Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zbieramy nakrętki na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

Email Drukuj PDF

Zespół Szkół w Kosowie Lackim zbiera nakrętki na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Każdy może pomóc! Wystarczy coś, co zazwyczaj wyrzucamy do śmieci, czyli plastikowe nakrętki, przekazać na rzecz Hospicjum do punktu zbiorczego w naszej szkole. Dzięki nakrętkom spełniają się marzenia podopiecznych tego wyjątkowego miejsca.

Więcej na temat Hospicjum na stronie https://hospicjum.lublin.pl/.


 

Spotkanie z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Siedlcach

Email Drukuj PDF

15 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Siedlcach. Głównym jego celem było przedstawienie młodzieży oferty wyższego szkolnictwa wojskowego, a także służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Uczniowie zostali zapoznani z warunkami rekrutacji na określone kierunki uczelni wojskowych, uposażeniem studentów, a także możliwościami zatrudnienia absolwentów.  Prelegent, pułkownik Michał Oździński, podzielił się swoim doświadczeniem i przedstawił własną drogę  awansu zawodowego.

Niektórzy nasi absolwenci już pełnią służbę w oddziałach mundurowych. Kto następny?


 

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2018 11:18
 

Konkurs Senatu RP

Email Drukuj PDF

W 2018 r. przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach jubileuszowych obchodów, pod patronatem marszałka Senatu RP Kancelaria Senatu zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały - nasza duma”, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Temat prac - polskie godło - szczególnie bliski okazał się, co nie było niespodzianką, uczniom naszego "ogólniaka", który nosi zaszczytne imię Orła Białego.

Podczas szkolnego etapu  konkursu najbardziej spodobała się praca Beaty z klasy III LO i to ona trafiła do biura Senatora Waldemara Kraski, które organizuje etap okręgowy konkursu.

Kibicując Beacie i naszej szkole czekamy na wyniki mając nieśmiałą nadzieję na udział naszej uzdolnionej plastycznie licealistki w etapie ogólnopolskim, który już w kwietniu.

 

Poprawiony: środa, 14 marca 2018 10:38
 

8 marca

Email Drukuj PDF

W naszym szkolnym kalendarzu uroczystości 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka. Połączenie tych dwóch świąt sprawia, że wszyscy otrzymują życzenia i skromny upominek. O wesołą atmosferę tego dnia dba Samorząd Uczniowski - gospodarz uroczystości, który w tym roku poczęstował nas cukierkami i dawką humoru z repertuaru znanego z ekranu telewizyjnego kabaretu. Do tego dołączył wiązankę muzycznych przebojów.

Zadowolenie widoczne na twarzach młodszych i starszych uczestników wydarzenia świadczyło, że przygotowany przez Samorząd Uczniowski program podobał się.

Oby uśmiech towarzyszył wszystkim przez cały rok!


 

Darmowy program do rozliczania PIT-ów

Email Drukuj PDF

Udostępniamy DARMOWY program do rozliczenia PIT-ów. Program automatycznie oblicza 1% podatku i wpisuje numer KRS Stowarzyszenia, poprzez które nasza szkoła zbiera środki w ramach akcji 1%. Prosimy o wpisanie w rubryce „Cel szczegółowy”: PLO w Kosowie Lackim.

Program znajduje się pod linkiem: https://program.pity365.pl/spsm.

 


Strona 9 z 117

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości