Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018

Email Drukuj PDF

W sobotę 6 stycznia przedstawiciele naszej szkoły weszli w skład gminnego Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Kosowa spod budynku UMiG do kościoła parafialnego gdzie odbyła się uroczysta msza święta.

Uczeń klasy III LO - Jakub Prokopczuk, wraz z panem Burmistrzem Janem Słomiakiem i Przewodniczącym Rady Miasta panem Stanisławem Kuziakiem, był jednym z trzech króli.

Patrycja i Eliza z II LO oraz Mateusz z I LO stanowili orszaki królewskie - ich zadaniem było niesienie chorągwi za królami.

Opiekunami uczniów podczas wydarzenia były dyrektor Hanna Przesmycka i polonistka Jolanta Onyśk.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

 

Konkurs o zdrowym odżywianiu

Email Drukuj PDF

Dnia 3 stycznia 2018 r. w odbył się konkurs o zdrowym odżywianiu, którego celem było poszerzenie wiedzy wśród uczniów naszej szkoły na temat zdrowego odżywiania oraz wskazywanie i kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas I – III. Zadaniem uczestników w konkursie było jak najszybsze udzielenie odpowiedzi na 10 pytań z zakresu zdrowego odżywiania, z wykorzystaniem aplikacji Quizizz. Jednym z kryteriów był czas wykonania zadań, który miał wpływ na liczbę uzyskanych punktów. Ze względu na dużą liczbę uczestników i konieczność zalogowania się do systemu, uczniowie udzielali odpowiedzi wykorzystując zarówno komputery w pracowni informatycznej, jak i telefony z dostępem do Internetu.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Patrycja  (II LO), Iza (III LO)

II miejsce: Damian (II LO)

III miejsce: Agata (III LO)

Uczniom, którzy zwyciężyli serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: piątek, 09 marca 2018 11:11
 

KOLEJNE WARSZTATY SAVOIR – VIVRE PRZY STOLE

Email Drukuj PDF

Nowy rok uczniowie naszej szkoły rozpoczęli bardzo aktywnie. Już we wtorek 2 stycznia po lekcjach wzięli udział w warsztatach nakrywania i podawania do stołu zorganizowanych w sali weselnej państwa Jurkowskich w Kosowie Lackim.

Podczas kilkugodzinnych zajęć uczestnicy warsztatów zgłębiali tajniki profesjonalnego przygotowania stołu dla gości oficjalnego przyjęcia oraz tzw. stołu kawowego. Szkolenie miało charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny, przy czym ważna była zarówno obsługa gości w roli kelnera jak też bycie obsługiwanym i właściwe zachowanie przy stole w roli gościa oficjalnego przyjęcia.

Prowadzący warsztaty profesjonalista chętnie dzielił się z uczestnikami zajęć nie tylko wiedzą książkową, ale też doświadczeniami z wieloletniej pracy w zawodzie kelnera podczas mniej lub bardziej oficjalnych przyjęć oraz pracy w restauracji.

Uczniowie wyszli z zajęć bardzo zadowoleni.

 

Teraz czekają na możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.

Więcej zdjęć w GALERII!

Poprawiony: środa, 10 stycznia 2018 14:26
 

Kolejny sukces Elizy

Email Drukuj PDF

Eliza Steć, uczennica II klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Kosowie Lackim w dniu 09.12.2017 r. w Pruszkowie odebrała nagrodę za zwyciestwo w Mazowieckiej Lidze Kolarskiej w kategorii Juniorka za rok 2017. Do ogólnej klasyfikacji challenge MZKOL brane były wyniki za 24 wyścigi ogólnopolskie i międzynarodowe, do których przygotował ją trener Czesław Ambroziak. Eliza zgromadziła najwięcej, bo aż 320 pkt reprezentując STC – OSiR Sokołów Podlaski.


 

SKŁADAMY ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

Email Drukuj PDF

Jak co roku tuż przed Bożym Narodzeniem przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz dyrektor szkoły, w imieniu całej społeczności szkolnej, złożyli życzenia świąteczno-noworoczne wszystkim współpracującym ze szkołą placówkom, instytucjom i lokalnym przedsiębiorcom.

Tym razem do życzeń dołączone zostały pamiątkowe bombki.

 

 


Strona 6 z 109

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości