Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Prezent od Prezydenta RP

Email Drukuj PDF

W podziękowaniu za udział w tegorocznej edycji projektu Prezydenta RP "Narodowe czytanie" nasza szkoła otrzymała piękny egzemplarz "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego z dedykacją podpisaną przez Panią Prezydentową.

Czujemy się zaszczyceni tak wyjątkowym i bardzo dla nas cennym prezentem.

Książkę można obejrzeć w gablocie na holu głównym na piętrze.

 

Dzień Otwarty na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym

Email Drukuj PDF

15 grudnia uczniowie wszystkich klas liceum, szkoły zawodowej i branżowej udali się na wycieczkę do Siedlec. Pierwszym i priorytetowym punktem programu był Dzień Otwarty na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Uczniowie mieli okazję, aby zwiedzić budynek przy ulicy Żytniej, w którym mieści się Wydział Humanistyczny, w szczególności pracownie artystyczne, mogli porozmawiać ze studentami różnych kierunków studiów oraz zapoznać się z aktualną ofertą uczelni.

Następnie uczniowie z Kosowa poznawali podstawy języka migowego podczas zajęć warsztatowych. Każdy uczeń zamigał swoje imię, co okazało się wcale nie takie łatwe. W praktyce przekonaliśmy się, że alfabet migowy jest różny dla różnych języków i, podobnie jak w językach mówionych, mały błąd może kompletnie zmienić znaczenie wyrazu czy też wyrażenia.

Kolejnym punktem wycieczki, nieco enigmatycznym, był wykład, podczas którego spacerowaliśmy wraz z bohaterem powieści Bolesława Prusa Stanisławem Wokulskim po ulicach Warszawy. Niestety, nie udało nam się spotkać pięknej Izabeli.

Po części naukowej nadszedł czas na chwile wytchnienia na tafli siedleckiego lodowiska.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: środa, 10 stycznia 2018 13:57
 

Mikołajki 2017

Email Drukuj PDF

6 grudnia w LO i szkole zawodowej, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, obchodzone było Mikołajkowe Święto.

W tym roku Zarząd SU napisał list do Świętego Mikołaja, który to złożył na ręce dyrektor szkoły Hanny Przesmyckiej. Oryginalny pomysł bardzo spodobał się Mikołajowi, więc postanowił spełnić prośbę zawartą w liście, a że nie był to, jak pisali uczniowie w liście, kryty basen a tylko słodki upominek, wczesnym rankiem 6 grudnia w szkole pojawił się ogromny tort, który został rozdzielony pomiędzy uczniów.

Było słodko i bardzo rodzinnie.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski "Owocowy Raj"

Email Drukuj PDF

6 grudnia 2017 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski "Owocowy Raj" zorganizowany w Ostrowi Mazowieckiej.

Wśród dziesięciu uczestniczek konkursowych zmagań była Julia Zawistowska, która reprezentowała Zasadniczą Szkołę Zawodową w Kosowie Lackim.

Choć Julka była jedną z najmłodszych uczestniczek i do tego z najkrótszym stażem zawodowych, to radziła sobie bardzo dobrze ze spokojem czesząc i stylizując swoją modelkę zgodnie z tematem konkursu.

Jury, na czele którego stał przedstawiciel firmy "Fale, loki, koki" - głównego sponsora wydarzenia, doceniło pracę naszej młodej fryzjerki i wyróżniło wykonaną stylizację.

Julka do zawodów przygotowywała się w salonie fryzjerskim swojej pracodawczyni - pani Sylwii Grzymała, a na konkurs dotarła wraz z dyrektorem Zespołu Szkół - panią Hanną Przesmycką.

 

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: środa, 13 grudnia 2017 13:47
 

187. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego

Email Drukuj PDF

Uroczystą akademią z racji Powstania Listopadowego rozpoczęliśmy w naszej szkole przygotowania do przypadającej w 2018 roku -- 100. rocznicy Niepodległej. Celem projektu jest pogłębienie wiedzy o burzliwej historii naszej Ojczyzny i jej drodze ku niepodległości. Pragniemy m.in. poprzez organizację akademii, apeli, programów nadawanych przez szkolny radiowęzeł oraz wydanie specjalnych dodatków do gazetki szkolnej przypominać wydarzenia i ważne postaci historyczne, o których każdy Polak wiedzieć powinien. Kultywowanie tradycji i pamięci jest naszym obowiązkiem.

Stąd też obchody 187. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego w naszej szkole miały wyjątkowy charakter. O tym wielkim, choć tragicznie zakończonym zrywie niepodległościowym przypomnieli nam uczniowie klasy I i II PLO. W przygotowanym przez nich programie zostały przywołane wydarzenia nocy listopadowej 1830 roku i najważniejsze bitwy w okresie powstania listopadowego (1830 – 1831). Podkreślona została ogromna jego rola w podtrzymaniu świadomości narodowej i uczuć patriotycznych Polaków pozbawionych Ojczyzny. Dzięki m.in. poświeceniu tych powstańców dziś możemy cieszyć się wolnością i im oddajemy cześć.

Więcej zdjęć w GALERII!


 


Strona 8 z 109

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości