Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Podziękowanie

Email Drukuj PDF

Dnia 27 listopada 2019 roku otrzymaliśmy od Pana Prezydenta podziękowania za udział w akcji "Narodowe Czytanie 2019", kolejną flagę oraz książkę z nowelami.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Uroczystości pogrzebowe

Email Drukuj PDF

W sobotę 23 listopada przedstawiciele Zespołu Szkół w Kosowie Lackim wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych kaprala Edwarda Iwanowskiego ps. "Szatan", który został zastrzelony w 1944 roku i pochowany w miejscu, w którym zginął - na polu w Telakach. Po 75 latach po ekshumacji kapral spoczął na cmentarzu w Kosowie.

Podczas uroczystości szkołę reprezentował poczet sztandarowy i klasa mundurowa oraz dyrektor Hanna Przesmycka i nauczyciele oraz rodzice uczniów.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: środa, 27 listopada 2019 10:53
 

Próbna Matura z Operonem

Email Drukuj PDF

Od 19 do 22 listopada licealiści pisali matury próbne z OPERONEM: z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, języka rosyjskiego, biologii i geografii.

 

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Dyplom za udział w programie Dzień Przedsiębiorczości 2019

Email Drukuj PDF

Dyplom

Poprawiony: środa, 20 listopada 2019 09:36
 

Spotkanie z przedstawicielami EDU4u

Email Drukuj PDF

Czy studia w Wielkiej Brytanii to nierealne marzenie dla ucznia z Kosowa? Czy nas może go być na to stać? Czym się różni studiowanie w WB od studiowania w Polsce?

Na te i wiele innych pytań można było uzyskać odpowiedź 13 listopada 2019 roku od goszczących w naszej szkole Polaków aktualnie studiujących w Wielkiej Brytanii, przedstawicieli EDU4u.

Z przyjemnością zapoznaliśmy się z wykonaną przez naszych gości prezentacją. Z przyjemnością usłyszeliśmy, że kryteria naboru na Uczelnie w WB są do spełnienia przez wielu uczniów i absolwentów naszego LO, zwłaszcza przez ludzi z pasją, a takich wśród nas jest wielu. Angielskie Uniwersytety kształcą na bardzo wielu kierunkach, a ich dodatkowym atutem jest duży rynek pracy, nastawienie na praktyczną naukę wybranego zawodu, doskonalenie języka angielskiego, kontakt z ludźmi całego świata. Proces rekrutacyjny też jest prosty. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.edu-4u.uk.

A czy warto zdecydować się na wyjazd z kraju i rozłąkę z rodziną i aplikować na studia za granicą - to już każdy licealista powinien rozważyć we własnym sumieniu.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 8 z 153

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości