Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Email Drukuj PDF

24 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Uczniowie podczas spotkania ogólnoszkolnego poznali historię powstawania książki oraz obejrzeli filmik przedstawiający współczesne metody druku. Przewidziano też czas na indywidualne czytanie. Każdy przyniósł ze sobą książkę, którą czytał przez kilka minut. W trakcie spotkania zostały przedstawione dane dotyczące stanu czytelnictwa w Polsce z ostatnich kilku lat. Źródłem danych był raport Biblioteki Narodowej.

Organizatorem Dnia Książki w szkole był nauczyciel-bibliotekarz Adam Młyński.


Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: wtorek, 09 maja 2017 10:10
 

Znamię! Znam je?

Email Drukuj PDF

 

Wkrótce lato, słońce, i zabieganie o wciąż modną opaleniznę.

Zanim wyjdziemy na słońce warto jednak uporządkować swoją wiedzę o zagrożeniach, które ze sobą niesie niewłaściwe eksponowanie skóry na działanie promieni słonecznych oraz o konsekwencjach takich działań.

Dlatego też 24 kwietnia w Zespole Szkół w Kosowie Lackim została przeprowadzona akcja profilaktyczna, której głównym celem było uporządkowanie wiedzy całej społeczności szkolnej dotyczącej nowotworów skóry.

W ramach programu „Znamię! Znam je?” uczniowie i nauczyciele obejrzeli film zachęcający do regularnego badania skóry oraz przestrzegania podstawowych zasad ochrony przed czerniakiem. Bohaterowie filmu przypominali kto jest najbardziej narażony na czerniaka, na co zwracać uwagę i jak skutecznie bronić się przed tym nowotworem.

Następnie, dzięki grze edukacyjnej, uczestnicy akcji ćwiczyli rozpoznawanie znamion od zmian skórnych będących objawami czerniaka wykorzystując zasadę ABCDE: asymetria, nierówne poszarpane brzegi, czarny lub czerwony, niejednolity kolor, duży rozmiar, powiększający się, ewolucja czyli zmiany w znamieniu.

 

 

Z A P R O S Z E N I E NA DZIEŃ OTWARTY

Email Drukuj PDF

 

 

Dzień Matematyki

Email Drukuj PDF

W szkołach Zespołu Szkół w Kosowie Lackim obchodzony był Dzień Matematyki, który tym razem był świętem matematyki trwającym prawie cały miesiąc.

Święto matematyki realizowane było wieloetapowo.

Podczas akcji uczniowie LO w Kosowie rywalizowali w rozwiązywaniu zadań przygotowanych w formie prezentacji i udostępnionych przez partnera merytorycznego projektu: Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve na stronie e-math.pl. W tym roku treść zadań związana była z finansami  - jej hasło to: "Pieniądze to nie wszystko".

Licealiści wzięli dodatkowo udział w zajęciach dotyczących historii matematyki, przypominających słynnych matematyków i ich osiągnięcia, porządkujących wiedzę dotyczącą dziedzin matematyki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zagadki matematyczne, które były codziennie wywieszane w ogólnodostępnym miejscu na holu na piętrze. Nie tylko uczniowie liceum i uczniowie szkoły zawodowej ale też pracownicy szkoły starali się je systematycznie rozwiązywać. Na tych, którzy na adres mejlowy szkoły nadesłali co najmniej 80% poprawnych rozwiązań czekały nagrody.

Nie mniejszą popularność zyskały anegdoty o matematyce i matematykach oraz przysłowia matematyczne również codziennie udostępniane.

Realizacja projektu pt. "Dzień Matematyki" przyczyniła się do większego zainteresowania matematyką całej społeczności szkolnej oraz popularyzację tego jakże ciekawego, a jednocześnie uznawanego za trudny, przedmiotu.

Projekt objęty był patronatem Ministra Edukacji Narodowej, w szkole realizowany był pod kierunkiem nauczyciela matematyki - Hanny Przesmyckiej.

 

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: wtorek, 09 maja 2017 09:33
 

Nowy rozkład zajęć od 1 maja 2017r.

Email Drukuj PDF

 

 


Strona 9 z 95

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości