Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Narodowe Czytanie 2020

Email Drukuj PDF

Społeczność Zespołu Szkół już od lat uczestniczy w Narodowym Czytaniu, akcji propagującej znajomość literatury polskiej. W naszej szkole tradycyjnie biorą w niej udział nauczyciele, uczniowie i pracownicy niepedagogiczni. W tym roku wspólne czytanie odbyło się u nas 4 września i przebiegało nieco inaczej niż w latach poprzednich. Z uwagi na sytuację epidemiczną i zalecenia sanitarne konieczne były takie rozwiązania organizacyjne, które zapewniłyby bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom wydarzenia. Na jego miejsce wybrano tym razem przestronny hol. W celu zachowania wymaganego odstępu między osobami (1,5 m) społeczność szkolną podzielono na dwie grupy – licealistów i uczniów szkoły branżowej. Każda z nich przez około 20 minut przypominała sobie, znaną z wcześniejszego etapu edukacji, ,,Balladynę” - utwór J. Słowackiego wybrany do dziewiątej odsłony akcji pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Najpierw czytali licealiści, a po nich – na następnej lekcji – uczniowie branżówki. Mamy nadzieję, że wspólna lektura wybitnego dzieła polskiego romantyzmu - mimo reżimu sanitarnego - sprawiła wszystkim przyjemność i zachęciła do poznawania innych tekstów polskiej klasyki.

 

Rozpoczęcie roku szkonego 2020/2021

Email Drukuj PDF

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. Z racji panującej w kraju pandemii uroczystość miała nieco inny przebieg. W naszej szkole zamiast tradycyjnego ogólnoszkolnego powitania odbyły się klasowe spotkania z Panią Dyrektor oraz wychowawcami bądź innymi nauczycielami zgodnie z ustalonym wcześniej porządkiem.

Po spotkaniach w szkole uczniowie i nauczyciele indywidualnie udali się do kościoła parafialnego na Mszę Świętą, sprawowaną w ich intencji.

Gorąco witamy pierwszoklasistów obu szkół (LO i BSI). Zapewniamy wsparcie i pomoc nie tylko podczas pierwszych dni w szkole, ale też przez cały okres nauki.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i innym pracownikom Szkoły życzymy powodzenia oraz wytrwałości, cierpliwości i wyrozumiałości w nowym roku szkolnym.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

Email Drukuj PDF
Zapraszamy 1 września 2020 roku na inaugurację roku szkolnego 2020/2021
klasy II i III
BS:
8.30 - 9.00 spotkanie ogólne na holu na piętrze - informacje organizacyjne
9.00 - 9.30 spotkania z wychowawcami/nauczycielami - zajęcia integracyjne
LO:
8.30 - 9.00 spotkania z wychowawcami/nauczycielami - zajęcia integracyjne
9.00 - 9.30 spotkanie ogólne na holu na piętrze - informacje organizacyjne
klasy I LOP i I BSP
8.00 - 8.30 spotkanie ogólne na holu na piętrze - sprawy organizacyjne
8.30 - 9.30 spotkania z wychowawcami/nauczycielami, w tym zapoznanie z dziennikiem elektronicznym oraz podstawową dokumentacją szkolną oraz zajęcia integracyjne
WSZYSCY 10.00 - 11.00 Msza Św.w kościele w Kosowie (przejście indywidualne)
Uczniowie przebywający w szkole proszeni są o zachowywanie dystansu społecznego oraz o zdezynfekowanie rąk przy wejściu do szkoły.

Ze względów bezpieczeństwa do szkoły zapraszamy uczniów bez rodziców i innych osób towarzyszących.

 

Informacja dla uczniów BS

Email Drukuj PDF

Informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 zajęcia w szkole dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia w Kosowie Lackim będą się odbywały:

- w poniedziałki, wtorki i środy dla wszystkich oddziałów po szkole podstawowej,
- w czwartki i piątki dla wszystkich oddziałów po gimnazjum.
 

Stypendium obiadowe

Email Drukuj PDF
Uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim, których łączny średni miesięczny dochód netto na osobę w rodzinie nie przekracza 1000zł (bez 500+) mogą ubiegać się o STYPENDIUM OBIADOWE (potrzebna dokumentacja potwierdzająca dochód).

Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenia do dyrektora ZS do 20 września 2020 roku.

 


Strona 8 z 166

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 111 gości