Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Pierwsze miejsce p. Marii Jasko

Email Drukuj PDF

Kolejny wielki sukces nauczycielki wychowania fizycznego w LO i szkole zawodowej w Kosowie Lackim pani Marii Jasko.

W ostatni weekend czerwca w Nowym Jorku odbyły się Mistrzostwa Ameryk w karate kyokushin, w których wzięła udział pani Jasko.

Mistrzostwa Ameryk, po mistrzostwach świata i mistrzostwach Japonii, są trzecim pod względem obsady turniejem karate na świecie. Pani Maria Jasko nie miała łatwego zadania, bo każda jej rywalka, na którą trafiła to zawodniczka z górnej światowej półki karate kyokushin.

Mimo to nasza zawodniczka nie dała się pokonać i z Nowego Jorku przywiozła największe trofeum - ogromny puchar za pierwsze miejsce.

 

Pani Maria Jasko poprzez swoje ogromne międzynarodowe sukcesy w karate rozsławia na świecie nie tylko Polskę, swój klub karate i siebie, ale też miasto Kosów i szkołę, w której pracuje - stąd na zdjęciach na słynnym Times Square w Nowy Jorku prezentuje się z flagą Kosowa.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: piątek, 29 czerwca 2018 13:02
 

Ankieta

Email Drukuj PDF

W ramach uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę młodzież Zespołu Szkół w Kosowie Lackim realizuje projekt utworzenia ścieżki edukacji historycznej. Na terenie przyszkolnym posadzono sto dębów, które wkrótce zostaną opatrzone tabliczkami upamiętniającymi wydarzenia z historii Polski i Kosowa Lackiego Zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie niniejszej ankiety, która pozwoli nam je wybrać.
Z GÓRY DZIĘKUJEMY

link do ankiety

 

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 i pożegnanie absolwentów ZSZ

Email Drukuj PDF

W piątek, 22 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 połączona z pożegnaniem drugiej już grupy absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Jak co roku i tym razem zaproszeni goście znaleźli czas, by uświetnić swoją obecnością ten wyjątkowy dla uczniów dzień. Przybyli między innymi: Proboszcz Parafii NNMP w Kosowie Lackim ks. kan. Paweł Anusiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Stanisław Kuziak, przedstawiciele pracodawców, u których uczniowie odbywali praktyczną naukę zawodu, Przewodnicząca Rady Rodziców Wiesława Wincenciuk oraz rodzice uczniów kończących szkołę.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Hanna Przesmycka, witając wszystkich zgromadzonych.

Szczególne serdecznie powitany został ks. kan. Paweł Anusiewicz od 1 czerwca 2018 r. powołany na urząd proboszcza parafii w Kosowie Lackim i po raz pierwszy goszczący w progach Zespołu Szkół w Kosowie Lackim.

Po okolicznościowych przemówieniach gości i pani dyrektor, miało miejsce wręczanie nagród uczniom. Zarówno licealiści jak i uczniowie klas zawodowych otrzymywali nagrody za wyniki w nauce, wysoką frekwencję, pracę na rzecz szkoły i środowiska itd. Szczególnie wyróżniona została klasa I LO, która zarówno w klasyfikacji śródrocznej jak i rocznej uzyskała najwyższą frekwencję na zajęciach. Podziękowania i listy gratulacyjne trafiły do rąk rodziców zaangażowanych w prace Rady Rodziców oraz do rąk pracodawców i opiekunów praktyk.

Po uroczystym wręczeniu świadectw ukończenia szkoły oraz świadectw promocyjnych przyszedł czas na wspomnienia… Tradycyjnie już przywołane zdjęcia wybrane przez wychowawcę zawsze wywołują wiele emocji , wzruszeń. Tak było i teraz.

O dodatkowy uśmiech na twarzach zebranych zadbał szkolny kabaret, który tym razem podjął tematykę piłki nożnej.

Na zakończenie przedstawiciele absolwentów podziękowali za naukę i opiekę oraz zaprosili wszystkich gości, nauczycieli i pracowników szkoły na wspólną herbatkę i ciastko.

 

Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy udanego wypoczynku, a absolwentom ZSZ powodzenia w dorosłym życiu.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: piątek, 29 czerwca 2018 12:27
 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Email Drukuj PDF

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

od 8.30 Msza Św. w Kościele w Kosowie Lackim

od 9.45 Uroczystości w szkole

(w tym pożegnanie absolwentów ZSZ i wręczenie świadectw promocyjnych uczniom klas II i I)

ZAPRASZAMY

 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

Email Drukuj PDF

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

21 czerwca 2018 roku, w czwartek, w Zespole Szkół w Kosowie Lackim odbędzie się kiermasz podręczników dla uczniów Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Kosowie Lackim , Branżowej Szkoły I Stopnia w Kosowie Lackim oraz uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Kosowie Lackim.

Osoby zainteresowane zakupem lub sprzedażą podręczników zapraszamy do sali P na piętrze od 11:30 do 12:30.

 


Strona 9 z 130

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości