Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Zespół Szkół w Kosowie Lackim

Spotkanie autorskie i projekcja filmu MGOK w Kosowie Lackim

Email Drukuj PDF

W środę 4 października uczniowie wraz z nauczycielami języka polskiego i historii z naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu pt. Cena wolności zorganizowanym w MGOK w Kosowie Lackim z p. Bogdanem Wasztylem oraz przedstawicielami Stowarzyszenia Auschwitz Memento. Podczas spotkania odbyła się projekcja filmu „Niezłomni pod drutami Auschwitz”, opowiadającego o partyzantach z oddziału Armii Krajowej „Sosienki” i działającego w rejonie KL Auschwitz.

Zarówno historia zapomnianych bohaterów AK, jak i ludności cywilnej z Oświęcimia oraz okolic wywarła ogromne wrażenie na młodzieży.


Więcej zdjęć w GALERII!

 

Podsumowanie konkursu ortograficznego z języka rosyjskiego

Email Drukuj PDF

16 października 2017 roku w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny z języka rosyjskiego. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 7 licealistów.

Zadania konkursowe nie były trudne dla uczestników. Najwięcej problemów mieli uczniowie z tzw. "fałszywymi przyjaciółmi tłumacza", czyli słowami brzmiącymi tak samo w obu językach, a mającymi inne znaczenie.

Na podstawie uzyskanych wyników wyłoniono laureatkę. Została nią Patrycja z klasy II.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni.


 

Poprawiony: czwartek, 23 listopada 2017 08:31
 

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Email Drukuj PDF

 

 

Zawody sportowe

Email Drukuj PDF

9 października 2017 dwoje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w zawodach sportowych zorganizowanych w Sokołowie Podlaskim. Klasa II reprezentowana była przez Elizę, a klasę I reprezentował Radek. Pomimo świetnego finiszu tym razem naszym uczniom nie udało się stanąć na podium. Obojgu bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Więcej zdjęć w GALERII!

 

Poprawiony: wtorek, 10 października 2017 09:31
 

Jesteśmy w PrePedii

Email Drukuj PDF

 

 


Strona 6 z 101

SONDA

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości