Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Konkurs Senatu RP

Email Drukuj PDF

W 2018 r. przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach jubileuszowych obchodów, pod patronatem marszałka Senatu RP Kancelaria Senatu zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały - nasza duma”, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Temat prac - polskie godło - szczególnie bliski okazał się, co nie było niespodzianką, uczniom naszego "ogólniaka", który nosi zaszczytne imię Orła Białego.

Podczas szkolnego etapu  konkursu najbardziej spodobała się praca Beaty z klasy III LO i to ona trafiła do biura Senatora Waldemara Kraski, które organizuje etap okręgowy konkursu.

Kibicując Beacie i naszej szkole czekamy na wyniki mając nieśmiałą nadzieję na udział naszej uzdolnionej plastycznie licealistki w etapie ogólnopolskim, który już w kwietniu.

 

Poprawiony: środa, 14 marca 2018 10:38
 

8 marca

Email Drukuj PDF

W naszym szkolnym kalendarzu uroczystości 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka. Połączenie tych dwóch świąt sprawia, że wszyscy otrzymują życzenia i skromny upominek. O wesołą atmosferę tego dnia dba Samorząd Uczniowski - gospodarz uroczystości, który w tym roku poczęstował nas cukierkami i dawką humoru z repertuaru znanego z ekranu telewizyjnego kabaretu. Do tego dołączył wiązankę muzycznych przebojów.

Zadowolenie widoczne na twarzach młodszych i starszych uczestników wydarzenia świadczyło, że przygotowany przez Samorząd Uczniowski program podobał się.

Oby uśmiech towarzyszył wszystkim przez cały rok!


 

Darmowy program do rozliczania PIT-ów

Email Drukuj PDF

Udostępniamy DARMOWY program do rozliczenia PIT-ów. Program automatycznie oblicza 1% podatku i wpisuje numer KRS Stowarzyszenia, poprzez które nasza szkoła zbiera środki w ramach akcji 1%. Prosimy o wpisanie w rubryce „Cel szczegółowy”: PLO w Kosowie Lackim.

Program znajduje się pod linkiem: https://program.pity365.pl/spsm.

 

CERTYFIKAT WIARYGODNA SZKOŁA

Email Drukuj PDF

Pełna wersja CERTYFIKATU!

Poprawiony: poniedziałek, 12 marca 2018 14:23
 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Email Drukuj PDF

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca i poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Święto ustanowione zostało z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a jego data wiąże się z egzekucją wojskowych dokonaną 1 marca 1951 roku. Tego dnia zamordowano siedmiu członków Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Podobnie jak w latach ubiegłych nasi uczniowie uczestniczyli w gminnych obchodach tegoż święta. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych miejscowych szkół oraz uczniów klas mundurowych. Następnie odbył się przemarsz pod pomnik „Żołnierzy Wyklętych”, przy którym honorową wartę pełnili nasi mundurowi. Oni także asystowali przy składaniu wieńców.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 2 z 109

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości