Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

ANKIETA

Email Drukuj PDF

Bardzo prosimy o wypełnienie ANKIETY

https://goo.gl/forms/ILBX5STYTEGvdYm32

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 21 maja 2018 10:21
 

Mural

Email Drukuj PDF

Wewnątrz budynku Zespołu Szkół w Kosowie Lackim, na ścianie głównej klatki schodowej, pomiędzy parterem a pierwszym piętrem powstał piękny mural. Przedstawia Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego wybranych do grona Ojców Niepodległości Polski. Oprócz wizerunków narodowych bohaterów umieszczono ich podpisy, a całość spinają współczesne granice Polski.

Wybór Ojców Niepodległości nie jest przypadkowy. Wśród bohaterów przedstawionych na muralu jest artysta, są dyplomaci, żołnierze i politycy, a także działacze społeczni. Reprezentowali różne poglądy polityczne, różnili się przynależnością społeczną i religią, urodzili się pod różnymi zaborami. Mimo to potrafili zjednoczyć się wokół jednego, nadrzędnego celu: NIEPODLEGŁOŚCI. Nie oznaczało to, że we wszystkim byli zgodni i we wszystkim wzorowo współdziałali. Pozostali wierni własnym poglądom,

ale wykorzystując sprzyjające warunki zewnętrzne, poprowadzili Polaków ku WOLNOŚCI.

Mural "Ojcowie Niepodległości Polski" to kolejne działanie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim upamiętniające stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Droga do Niepodległości

Email Drukuj PDF

W Kosowie powstaje "Droga do Niepodległości".

W ramach projektu realizowanego przez Zespół Szkół w Kosowie Lackim na terenie przyszkolnym pojawiły się pierwsze elementy ścieżki edukacji historycznej zwanej "Drogą do Niepodległości", której utworzenie jest jedną z form uczczenia stulecia niepodległości.

Ścieżka ma służyć efektywnej edukacji historycznej i patriotycznej nie tylko uczniów Liceum i Szkoły Zawodowej.

Zgodnie z projektem na terenie przylegającym do budynku szkoły zostało posadzonych sto dębów  - drzewka szkoła otrzymała od Nadleśnictwa Sokołów Podlaski, a sadzili je i licealiści i uczniowie "zawodówki" i nauczyciele i inni pracownicy.

Poszczególne dęby wkrótce zostaną poświęcone wydarzeniom ważnym w historii Polski oraz lokalnej historii Kosowa. W wybór wydarzeń zostaną przede wszystkim zaangażowani uczniowie LO w Kosowie, ale też lokalni pasjonaci historii m.in. dzięki ankiecie on-line umożliwiającej wszystkim zainteresowanym zgłaszanie wydarzeń wartych umieszczenia na ścieżce, a następnie głosowanie na zgłoszone wcześniej wydarzenia w celu wyboru wydarzeń mających najistotniejsze znaczenie, ale też w celu zainteresowania

historią, zmotywowania do zgłębiania wiedzy historycznej, wywołania dyskusji. Link do ankiety wkrótce zostanie udostępniony na stronie internetowej i koncie facebook szkoły.

Każdy dąb otrzyma tabliczkę z informacją o tym jakiemu wydarzeniu jest poświęcony. Osoby indywidualne, instytucje, lokalni pracodawcy itp. mogą objąć opieką poszczególne drzewa.

Zgodnie z pomysłem autorów projektu ścieżka edukacyjna będzie wykorzystywana do prowadzenia edukacji historycznej oraz wychowania patriotycznego. Być może powstanie też audio przewodnik, który LO będzie udostępniać osobom zainteresowanym spacerującym Aleją Dębów.

Projekt "Droga do Niepodległości" został zgłoszony do Konkursu KO "Laur Michała Anioła" - na wyniki konkursu czekamy mając niewątpliwą nadzieję, że pomysł na powstanie ścieżki i jej wyjątkowe walory edukacyjne zostaną docenione.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Egzamin maturalny

Email Drukuj PDF

Maj to tradycyjnie miesiąc bardzo wytężonej pracy dla uczniów klas III LO.

W tym roku również, już od piątku 4 maja, licealiści zdają egzaminy zwane "egzaminami dojrzałości". Oprócz obowiązkowych z języka polskiego i matematyki dominuje w tym roku geografia, a wśród języków obcych zdecydowanie język angielski. Język polski, matematykę, biologię czy język angielski na poziomie rozszerzonym wybrali nieliczni pasjonaci.

Za maturzystów trzymamy kciuki do 21 maja, a wyniki poznamy już 3 lipca.

Zdjęcia!

 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Email Drukuj PDF

3 maja 2018 roku, jak co roku, uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: poczet sztandarowy LO wraz z opiekunem SU p.Jolantą Onyśk, uczniowie klas mundurowych oraz dyrektor Hanna Przesmycka.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św. za Ojczyznę celebrowana w Kościele Parafialnym NNMP w Kosowie. Następnie odbył się przemarsz ulicami miasta i składanie kwiatów pod pomnikami upamiętniającymi ważne dla historii osoby i wydarzenia - w składaniu kwiatów uczestniczyli uczniowie z klas I i II LO o "profilu" wojskowym. W dalszej części w budynku MGOK w Kosowie miała miejsce uroczysta Akademia. Na koniec wszyscy byli zaproszeni na strażacką grochówkę z wojskowej kuchni polowej.

W uroczystościach licznie wzięli też udział druhny i druhowie z OSP obchodząc wigilię święta swojego patrona św. Floriana - w szeregach strażaków również stanęli uczniowie i absolwenci naszej szkoły.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 8 z 124

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości