Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Pożegnanie absolwentów

Email Drukuj PDF

W piątek 27 kwietnia kolejna grupa licealistów, już dwunasta w historii Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Kosowie Lackim, otrzymała świadectwa ukończenia szkoły.

Choć nie była to grupa najliczniejsza, to na tyle aktywna i widoczna w szkole, że podczas uroczystości dyrektor Hanna Przesmycka wręczyła wiele nagród książkowych, rzeczowych i dyplomów. Najczęściej do wyróżnień występowała Beata Szymanik.

Nie zabrakło też Podziękowań za pracę na rzecz Rady Rodziców oraz Listów gratulacyjnych dla rodziców uczniów z najwyższymi średnimi i najwyższą frekwencją oraz najbardziej angażujących się w prace na rzecz szkoły czy środowiska.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: pan Jan Słomiak - Burmistrz Kosowa, pan Stanisław Kuziak - Przewodniczący Rady Miasta i Gminy oraz pani Angelika Grabowska - pracownik UMiG.

Uczestnicy wydarzenia z przyjemnością obejrzeli prezentację multimedialną, przygotowaną przez wychowawczynię Beatę Maseko, będącą wspomnieniem i podsumowaniem niespełna trzech wspólnych lat w szkole.

Wzorowo swoje zadanie wykonała klasa II LO, która przygotowaną przez siebie pełną humoru częścią artystyczną sprawiła, że na smutnych z powodu rozstania twarzach zebranych pojawił się uśmiech.

Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne spotkanie przy kawie tegorocznych absolwentów, przedstawicieli ich rodziców oraz nauczycieli i innych pracowników szkoły umożliwiające nieco mniej oficjalne podsumowanie i powspominanie minionych wydarzeń. A z fusów próbowaliśmy wywróżyć tematy maturalne, bo matura rozpoczyna się już 4 maja.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Konkurs fryzjerski

Email Drukuj PDF

26 kwietnia uczennica klasy I Branżowej Szkoły I Stopnia w Kosowie Lackim, Zuzanna Jakubik, wzięła udział w pierwszym w swoim życiu zawodowym konkursie fryzjerskim.

Rywalizacja odbywała się w Ciechanowcu w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza.

Była to już VII edycja Regionalnego Konkursu Fryzjerstwa Artystycznego. Tym razem tematem przewodnim był "Bal debiutantek".

Zuzia, mimo, że fryzjerstwa uczy się zaledwie od kilku miesięcy, przygotowała ciekawą fryzurę. Zadbała też, korzystając z pomocy swojej pracodawczyni, u której uczy się zawodu, o właściwy makijaż i strój swojej modelki.

Nie sposób też przecenić wkładu Marty Andrzejczuk - uczennicy LO w Kosowie, która nie tylko swoją urodą, ale też elegancją i odwagą doskonale prezentowała pracę swojej koleżanki fryzjerki.

Szanse pierwszoklasistki w grupie zdominowanej przez dwa lub trzy lata starsze koleżanki po fachu zapewne nie były wyrównane, ale zdobyte doświadczenie zapewne Zuzia wykorzysta w kolejnych latach i, kto wie, być może już następnym razem oprócz doświadczenia przywiezie z zawodów nagrody i wyróżnienia.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Obchody Światowego Dnia Ziemi

Email Drukuj PDF

Dnia 20 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół w Kosowie Lackim odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi. W tym roku przebiegał on pod hasłem "End Plastic Pollution", czyli „Koniec zanieczyszczeniom plastikiem” i dotyczył problemu zanieczyszczenia planety plastikowymi odpadami.

Na ten wyjątkowy dzień uczniowie klas I i II PLO przygotowali plakaty oraz interesujące prezentacje pt.: „Moje codzienne działania, a ochrona środowiska”, aktywnie włączając się w promocję działań na rzecz przyrody w naszym najbliższym otoczeniu. Wszyscy uczestnicy akademii po zapoznaniu się z informacjami o najważniejszych problemach związanych w dzisiejszych czasach z ochroną środowiska oraz z propozycjami na ich rozwiązanie, mogli w bezpośredni sposób włączyć się w obchody Światowego Dnia Ziemi. W tym celu otrzymali kolorowe kartki, na których zapisali własne propozycje działań na rzecz przyrody, pamiętając o tym, że nawet najdrobniejsze działania w skali światowej mogą przyczynić się do poprawy stanu jakości środowiska naturalnego.

Na zakończenie wszyscy autorzy prezentacji i plakatów otrzymali zaświadczenia uczestnictwa w działaniach promocyjnych na rzecz ochrony przyrody i pamiątkowe nagrody ufundowane przez panią dyrektor Hannę Przesmycką.

Za zaangażowanie wszystkim uczniom bardzo dziękujemy.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Zebranie z rodzicami

Email Drukuj PDF

ZEBRANIE RODZICÓW UCZNIÓW

ZESPOŁU SZKÓŁ W KOSOWIE LACKIM

Publicznego Liceum Ogólnokształcącego

oraz Branżowej Szkoły I Stopnia

z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej

odbędzie się

w czwartek 17 maja 2018 roku

od godz.16:15

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami podczas zebrania zostanie zaprezentowana profilaktyczna walizka edukacyjna

 

Poprawiony: piątek, 11 maja 2018 10:15
 

Strzelnica

Email Drukuj PDF

20 kwietnia uczniowie klas mundurowych PLO uczestniczyli w wyjeździe na strzelnicę.

Po zapoznaniu z Regulaminem strzelnicy oraz po szczegółowym przeszkoleniu uczniowie, wykorzystując ostrą amunicję, mogli wypróbować swoją celność, ale też i  odwagę.

Na pamiątkę wszyscy strzelający zabrali tarcze, do których celowali.

Wielu uczniów, zarówno chłopców jak i dziewcząt, było bardzo zadowolonych z uzyskanych wyników. Celne trafienia z wykorzystaniem różnej broni stanowiły potwierdzenie wysokich umiejętności strzelających.

Wyjazd na strzelnicę, podczas którego "mundurowym" towarzyszyła dyrektor Hanna Przesmycka i sierżant Paweł Grelik, odbywał się w ramach edukacji wojskowej i był sfinansowany ze środków pozabudżetowych szkoły.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 9 z 124

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości