Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

List Rzecznika Praw Dziecka z okazji zakończenia roku szkolnego

Email Drukuj PDF

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

szukam wakacyjnych liderów. Nie muszą być najwięksi i najsilniejsi, dobrego lidera cechuje przede wszystkim mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Lider, to ktoś kto wstawi się za słabszym, zareaguje na krzywdę innych, dostrzeże niebezpieczeństwo, powie „nie” zbędnemu ryzyku. Czy są wśród Was tacy? Nie mam wątpliwości, że tak!

Zakończenie roku szkolnego to najwłaściwszy moment, aby zwrócić Waszą uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Moi drodzy, bezpieczeństwo to nie puste hasło, slogan czy internetowy hasztag, który wymyślili dorośli, aby uprzykrzyć wam wakacje. Za tym słowem kryje się najwyższa troska o to, aby wasz – nie ma co ukrywać - najlepszy czas w roku, upłynął bez niepotrzebnych problemów.

W nadchodzące wakacje aktualne pozostają hasła kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka – „Odwaga ratuje życie” (www.odwagaratujezycie.pl). Odwaga to nie brak strachu przed skokiem do nieznanej wody, to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich.

Pamiętajcie, że wokół macie dorosłych, których zawsze możecie poprosić o pomoc. Warto słuchać ich rad, rozmawiać, nie dąsać się, że czegoś zabraniają. Ich też, kilka lub kilkanaście lat wcześniej ktoś ostrzegał przed wakacyjnymi niebezpieczeństwami. Do Waszej dyspozycji jest bezpłatna linia Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

Przy okazji, apeluję do dorosłych o stworzenie podczas wakacji możliwie najlepszych warunków do wypoczynku dzieci. Niezależnie, czy bawią się na placach zabaw (pamiętajmy o stanie technicznym!), czy pod opieką wychowawców na koloniach i obozach (wierzę, że dacie radę jak co roku!) - dorośli mają obowiązek respektować prawa najmłodszych, a te zaczynają się od ludzkiego szacunku.

Wszystkim życzę dużo słońca i uśmiechu! Wypoczywajcie bezpiecznie!

Wakacyjni liderzy – trzymam za was kciuki!

Wasz Rzecznik

Marek Michalak

http://brpd.gov.pl/aktualnosci-listy-rpd/list-do-uczennic-i-uczniow-z-okazji-zakonczenia-roku-szkolnego-20162017

 

Życzenia dla Burmistrza

Email Drukuj PDF

23 czerwca 2017 roku Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Kosowie Lackim oraz dyrektor Hanna Przesmycka podziękowali za całoroczną współpracę oraz złożyli życzenia imieninowe Burmistrzowi Kosowa - panu Janowi Słomiakowi.

 

Pożegnanie pierwszych absolwentów ZSZ w Kosowie Lackim

Email Drukuj PDF

Czwartek, 22 czerwca 2017 r. to ważna data w historii kosowskiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Tego dnia pierwsi jej uczniowie po trzech latach nauki opuścili szkolne mury.

Wyjątkową uroczystość uświetnili swoją obecnością liczni goście. Przybyli: Proboszcz Parafii NNMP w Kosowie Lackim ks. Tomasz Pełszyk, Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Stanisław Kuziak, przedstawiciele UMi G Kosów Lacki oraz pracodawców,u których uczniowie odbywali praktyczną naukę zawodu, a także opiekunowie młodocianych pracowników. Jak zawsze nie zabrakło Przewodniczącej Rady Rodziców, pani Urszuli Wesołowskiej oraz rodziców uczniów kończących szkołę.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Hanna Przesmycka, witając wszystkich zgromadzonych.

Najważniejsi tego dnia uczniowie klasy III ZSZ usłyszeli wiele ciepłych słów, serdecznych życzeń, ale także – może niektórzy po raz pierwszy – o okolicznościach poprzedzających powstanie placówki. W przemówieniach zarówno gości, jak i pani dyrektor przewijały się wspomnienia tamtych chwil i nierzadko towarzyszących im obaw. Zabiegi władz samorządowych, wspieranych także przez przedstawicieli lokalnej społeczności, zostały zwieńczone sukcesem. Szkoła zawodowa okazała się placówką odpowiadającą na potrzeby mieszkańców nie tylko gminy Kosów, a wzrastająca liczba uczniów oraz absolwenci są tego potwierdzeniem.

Burmistrz Jan Słomiak, kierując słowa do młodzieży, zapewniał w imieniu władz samorządowych o staraniach w pozyskiwaniu i tworzeniu nowych miejsc pracy. Wielkimi słowami uznania i podziękowaniami za kierowanie szkołą i podejmowanie inicjatyw na jej rzecz została obdarzona także pani dyrektor.

Na ostatnie wspólne chwile wychowawczyni klasy pani Jolanta Onyśk przygotowała dla swoich podopiecznych prezentację multimedialną, będącą przypomnieniem i utrwaleniem dni spędzonych razem. Po tym głos zabrała Ewelina Pisarek, która w imieniu uczniów kończących szkołę zawodową podziękowała za naukę i opiekę oraz zaprosiła wszystkich na skromny poczęstunek.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: wtorek, 04 lipca 2017 12:24
 

Egzamin z kwalifikacji - część pisemna

Email Drukuj PDF

We wtorek, 20 czerwca 2017 roku, w naszej szkole miało miejsce historyczne wydarzenie. Odbył się, pierwszy w historii szkoły, egzamin z kwalifikacji dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Do pierwszej - pisemnej części egzaminu przystąpiły kucharki (kwalifikacja T.06 Sporządzanie potraw i napojów) oraz operatorzy maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego (kwalifikacja T.02 Produkcja wyrobów spożywczych z wykorzystaniem maszyn i urządzeń).

 

Pozostali trzecioklasiści z ZSZ będą zdawali już wkrótce egzaminy w izbach rzemieślniczych

GALERIA!

Poprawiony: wtorek, 04 lipca 2017 12:34
 

Paintball

Email Drukuj PDF

W środę 14 czerwca uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Kosowie Lackim wzięli udział w wyjeździe na paintball.

Na tę formę aktywnego wspólnego spędzenia czasu zdecydowali się prawie wszyscy uczniowie klasy I ZSZ i wyposażeni w markery i zestawy kulek oraz zabezpieczeni dzięki maskom na twarz i specjalnym kombinezonom stawili się na polu paintballowym w Sokołowie Podlaskim. Różne scenariusze zabawy, zdobywanie flagi drużyny przeciwnej, obrona własnej, ukrywanie się przed strzałami kolegów i dokładne celowanie w tych, którzy wysunęli się spoza osłony zajęło uczniom kilka godzin. Było rewelacyjnie: dużo adrenaliny, planowania, sprawdzania różnych strategii, modyfikacji działań zespołowych.

Na koniec organizatorzy zapewnili uczestnikom gry możliwość regeneracji sił dzięki kiełbaskom pieczonym w ognisku.

Szkolnym organizatorem wyjazdu była dyrektor Hanna Przesmycka, a opiekunami grupy były panie Hanna Przesmycka i Maria Jasko.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 9 z 101

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości