Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Warsztaty dla rodziców i nauczycieli

Email Drukuj PDF

Warsztaty dla rodziców i nauczycieli

pt: ,,Pokonać stres i lęk”

odbędą się 30 listopada 2017 roku (czwartek)

w sali multimedialnej

od godz. 1600 do 1700

Poprawiony: czwartek, 30 listopada 2017 08:42
 

Wigilia bez granic 2017

Email Drukuj PDF

Ulotka - Wigilia bez granic 2017

 

Porozumienie o współpracy z WKU w Siedlcach

Email Drukuj PDF

22 listopada 2017 roku dyrektor Hanna Przesmycka podpisała, w imieniu Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Kosowie Lackim, POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY z Wojskową Komendą Uzupełnień w Siedlcach.

Siedleckie WKU reprezentował ppłk Michał Oździński.

Efektem zawartego Porozumienia mają być wspólne działania na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem umacniania etosu oraz kultywowania chlubnych tradycji Wojska Polskiego jak też integracja środowiska żołnierskiego i młodzieży szkolnej, w szczególności uczniów "klas mundurowych".

Poprzednie Porozumienie pomiędzy stronami zawarte było w 2014 roku.Poprawiony: wtorek, 28 listopada 2017 22:31
 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Email Drukuj PDF

20 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka oraz 28. rocznicę uchwalenia przez ONZ Konwencji o Prawach Dziecka. Podczas apelu uczniowie uporządkowali swoją wiedzę związaną z historią powstania dokumentu, najważniejszymi prawami, jakie im przysługują oraz sposobami szukania pomocy (numerami telefonów zaufania). Wspomniano też o Januszu Korczaku, który był prekursorem praw dziecka. W prezentacji multimedialnej wykorzystano materiały ze strony Rzecznika Praw Dziecka.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Kosowskie "Oskary" rozdane

Email Drukuj PDF

W niedzielę 19 listopada odbyła się w Kosowie niezwykła gala. Był to Pokaz Talentów dzieci i młodzież w różnym wieku - od przedszkolaków po pełnoletnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży gminy Kosów Lacki. Pokaz prowadziła Prezes Stowarzyszenia pani Hanna Przesmycka.

Budynek kosowskiego MGOK wypełniła bardzo licznie przybyła publiczność tak, że trudno było nawet o miejsca stojące na widowni. Na scenie zaś, w różny sposób, pojawiła się ponad setka dzieci i młodzieży.

Najmłodsi mieszkańcy Gminy Kosów Lacki prezentowali bardzo różnorodne talenty: tańczyli, śpiewali, grali, recytowali, na nagraniach prezentowane były talenty sportowe, prace plastyczne, fotografie, robótki ręczne itd., a wszystko to z dumą oglądali nie tylko rodzice, dziadkowie i inni członkowie rodzin oraz nauczyciele i instruktorzy, ale też włodarze Gminy zarówno świeccy jak pan Jan Słomiak - Burmistrz Kosowa i pan Stanisław Kuziak - Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki, jak i duchowni na czele z Księdzem Proboszczem Tomaszem Pełszykiem.

Komisja Konkursowa, w skład której wchodzili przedstawiciele wszystkich kosowskich placówek oświatowych: pani Grażyna Niemierka - dyrektor Szkoły Podstawowej, pani Hanna Materska z Gminnego Przedszkola, pani Jolanta Onyśk - nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz pani Danuta Wolska - przedstawicielka Burmistrza, przydzieliła nagrody główne, nagrody oraz wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy Pokazu otrzymali za udział liczne nagrody rzeczowe, a pan Burmistrz Jan Słomiak dodatkowo sfinansował dla wszystkich słodkie upominki.

Nagrody główne i piękne duże puchary otrzymali:

z Gminnego Przedszkola w Kosowie Lackim:

- grupa "Słoneczka"  za talenty taneczne,

ze Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi:

- Aleksandra Szymańska za wyjątkową grę na pianinie,

- Zuzanna Marchel za talent wokalny,

- Dobromiła Latos za talent fotograficzny,

- duet taneczny Kinga Wyszomierska i Iga Stefańczyk,

- Ewelina Laskowiecka za wyjątkowy talent w wykonywaniu "cudeniek" z papieru,

- Katarzyna Zych za talent wokalny,

- Ewelina Krzymowska za talent wokalny,

z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kosowie Lackim:

- Eliza Steć za wyjątkowy talent sportowy.

Nagrody drugiego stopnia i puchary otrzymali:

ze Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi:

- Szymon Rytel z grę na keyboard,

- Olga Szymczak za talent fotograficzny,

z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kosowie Lackim:

- Patrycja Stepnowska za talent wokalny,

- Beata Szymanik za rysunki ołówkiem.

Pokaz Talentów dzieci i młodzieży był dofinansowany w ramach projektu Stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży gminy Kosów Lacki przez Burmistrza Kosowa Lackiego.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 2 z 101

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości