Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Szanuj, Kochaj, Chroń!

Email Drukuj PDF

 

"Szkoła pamięta"

Email Drukuj PDF

 

11 listopada

Email Drukuj PDF

W roku 2020 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości będziemy świętować inaczej niż zazwyczaj.

To bardzo ważne święto, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze, zatem prosimy uczniów, nauczycieli i rodziców o skorzystanie z oferty Biura Programu "Niepodległa" i świętowanie symboliczne.

Zachęcamy do kontynuowania akcji, w której co roku uczestniczyliśmy jako szkoła, akcji "Niepodległa do Hymnu" i indywidualne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" w domu lub odsłuchanie w radiu lub telewizji.


 

I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

Email Drukuj PDF

Prosimy uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników Zespołu Szkół w Kosowie Lackim oraz inne życzliwe osoby w każdym wieku do przyłączenia się do wyjątkowej akcji - szczegóły poniżej.

Z okazji zbliżającego się święta 11 listopada portal dyktanda.pl organizuje I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które odbędzie się przez Internet.

Ideą tego wydarzenia jest wykazanie się znajomością języka polskiego, a co więcej, zbiórka środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny - JEST MOŻLIWA POMOC DLA MICHAŁKA Z NURA (poz. 48 listy).

Im większa liczba osób dołączy do akcji, czyli rozwiąże Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi w ręce potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie sięgające aż 10 tysięcy złotych!

Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a każdy uczestnik to jedna złotówka przekazana przez organizatora na wybrany cel.

Każdy z uczestników ma możliwość zgłosić ważny dla niego cel społeczny lub charytatywny. Może to być np. wsparcie chorej osoby, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, do kogo trafią zgromadzone środki, zadecydują uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto rozwiąże Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie miał możliwość oddania jednego głosu. Osoby, które osiągną w dyktandzie najlepsze wyniki, zostaną nagrodzone zwiększoną siłą głosu - dzięki temu będą miały większy wpływ na rezultat głosowania.

Za przygotowanie tekstu dyktand, dopasowanych do wieku uczestników, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisy na dyktando na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie pomóżmy potrzebującym!

 

Ósmoklasiści ze Sterdyni

Email Drukuj PDF

 

7 października w Zespole Szkół w Kosowie Lackim gościli ósmoklasiści ze Sterdyni, którzy Kosów wybrali jako cel swojej wycieczki rowerowej.

Goście mieli możliwość poznania obiektów, w których mieszczą się kosowskie szkoły ponadpodstawowe, w tym hali sportowej, boisk i siłowni oraz częściowo ich wyposażenia. W rolę przewodników po szkole wcielili się Majka i Kuba - tegoroczni maturzyści. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wyposażenia wojskowego prowadzony przez "mundurowych" licealistów: Klaudię, Sandrę i Sebastiana.

ZS w Kosowie zaprasza do siebie kolejne grupy.

Więcej zdjęć w GALERII!

 


Strona 6 z 166

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 115 gości