Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

SPOTKANIE U BURMISTRZA

Email Drukuj PDF

Już od kilku lat na terenie Kosowa Lackiego trenują karatecy.

Od ponad roku zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz innych zainteresowanych prowadzone są przez Akademię Karate Yokozuna , której prezesem i założycielem jest medalistka Mistrzostw Świata, multimedalistka Mistrzostw Europy w Karate Kyokuzhin, a jednocześnie nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Kosowie Lackim - Maria Jasko.

Akademia Yokozuna, choć nie największa i istniejąca od roku ma na swoim koncie liczne i znaczące sukcesy: zdobyła już około 30 medali podczas prestiżowych zawodów ogólnopolskich, zajęła czołowe miejsca podczas Pucharu Polski, uzyskała dwa Wicemistrzostwa Europy oraz brązowy medal Mistrzostw Świata.

Prezes Maria Jasko, dumna z tak licznych sportowych osiągnięć swoich zawodników i własnych, nigdy nie zapomina o osobach i instytucjach wspierających Akademię.

Jedną z takich życzliwych osób jest pan Jan Słomiak, Burmistrz Kosowa Lackiego.

Chcąc podziękować panu Burmistrzowi karatecy z Akademii osobiście złożyli wizytę włodarzowi Kosowa. Zabrali ze sobą puchary i dyplomy, w zdobyciu których pan Słomiak miał pośrednio swój udział np. wspierając przejazd zawodników na zawody. Wśród karateków był uczeń Zespołu Szkół w Kosowie Lackim, Daniel Ostrowski, który choć krótko należy do Akademii osiąga znaczące sukcesy oraz absolwentka tej samej szkoły, Karolina Marczak, od wielu lat odnosząca wysokiej rangi sukcesy sportowe, a obecnie już trenerka młodszych zawodników. Grupie przewodziła sama Prezes Maria Jasko, a towarzyszyła dyrektor ZS Hanna Przesmycka i rodzice zawodników.

Już wkrótce przed karatekami kolejne znaczące sportowe rywalizacje: Maria Jasko wybiera się w kwietniu na zawody do Japonii, a Karolina Marczak chciała by wziąć udział w zawodach w Bułgarii.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Kolejna wizyta w gimnazjach

Email Drukuj PDF

6 kwietnia uczniowie klas gimnazjalnych z kolejnych miejscowości położonych wokół Kosowa Lackiego uczestniczyli w spotkaniach informacyjnych, podczas których prezentowana była oferta szkół ponadgimnazjalnych wchodzących w skład Zespołu Szkół w Kosowie Lackim.

Prezentacji dokonywała dyrektor Hanna Przesmycka, a towarzyszyli jej: nauczyciel wychowania fizycznego pani Maria Jasko oraz przedstawiciele licealistów z klas mundurowych.

Oferta ZS na rok 2018/2019 jest bardzo szeroka i na pewno każdy absolwent gimnazjum znajdzie coś dla siebie.

W szkole branżowej można będzie uczyć się w zawodach takich jak: rolnik, mechanik pojazdów samochodowych, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, elektryk, kucharz, fryzjer i wielu innych. W "ogólniaku" zaplanowana jest klasa "mundurowa" i "ogólna" z językiem angielskim.

O tym jakie są efekty edukacji wojskowej w kosowskim LO gimnazjaliści mogli się przekonać naocznie oglądając przygotowany przez Radka, Mateusza, Patrycję i Elizę pokaz umiejętności i wyposażenia wojskowego.

Kosowski Zespół Szkół zaprosił gimnazjalistów do siebie na Dzień Otwarty przygotowywany 25 kwietnia 2018 roku.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Wizyta w okolicznych gimnazjach

Email Drukuj PDF

Tegoroczną prezentację oferty kosowskich szkół ponadgimnazjalnych wśród uczniów okolicznych oddziałów gimnazjalnych uatrakcyjniał pokaz umiejętności wojskowych uczniów klasy I i II "mundurowej" oraz  pokaz wybranego umundurowania i wyposażenia wojskowego. Nie zabrakło odważnych gimnazjalistów, którzy brali do ręki broń wykorzystywaną przez licealistów podczas edukacji wojskowej, przymierzających ciężkie i mało wygodne kamizelki kuloodporne, maski przeciwgazowe czy ochronne kombinezony OP1.

Licealiści zachęcali młodszych kolegów do nauki w klasach "mundurowych". W Publicznym Liceum Ogólnokształcącym w Kosowie Lackim planowane jest ponowne utworzenie w przyszłym roku szkolnym klasy "ogólnej" i klasy "mundurowej" - wojskowej.

Zaś w Branżowej Szkole I Stopnia w Kosowie Lackim planowane jest utworzenie klasy wielozawodowej, w której uczniowie mogą uczyć się w takich zawodach jak rolnik, mechanik pojazdów samochodowych, elektryk, kucharz, fryzjer, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, ślusarz, elektromechanik itd.

Szeroka oferta Zespołu Szkół ponadgimnazjalnych w Kosowie Lackim cieszy się dużym zainteresowaniem tegorocznych uczniów klas trzecich gimnazjalnych, jest dostosowana do aktualnych zainteresowań uczniów kończących naukę w oddziałach gimnazjalnych, aktualnych preferencji rynku pracy i potrzeb lokalnych pracodawców - każdy gimnazjalista znajdzie tu coś dla siebie.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Zaproszenie

Email Drukuj PDF

 

Plakat

Poprawiony: poniedziałek, 09 kwietnia 2018 10:24
 

SPOTKANIE WIELKANOCNE

Email Drukuj PDF

W środę 28 marca cała szkolna rodzina Zespołu Szkół w Kosowie Lackim, tzn. uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy, spotkała się podczas tradycyjnego śniadania wielkanocnego.

Nie zabrakło dzielenia się święconym jajkiem, pachnącego żurku i babek wielkanocnych oraz świątecznej, rodzinnej atmosfery i świątecznych życzeń. Hol i stoły udekorowane były pisankami przygotowanymi przez uczniów podczas warsztatów zdobienia pisanek.

Gospodarzem wydarzenia była dyrektor Hanna Przesmycka oraz Samorząd Uczniowski, a nad całością wydarzenia czuwał ksiądz Adam Parzonka.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 6 z 117

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości