Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

WARSZTATY SAVOIR – VIVRE PRZY STOLE

Email Drukuj PDF

Pod koniec listopada zainteresowani uczniowie LO i Szkoły Branżowej z Kosowa mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach kulinarnych.

Znaczną część czasu prowadząca warsztaty pani Katarzyna Jurkowska, poświęciła dekorowaniu potraw. Uczniowie nie tylko dowiedzieli się z jakich warzyw, jakimi narzędziami i w jaki sposób dekorować potrawy, ale też mogli, pod okiem swojej instruktorki, spróbować swoich sił i wykonać wybrane dekoracje.

Wielu uczniów było zainteresowanych nakrywaniem i podawaniem do stołu. Prowadząca przypomniała aktualnie obowiązujące zasady savoir-vivre przy stole oraz zasady obowiązujące na sali państwa Jurkowskich w Kosowie Lackim.

Uczestnicy warsztatów z uwagę też poznawali tajniki pracy kelnera/kelnerki oraz kucharza/kucharki.

Szkolnym koordynatorem warsztatów była dyrektor Hanna Przesmycka.

Więcej zdjęć w GALERII!


 

Warsztaty antynarkotykowe

Email Drukuj PDF

30 listopada 2017 roku wszyscy nauczyciele i pracownicy obsługi Zespołu Szkół w Kosowie Lackim uczestniczyli w szkoleniu profilaktycznym.

Szkolenie prowadzone było z wykorzystaniem walizki edukacyjnej przez policjantów z kosowskiego posterunku policji.

Walizka zawierała przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków oraz substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. Każdy specyfik opatrzony był szczegółowym opisem wyglądu, ceną, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu. Były tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki itp.

Zestaw ten to doskonała pomoc dydaktyczna w realizacji profilaktyki antynarkotykowej. Dzięki możliwości obejrzenia, a nawet dotykania zawartości walizki nauczyciele i inni pracownicy szkoły poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą narkotyków, co zapewne znacznie zwiększy ich czujność podczas codziennej pracy w szkole.

Planowane jest jeszcze podobne szkolenie dla rodziców uczniów.

 

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Sesja Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki

Email Drukuj PDF

29 listopada 2017 roku przedstawiciele Zespołu Szkół w Kosowie Lackim uczestniczyli w sesji Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki odbywającej się w budynku MGOK.

Uczennice Beata Szymanik z klasy III LO i Eliza Steć z klasy II LO odebrały stypendium Burmistrza odpowiednio za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Beata uzyskała w ubiegłym roku szkolnym najwyższą w szkole  średnią ocen, a Eliza osiągnęła sukcesy kolarskie nie tylko w lokalnych czy krajowych, ale też międzynarodowych zawodach.

Jakub Prokopczuk z klasy III LO otrzymał z rąk Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki pana Stanisława Kuziaka oraz Burmistrza Kosowa Lackiego pana Jana Słomiaka podziękowania w związku z zakończeniem działalności w Młodzieżowej Radzie Miasta i Gminy Kosów Lacki w wyniku uzyskania pełnoletności. Kuba pełnił przez dwie kadencje funkcję Przewodniczącego Rady Młodzieżowej - funkcję historyczną, gdyż był pierwszym Przewodniczącym "młodzieżówki" w Kosowie Lackim.

Uczniom świętującym swoje sukcesy towarzyszyła dyrektor Hanna Przesmycka.

Więcej zdjęć w GALERII!


 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Email Drukuj PDF

30 listopada 2017 uczennica klasy III LO - Beata Szymanik odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Stypendium wręczała I Mazowiecka Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marek Renik oraz Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie Adam Skup.

Podczas uroczystości obecna była dyrektor Zespołu Szkół w Kosowie Lackim Hanna Przesmycka.

`

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Ostatni dzień listopada w naszej szkole poświęcony był profilaktyce

Email Drukuj PDF

Uczniowie Liceum uczestniczyli w warsztatach „Pokonać niepokój”. Ich celem była pomoc młodym ludziom w pokonywaniu lęku, oswojeniu się z negatywnymi emocjami, nauczenie się pozbywania ich z organizmu. Lęk potrafi być destrukcyjny, potrafi zablokować człowieka, zamyka człowieka w jego wewnętrznym więzieniu. Warsztaty pokazywały uczniom w jaki sposób wyzwolić się z tego wewnętrznego więzienia, Umożliwiały przetrenowanie technik pozbywania się z umysłu i ciała napięć emocjonalnych.

Zajęcia odbywały się w formie dramy. Główny bohater, rówieśnik uczestników warsztatów, przeprowadził się do dużego miasta, a tam dopadły go różnego rodzaju uczucia i emocje: rozpacz, tęsknota, euforia, poczucie niezależności. Młody człowiek czuł się dziwnie w nowym otoczeniu, w głowie plątało mu się setki pytań, do kogo pójść po radę, po pomoc? Na te pytania licealiści poszukiwali odpowiedzi podczas warsztatów.

Uczniowie Szkoły Branżowej uczestniczyli w warsztatach "Silna osobowość bez przemocy". Poznawali mechanizmy powstawania frustracji, która jest przyczyną i zaczątkiem wyładowań agresywnych i zachowań przemocowych. Podczas ćwiczeń uczniowie uczyli się wyrażać złość w sposób konstruktywny oraz uczyli się pozbywania  destrukcyjnych dla osobowości i społeczności emocji. Podczas treningu asertywności nabywali kompetencje, dzięki którym mogą ochronić siebie i innych przed agresorem, a także rozwiązać

sprawę najbardziej konstruktywnie społecznie dla wszystkich. Uczyli się bycia ratownikami, przychodzenia na pomoc osobom, których dotyka agresja i przemoc ze strony innych.

Rodzice i nauczyciele uczestniczyli w warsztatach "Pokonać stres i lęk", podczas których uczyli się jak pomagać młodzieży w radzeniu sobie ze stresem, lękiem, wewnętrzną niemocą. Na szkoleniu rodzice poznawali techniki, dzięki którym mogą wspierać swoje pociechy oraz proste ćwiczenia, które można wykonywać w domu, rozbrajające stres, lęk, napięcia.

 

Pomysłodawczynią i organizatorem warsztatów w szkole była dyrektor Hanna Przesmycka.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

 


Strona 9 z 109

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości