Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Email Drukuj PDF

 

 

Dzień Ekologii

Email Drukuj PDF

W piątek 7 kwietnia w LO i ZSZ w Kosowie Lackim odbył się Szkolny Dzień Ekologii.

Ważną częścią tego jakże istotnego święta były lekcje przeprowadzone dla uczniów w ramach projektu Państwowego Instytutu Geologicznego pt. "Surowce z klasą".

Zajęcia prowadził młody, aktywny wykładowca – student V roku geologii, którzy do wykładów był przygotowany merytorycznie przez specjalistów z PIG w Warszawie.

Łącznie w szkole odbyły się 3 lekcje o wybranych ważnych surowcach mineralnych Polski takich jak węgiel brunatny, miedź i sól kamienna. Uczniowie zarówno "ogólniaka" jak i szkoły zawodowej mogli w przystępny sposób od pasjonata w zbliżonym wieku dowiedzieć się czym są wybrane surowce mineralne, jak powstały, gdzie występują, w jaki sposób są wydobywane, do czego są stosowane. Atrakcyjna dla uczestników zajęć była możliwość dotykania, porównywania i opisywania cennych okazów geologicznych przywiezionych przez prowadzącego zajęcia.

A może któryś z kosowskich licealistów zostanie geologiem.....

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: wtorek, 11 kwietnia 2017 11:51
 

Prelekcja dla uczniów klas maturalnych Żak

Email Drukuj PDF

7 kwietnia z uczniami klas trzecich Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kosowie Lackim spotkał się przedstawiciel szkoły policealnej "Żak" z Siedlec. "Żak" oferuje absolwentom liceum możliwość zdobycia wielu różnych pożądanych na rynku pracy zawodów i to w krótkim czasie.
Ale na razie przed trzecioklasistami matura - przepustka na studia.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: wtorek, 11 kwietnia 2017 11:32
 

Rozdanie nagród w konkursie „Jaką wartość ma dla Ciebie życie?”

Email Drukuj PDF

W dniu 7 kwietnia 2017r w Zespole Szkół w Kosowie Lackim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu związanego z obchodami Światowego Dnia Życia. Tematem konkursu było „Jaką wartość ma dla Ciebie życie?”. Celem konkursu było podnoszenie poziomu świadomości wartości życia, jego kruchości, przemijania a jednocześnie uświadomienie, że życie ludzkie stanowi fundament wszystkich innych wartości. Technika i forma prac była dowolna, udział indywidualnie lub grupowo. Zadaniem uczniów było stworzenie pracy o charakterze twórczym, obrazującej wartość życia ludzkiego.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu:

I miejsce- Cezary Wójcik, Jakub Wrzosek, Konrad Jakubik kl.2w

II miejsce – Julia Zawistowska kl.1 LO

III miejsce – Karolina Marczak, Daria Wesołowska, Katarzyna Pietrzykowska kl.3m LO.

 

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: wtorek, 11 kwietnia 2017 10:50
 

Drugie posiedzenie Młodzieżowej Rady

Email Drukuj PDF

We wtorek 4 kwietnia odbyło się drugie posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki drugiej kadencji.

Sesję przygotował i prowadził  ponownie wybrany na Przewodniczącego uczeń klasy II LO w Kosowie: Jakub Prokopczuk przy współpracy z Zastępcą - Eweliną Krzymowską z PG.

Młodzi Radni wybrali ze swego grona Sekretarza MRG - Paulina Szerszeń z PG w Kosowie Lackim.

Radni "młodzieżówki" ustalili składy Zespołów problemowych MRG. W roku 2017 w Zespole promocyjno-medialnym pracować będą uczennice LO: Beata Szymanik, Weronika Jakubik i Agata Karendys. Skład Zespołu do spraw planowania stanowić będą uczniowie PG: Magdalena Wyszomierska, Michał Olszewski, Krzysztof Koseła. Zespół prawny stanowić będą radni rozpoczynający pracę w kosowskiej "młodzieżówce": z LO - Julka Dawidowska i Igor Koc oraz Dominik Dmochowski z PG.

 

Ważnym punktem spotkania było zaplanowanie pracy Rady drugiej kadencji. Kilka ciekawych pomysłów pojawiło się podczas wtorkowego posiedzenia, a pozostałe poznamy podczas kolejnego posiedzenia, na którym planowane jest zatwierdzenie planu pracy MRG drugiej kadencji.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: środa, 19 kwietnia 2017 10:45
 


Strona 9 z 93

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości