Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Konkurs fryzjerski

Email Drukuj PDF

26 kwietnia uczennica klasy I Branżowej Szkoły I Stopnia w Kosowie Lackim, Zuzanna Jakubik, wzięła udział w pierwszym w swoim życiu zawodowym konkursie fryzjerskim.

Rywalizacja odbywała się w Ciechanowcu w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza.

Była to już VII edycja Regionalnego Konkursu Fryzjerstwa Artystycznego. Tym razem tematem przewodnim był "Bal debiutantek".

Zuzia, mimo, że fryzjerstwa uczy się zaledwie od kilku miesięcy, przygotowała ciekawą fryzurę. Zadbała też, korzystając z pomocy swojej pracodawczyni, u której uczy się zawodu, o właściwy makijaż i strój swojej modelki.

Nie sposób też przecenić wkładu Marty Andrzejczuk - uczennicy LO w Kosowie, która nie tylko swoją urodą, ale też elegancją i odwagą doskonale prezentowała pracę swojej koleżanki fryzjerki.

Szanse pierwszoklasistki w grupie zdominowanej przez dwa lub trzy lata starsze koleżanki po fachu zapewne nie były wyrównane, ale zdobyte doświadczenie zapewne Zuzia wykorzysta w kolejnych latach i, kto wie, być może już następnym razem oprócz doświadczenia przywiezie z zawodów nagrody i wyróżnienia.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Obchody Światowego Dnia Ziemi

Email Drukuj PDF

Dnia 20 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół w Kosowie Lackim odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi. W tym roku przebiegał on pod hasłem "End Plastic Pollution", czyli „Koniec zanieczyszczeniom plastikiem” i dotyczył problemu zanieczyszczenia planety plastikowymi odpadami.

Na ten wyjątkowy dzień uczniowie klas I i II PLO przygotowali plakaty oraz interesujące prezentacje pt.: „Moje codzienne działania, a ochrona środowiska”, aktywnie włączając się w promocję działań na rzecz przyrody w naszym najbliższym otoczeniu. Wszyscy uczestnicy akademii po zapoznaniu się z informacjami o najważniejszych problemach związanych w dzisiejszych czasach z ochroną środowiska oraz z propozycjami na ich rozwiązanie, mogli w bezpośredni sposób włączyć się w obchody Światowego Dnia Ziemi. W tym celu otrzymali kolorowe kartki, na których zapisali własne propozycje działań na rzecz przyrody, pamiętając o tym, że nawet najdrobniejsze działania w skali światowej mogą przyczynić się do poprawy stanu jakości środowiska naturalnego.

Na zakończenie wszyscy autorzy prezentacji i plakatów otrzymali zaświadczenia uczestnictwa w działaniach promocyjnych na rzecz ochrony przyrody i pamiątkowe nagrody ufundowane przez panią dyrektor Hannę Przesmycką.

Za zaangażowanie wszystkim uczniom bardzo dziękujemy.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Zebranie z rodzicami

Email Drukuj PDF

ZEBRANIE RODZICÓW UCZNIÓW

ZESPOŁU SZKÓŁ W KOSOWIE LACKIM

Publicznego Liceum Ogólnokształcącego

oraz Branżowej Szkoły I Stopnia

z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej

odbędzie się

w czwartek 17 maja 2018 roku

od godz.16:15

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami podczas zebrania zostanie zaprezentowana profilaktyczna walizka edukacyjna

 

Poprawiony: piątek, 11 maja 2018 10:15
 

Strzelnica

Email Drukuj PDF

20 kwietnia uczniowie klas mundurowych PLO uczestniczyli w wyjeździe na strzelnicę.

Po zapoznaniu z Regulaminem strzelnicy oraz po szczegółowym przeszkoleniu uczniowie, wykorzystując ostrą amunicję, mogli wypróbować swoją celność, ale też i  odwagę.

Na pamiątkę wszyscy strzelający zabrali tarcze, do których celowali.

Wielu uczniów, zarówno chłopców jak i dziewcząt, było bardzo zadowolonych z uzyskanych wyników. Celne trafienia z wykorzystaniem różnej broni stanowiły potwierdzenie wysokich umiejętności strzelających.

Wyjazd na strzelnicę, podczas którego "mundurowym" towarzyszyła dyrektor Hanna Przesmycka i sierżant Paweł Grelik, odbywał się w ramach edukacji wojskowej i był sfinansowany ze środków pozabudżetowych szkoły.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Kolejny wielki sukces naszej "Pani od wf"

Email Drukuj PDF

Nauczyciel Zespołu Szkół w Kosowie Lackim, pani Maria Jasko, odniosła kolejny wielki sukces na światową skalę.

Podczas odbywających się pod koniec kwietnia Mistrzostw Świata w karate zajęła 4  miejsce, najwyższe wśród wszystkich zawodniczek z Europy.

Pani Jasko w tym roku zmieniła kategorię wagową i po raz pierwszy startowała w grupie do 65 kg od razu odnosząc tak znaczący sukces. Dlatego też zapowiada, że "Jeszcze trochę pracy, a na pewno w przyszłym roku będzie DUŻO wyżej." - w co wszyscy wierzymy. Wraz z nią w zawodach w tej kategorii wzięło udział dwadzieścia trzy najlepsze zawodniczki z całego świata.

Kolejny  sprawdzian już w maju w Bułgarii  na Mistrzostwach Europy.

Pani Maria Jasko nie tylko godnie reprezentuje nasz kraj i swój klub. Będąc w Japonii promowała również miasto Kosów Lacki i naszą szkołę, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 2 z 117

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości