Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Jak uczyć się efektywnie?

Email Drukuj PDF

 

Jak się uczyć, żeby się nauczyć? W jaki sposób przyswajać wiedzę, żeby osiągnąć oczekiwane rezultaty? Co zrobić, aby uczyć się skuteczniej, szybciej i przyjemniej? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące procesu uczenia się poszukiwali nasi uczniowie 21 maja podczas warsztatów prowadzonych przez panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim. Zajęcia rozpoczęły się od ankiety, dzięki której każdy mógł sprawdzić, czy jest wzrokowcem, czy słuchowcem, czy kinestetykiem. Znajomość bowiem własnego typu pamięci, indywidualnych predyspozycji pomaga w wyborze odpowiednich metod nauki i wpływa na jej skuteczność. Pracując w grupach, uczniowie zastanawiali się nad najważniejszymi składowymi efektywnego uczenia się: organizacją przestrzeni, motywacją, koncentracją, zarządzaniem czasem, właściwym odżywianiem, umiejętnością szybkiego czytania i znajomością technik zapamiętywania. Panie zapoznały też młodzież z piramidą Dale'a (trójkątem umiejętności zapamiętywania) i zwróciły uwagę na wartość aktywnego modelu uczenia się (np. udział w dyskusji) pozwalającego osiągnąć nawet próg 70%. Natomiast analiza tzw. krzywej zapominania uświadomiła uczniom znaczenie powtórek wiadomości. Temat warsztatów, choć znany już uczniom z wcześniejszych etapów, budzi ich ciągle zainteresowanie, co świadczy o potrzebie organizowania takich zajęć.

 

 

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: środa, 06 czerwca 2018 12:02
 

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin w Bułgarii

Email Drukuj PDF

20 maja w Warnie w Bułgarii odbyły się kolejne Mistrzostwa  Europy Karate Kyokushin, w których brała udział nasza nauczycielka Maria Jasko oraz, po raz pierwszy w zawodach tej rangi, nasza absolwentka Karolina Marczak.

Pani Jasko, mimo że po Mistrzostwach Świata borykała się z kontuzją, postanowiła wystartować również w tych zawodach.  Było warto - przegrywając tylko z aktualną Mistrzynią Świata, pani Maria zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce. Karolina Marczak znalazła się w pierwszej  dziesiątce  najlepszych zawodniczek w Europie, co jako debiut tej zawodniczki, rokuje bardzo dobrze na przyszłość.

Gratulujemy!

Wyjazd na zawody nie byłby możliwy bez wsparcia Pana Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki Jana Słomiaka oraz firmy "Mado" Pana Andrzeja Mroza i firmy "Staoil" z Kosowa Lackiego.

Bardzo dziękujemy.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 21:27
 

Zawiadomienie - Wiarygodna Szkoła

Email Drukuj PDF

E-mail i pismo, które otrzymał nasz organ prowadzący.

Dzień dobry,

pragnę poinformować, że po rekrutacji placówek w Państwa regionie, Ogólnopolskie Wyróżnienie otrzymuje Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego i  Branżowa Szkoła I Stopnia w Kosowie Lackim.

Program Wiarygodna Szkoła stanowi Ranking najlepszych szkół w całej Polsce. Nadany certyfikat jest gwarantem spełniania przez placówkę wysokich standardów edukacyjnych. Wyróżniona placówka, dzięki właściwemu poziomowi nauczania, osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, posiada ciekawą bazę i zapewnia młodzieży bezpieczeństwo.

 

Załączam certyfikat wyróżnionej szkoły oraz oficjalny list. Portfolio wszystkich uczestników naszego programu znajdą Państwo na stronie internetowej www.wiarygodnaszkola.pl w zakładce Laureaci oraz na naszym profilu na Facebooku.

 

Z poważaniem,

Marzena Pasek

List do organu prowadzącego.

 

 

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 07:44
 

Zebranie z rodzicami

Email Drukuj PDF

17 maja w naszej szkole odbyło się zebranie z rodzicami, podczas którego rodzice uczestniczyli w szkoleniu profilaktycznym. Dzięki uprzejmości policji oraz wykorzystaniu zawartości "walizki profilaktycznej" uczestniczący w zebraniu mogli zobaczyć, jak wyglądają popularne narkotyki oraz akcesoria używane przez osoby je przyjmujące.

Nie sposób przecenić korzyści z udziału w tego typu szkoleniu, w szczególności, że rodzice mogli brać próbki do rąk, oglądać, zadawać pytania, zapoznawać się z opisami itd.

Pomysłodawczynią szkolenia była dyrektor Hanna Przesmycka.

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 21:31
 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LAUR MICHAŁA ANIOŁA

Email Drukuj PDF

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie szkół zakwalifikowanych do ogólnopolskiego konkursu Laur Michała Anioła.

Szczegóły na stronie:

http://phavi.targikielce.pl/at/attachments/2018/0518/lista-zakwalifikowanych-szkol-i-placowek-oswiatowych.pdf

 


 

 


Strona 5 z 122

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości