Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Kolejny wielki sukces kolarski Elizy z naszego "ogólniaka"

Email Drukuj PDF

3 maja w Mońkach został rozegrany II  Ogólnopolski Wyścig Kolarski z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

W kategorii Juniorek Eliza Steć z klasy I LO zajęła wysokie 2. miejsce w wyścigu na  dystansie 46 km.

Następny start naszej utalentowanej uczennicy odbędzie się 13-14 maja w Lurtach podczas Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego dookoła Jeziora Luterskiego.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: poniedziałek, 15 maja 2017 20:58
 

Matura 2017

Email Drukuj PDF

W LO w Kosowie Lackim rozpoczęły się egzaminy maturalne.
W 2017 roku do egzaminu dojrzałości przystępuje prawie 40 absolwentów.

Matury rozpoczęły się w czwartek 4 maja, a zakończą się 23 maja.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia i za wszystkich trzymamy kciuki - samych "setek" ze wszystkich egzaminów!!!.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: wtorek, 09 maja 2017 13:19
 

Święto Konstytucji 3 maja

Email Drukuj PDF

3 maja nasza szkoła wzięła udział w gminnych uroczystościach obchodów 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Zespół Szkół w Kosowie reprezentowany był przez poczet sztandarowy pod opieką pani Jolanty Onyśk oraz przez dyrektora szkoły Hannę Przesmycką, innych pracowników, uczniów i tegorocznych maturzystów.

W samo południe wszyscy spotkali się przed kościołem parafialnym w oczekiwaniu na strażaków z OSP z terenu całej gminy, którzy wspólnie przybyli przy dźwiękach muzyki marszowej wraz ze swoimi sztandarami.

Po mszy świętej za Ojczyznę i za strażaków z racji wigilii ich święta poczet sztandarowy LO wraz z pocztami sztandarowymi innych szkół, druhnami i druhami strażakami, włodarzami Gminy, mieszkańcami i przybyłymi  gośćmi przeszedł ulicami miasta i uczestniczył w składaniu kwiatów pod trzema pomnikami  znajdującymi się w centrum Kosowa.

 

Dalsze uroczystości odbywały się w budynku MGOK. Zebrani wysłuchali okolicznościowego przemówienia Burmistrza Kosowa Jana Słomiaka oraz montażu słowno-muzycznego w wykonaniu pracowników ośrodka kultury.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: poniedziałek, 15 maja 2017 21:09
 

POŻEGNANIE ABITURIENTÓW

Email Drukuj PDF

W ostatni piątek kwietnia pożegnano trzecioklasistów Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Kosowie Lackim, a wśród nich pierwszy rocznik ,,mundurówki”.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: ks. Tomasz Pełszyk - proboszcz kosowskiej parafii, Jan Słomiak - Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki, Stanisław Kuziak - Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki, Longina Oleszczuk - radna powiatowa, kierownik w UMiG Kosów Lacki, rodzice uczniów klas trzecich, uczniowie LO i ZSZ, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

Na początku dyrektor szkoły Hanna Przesmycka powitała wszystkich obecnych. Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Uczniowie klasy III, wchodzący w skład pocztu sztandarowego, przekazali sztandar szkoły swoim młodszym następcom z klas I i II LO, a ci zobowiązali się go otaczać należnym szacunkiem.

Następnie przyszedł czas na przemówienia. Pani dyrektor szkoły dokonała podsumowania trzech lat nauki. Podziękowała trzecioklasistom za wspólne działania, podkreśliła sukcesy i osiągnięcia oraz udzieliła ostatnich wskazówek, życząc sukcesów na maturze. Ciepłe słowa i życzenia padały również z ust zaproszonych gości. W imieniu rodziców głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Sachajska, która podziękowała za współpracę oraz wiedzę przekazaną uczniom, a im samym życzyła sukcesów w dorosłym życiu. Wychowawcy klas trzecich p. Sylwia Skonieczna i p. Adam Młyński przypomnieli uczniom najciekawsze – ich zdaniem - zdarzenia udzielili ostatnich rad i życzyli powodzenia na egzaminie maturalnym.

Potem rozdano nagrody i dyplomy najbardziej wyróżniającym się trzecioklasistom. Liczna grupa absolwentów otrzymała z rąk dyrektor pani Hanny Przesmyckiej pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe - za wyniki w nauce, za wzorową frekwencję, działalność na rzecz szkoły, pełnione funkcje społeczne, sukcesy sportowe oraz inne osiągnięcia. Od przedstawicieli organu prowadzącego absolwenci otrzymali listy gratulacyjne. Dodatkowo - zgodnie z tradycją szkoły - pani dyrektor wręczyła im długopisy, dołączając życzenia powodzenia na maturze.

Po oficjalnej części głos zabrali uczniowie klasy II PLO. Dla opuszczających szkołę swoich starszych kolegów przygotowali program artystyczny, w którym nie zabrakło zarówno humoru, jak i poważnych treści.

Jak zwykle wiele wzruszeń wywołały prezentacje przygotowane przez wychowawców klas trzecich. Zdjęcia przypomniały ważne wydarzenia szkolne akademie i apele, wycieczki i wyjazdy, realizowane projekty, zawody i konkursy, spotkania integracyjne, rywalizacje sportowe i wiele innych.

Na zakończenie uroczystości głos zabrały przedstawicielki uczniów kończących szkołę: Karolina Marczak i Paulina Wyszomierska. W swym wystąpieniu podziękowały za wszystko nauczycielom, a w szczególności swoim wychowawcom.

 

Uroczystość zakończyła się wspólnym spotkaniem przy herbatce i torcie.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: poniedziałek, 15 maja 2017 21:11
 

Biegające dyktando

Email Drukuj PDF

W czwartek 27 kwietnia uczniowie klas trzecich z okolicznych szkół gimnazjalnych mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie, który łączył w sobie elementy języka obcego i wychowania fizycznego. Konkurs pod nazwą „Biegające dyktando” został zorganizowany przez nauczycielkę języka rosyjskiego p. Justynę Krysiak i nauczycielkę języka angielskiego p. Beatę Maseko. Zadanie konkursowe polegało na jak najdokładniejszym przepisaniu tekstu dyktanda. Uczniowie mieli za zadanie zapamiętać na korytarzu i następnie w klasie napisać zapamiętane wyrazy, frazy, zdania. Zadanie, choć mocno ograniczone czasowo, sprawiło wszystkim wiele frajdy. Zwycięzcą konkursu z języka rosyjskiego został uczeń kosowskiego gimnazjum Radosław Trąba. Z języka angielskiego wyłoniona aż 4 zwycięzców: Wyszomierski Maciej i Wojtkowski Adam – uczniowie gimnazjum z Kosowa Lackiego i Russjan Aleksandra i Zawadzka Dominika – uczennica z gimnazjum w Skibniewie.

Dziękujemy za obecność i zapraszamy za rok!

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: wtorek, 09 maja 2017 10:40
 


Strona 8 z 95

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości