święta Niepodległości, tak jak od kilku już lat wszystkie ważne święta i uroczystości, uświetnili swoją obecnością nasi ,,mundurowi”. Byli widoczni podczas przemarszu ulicami miasta, maszerując równo wybijali rytm pochodu. Uczestniczyli  w uroczystym złożeniu kwiatów pod pomnikami na trasie przemarszu.

Biorąc udział w tegorocznych uroczystościach, planowaliśmy już wydarzenia na kolejny rok. 100. rocznica planowana jest z jeszcze większym udziałem naszej szkoły.Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: środa, 22 listopada 2017 22:07
 

Zaproszenie na Finał Konkursu im. Wolińskiego i Pokaz Talentów Dzieci i Młodzieży

Email Drukuj PDF

 

 


Strona 4 z 101

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości